אשליית המחאה

כל האנרגיה אמורה להיות מופנית כלפי מנדלבליט. אם הוא נסחט אז הגיע הזמן להתחיל לחפור ולגלות מי סוחט אותו ולמה. אם הוא סתם נוכל הרי הוא עדיין היחיד בשרשרת המזון ללא חסינות. ובמקרה שלו יש מה לעשות

Print Friendly

שבעים ושמונה שבועות (78), אלפי ועשרות אלפי מפגינים ברחובות, כמעט שנה וחצי של מחאה  כנגד שחיתות שלטונית ו… כלום לא קרה. בעצם משהו כן קרה, המדיה הפסיקה להתעניין בנושא, גם זו שבאדיקות סיקרה את ההפגנות שבוע אחרי שבוע, כמו מגפון.

המטרה מנדלבליט

מבחינת המדיה מדובר ב-78 סיפורים זהים, ובאמת לא משנה מי הם נושאי הנאומים. את מי מעניין לקרוא שנה וחצי את אותו סיפור? לא ממש מפתיע, אם כן, שהמדיה איננה מסקרת כלום, סיפור אחד ו- 77 שידורים חוזרים. וכשכל המפגינים הם אזרחים שומרי חוק ומשחקים לפי הכללים, ולא יעזו להפר את הוראות המשטרה ובית המשפט, הרי שהסבירות שיקרה משהו היא אפסית ומן הסתם זה פשוט בזבוז זמן.

אז נשאלת השאלה, האם אתם רוצים לשמור על החוק או לשמר את שלטון החוק? החוק להזכירכם נמצא עכשיו בידיהם של מנדלבליט, שקד, בנט ו…נתניהו. שלטון החוק זה מה שהללו רומסים. כך שהנסיון לא לעבור על החוק הוא פתטי ונועד לכשלון.

כן אני יודע המשטרה עוצרת אנשים גם בלי סיבה, אם כך אז מדוע לא לספק למשטרה סיבה? מעצרים, רגליים שבורות, מכוניות בוערות לא רק שיפעילו אצל הפוליטיקאים את בלוטות הפחד הם גם יחדשו את העניין של המדיה באירועים. לא, נואמים אלו או אחרים לא יעשו את ההבדל, מיטב הדוברים, ראשי השב"כ, המוסד והמשטרה בעבר כבר אמרו הכל , וזה לא הזיז לאף אחד, אז מה ישנה עוד נואם?

מנדלבליט הוא פושע בדיוק כמו נתניהו. ועל עבריינים דיבורים בעלמא לא עובדים…. עובדה.

כל האנרגיה אמורה להיות מופנית כלפי מנדלבליט. אם הוא נסחט אז הגיע הזמן להתחיל לחפור ולגלות מי סוחט אותו ולמה. אם הוא סתם נוכל הרי הוא עדיין היחיד בשרשרת המזון ללא חסינות. ובמקרה שלו יש מה לעשות.

רוצים דוגמא? הרי לכם: חרם מוחלט עליו ובני משפחתו. לא מוכרים להם לא קונים מהם לא נותנים להם שירותים לא מדברים איתם. קרובים ורחוקים כאחד, צעירים ומבוגרים. בלי הבדל, משפחה מנודה על כל אגפיה. מקיאים את האיש ומשפחתו מהחברה. מפריעים לתפילותיו (מפריעים אמרתי, לא מתנצלים, לא לפני ולא אחרי) מפריעים לנאומיו חוסמים את רכבו. מלכלכים את חצרו ועוד… האיש הזה הוא המפתח לשחיתות השלטונית הוא הסכר האחרון. אם לא יפרצו את הסכר הזה מדינת ישראל תשאר בשליטת פושעים לנצח.

לא, זה לא עניין נחמד אבל מדינה שלמה תלוייה בזה, סרטי הוידאו של אלדד יניב, פוסטים מבריקים ברשתות החברתיות, תחינות, בקשות, אמרות כנף או איומים פתטיים על מה יקרה ביום הבחירות הם בדיחה!

זו מלחמה שמדינת ישראל מפסידה בה… בגדול

 

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה מאמר מערכת. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

8 תגובות על אשליית המחאה

 1. מאת גורן‏:

  רוצים דוגמא? הרי לכם: חרם מוחלט עליו ובני משפחתו עמית הצחקתה אותי אתה כנראה חי בסרט כנראה לציבור נמאס הסיפור עובדה הפגנות אין ואם יש אז עשרה איש עומדים עם שלט שאפילו התקשורת כבר לא מדווחת עכשיו זה עזה והגדר וההפגנות של הערבים בעד החמאס בישראל

 2. מאת גידי‏:

  למה נתניהו וכל הממשלה מושחתים הבנתי…אבל למה מנדנבליט פושע אתה חייב להסביר לפרט לא לזרוק סתם סיסמאות…!?
  אם הוא נסחט כדברייך אתה בודאי יודע מי הסוחט…? תמורת מה…? מי פנה אליו ? מתי…? איך…? אפה…? יש עדים…? אפשר עד מדינה…?
  ואם יש לך תשובות לשאלות אזי יש לך מקור מדהים בצמרת ועשית לבד את פרס ישראל …אחי הצלת את המדינה.
  אגב שאפו לצרפתים וחברייך באום ובאיחוד האירופי…6 מיליון נרצחים בלי ועדת חקירה ,ברך אחת "שבורה" ויש ועדת חקירה…

  • אם אני צריך להסביר לקצין משטרה שאדם שמשטרת ישראל מ מ ל י צ ה להגיש נגדו כתב אישום, והיועץ המשפטי מורח את זה, אם אני צריך להסביר לשוטר שנחקר לא יכול להתחמק מחקירות ובטח שלא למרוח אותם שנים ללא סיוע פושע בתוך המערכת היינו מנדלבליט, אם אני צריך להסביר לקצין משטרה את כל זה… אז זה בהחלט מסביר איך נראה שלטון החוק במדינת ישראל שקציני המשטרה שלו מקבלים שחיתות כמובן מאליו. או שפשוט לא מבינים את מבנה מערכת האכיפה.

   • מאת גידי‏:

    ידידי לא זאת הנקודה ,לא צריך הסבר על המערכת או הפרקליטות באמת שלא אני עבדתי מול הבכירים שבהם .
    לצערי אתה צודק לוקח להם הרבה זמן לא לחקור אלא להחליט…!
    וכל זה למה…? האם הראיות שיש/אין להם מספיקות לכתב אישום …? אולי אין ראיות …?האם יש צורך בהשלמת חקירה…? האם ממתינים לעוד עד מדינה…? או שמא החשוד/נחקר נמצא בידם ובשליטה שלהם כל עוד התיק פתוח…?
    את התיק של ליברמן משכו 16 שנה עד סגירה …אתה הבנת את זה …אתה מספיק נבון להבין למה מתעכבים…!
    אגב אתן לך זווית אחרת שאתה אוהב על תיקים שהעלימו ומהווה רעידת אדמה …
    תיק רות דוד ורונאל פישר…
    תיק השופטת גרסלר והנשיאה חיות (הצעה לשוחד של ביבי…)

    • המשטרה המליצה להעמיד את נתניהו ואשתו לדין, היועץ המשפטי מעכב את זה ואתה יודע היטב שכל החקירות כנגד נתניהו מעוכבות על ידי היועץ. למה ? ואך תספר לי שאין ראיות, אם המשטרה ממליצה אז יש ראיות, נקודה.

    • אגב בתיק של ליברמן 16 שנה הספיקו שיעלמו או ימותו כל העדים זו הסיבה שהיועץ מורח את העסק, כמו בסיציליה

     • מאת גידי‏:

      רוב מכריע בתיקים כנגד אנשי ציבור נסגרים בפרקליטות .המשטרה רואה אחרת ושוקלת אחרת מהפרקליטות.
      האמת גם אני לא יודע למה כל כך הרבה זמן…או שימות הפריץ או שתתגלה ראיה ,או עד מדינה חדש…!
      לא פעם הבאתי תיקים של מבצעי מודיעין עם צילום,עיקוב,הקלטות וחומר מוחשי של כמות גדולה של סמים וראה זה פלא פרקליטת מחוז קוראת לי ואומרת שהיא לא מגישה לדין ויש לשחרר עצורים…והסיבה מינורית וכל בקשותי לתת לשופט להחליט נפלו על אוזן ערלה.

     • זו בדיוק הבעיה – אישי ציבור חסינים ברמה זו או אחרת שמאפשרת להם שחיתות. זה כבר לא עניין של ימין או שמאל זה עניין של חבלה בסיסית בעבודת המשטרה. ו… במקרה הספציפי ורבים שלפניו היועץ המשפטי (מנדלבליט היום ווינשטיין לפניו) סגרו תיקים על ימין ועל שמאל למרות המלצת המשטרה למרות העובדות למרות העדויות – בלי להציג כלום מול שופט.