היום שאחרי החוק…

אם חוק הלאום יהיה חוק רשמי במדינת ישראל אז אני מצהיר, כי כל חוקי מדינת ישראל מבחינתי אינם קיימים יותר. אינני מחויב לנאמנות בשום צורה שהיא למדינה גזענית פשיסטית, ובטח שבטח לא למדינת ההלכה היהודית ואינני רואה שום הבדל בין מדינה הלכה יהודית למדינה שריעה מוסלמית: ישראל ואיראן? היינו הך.

Print Friendly

כבר כתבתי כאן ואולי אפילו יותר מפעם אחת שיהדותי נכפתה עלי. תכלס היא נכפתה גם על הורי והוריהם וכן הלאה מתוקף הגדרת הבסיס של "מיהו יהודי" (בן לאם יהודיה). מעבר לזה אין , לא היה ולא יהיה לי קשר עם הדת הארורה וכפייתית הזו (ו….כל דת אחרת).

סופה של מגילה

חוק הלאום הגזעני להחריד נועד על פי ההגדרה לחזק את הקשר של הקהילות עם המדינה. הקהילות היהודיות כמובן. זה שהוא רומס ברגל גסה את זכויות המיעוטים לא מזיז לאף אחד, לא ממש מפתיע כי ישראל היא מדינת אפרטהייד דתית גזענית לא מהיום. זה שהוא סותר את מגילת העצמאות וכל חוקי הייסוד של מדינת ישראל לא מפריע לאיש שכן רוב אזרחי מדינת ישראל מעולם לא קראו את מגילת העצמאות או שלא הבינו אותה.

חוק הלאום הוא הקו האדום שלי. היות ואינני רואה את עצמי יהודי (מבחירה) וכל חיי האמנתי שהלאום שלי הוא ישראלי (כך סתם מתוקף היותה ארץ מוצאי). ואז באים חבורה של פשיסטים אחרי שעשו כמיטב יכולתם למחות את כל העקרונות ההומניים שעליהם הושתתה מדינת ישראל. ואומרים לי: "מהיום אתה יהודי קודם לכן" – הפוך גוטה הפוך – היום בו יעבור החוק לא רק שאינני יהודי אני גם לא ישראלי ומאותו יום ועד יום מותי לא אומר יותר "אני ישראלי". לא רק בגלל הבושה הצורבת, אלא גם בגלל שפשוט אינני יהודי, ועל פי החוק הנ"ל התנאי להיות ישראלי הוא להיות קודם לכן יהודי. לא תודה. לי אין חבר דמיוני כל החברים שלי אמיתיים.

אם זה חוק במדינת ישראל אז אני מצהיר בזאת כי כל חוקי מדינת ישראל מבחינתי אינם קיימים יותר. אינני מחויב לנאמנות בשום צורה שהיא למדינה גזענית פשיסטית, ובטח שבטח לא למדינת ההלכה היהודית ואינני רואה שום הבדל בין מדינה הלכה יהודית למדינה שריעה מוסלמית: ישראל ואיראן? היינו הך.

מה שכן אני מחוייב לו הוא להלחם עד חורמה בחוק ובמה שהוא מייצג, אני מחוייב להלחם בכיבוש, באפרטהייד, באפליה, בשנאת הזר, בהדרה מכל סוג שהיא ובכל מה שמדינת ישראל 2018 מייצגת. אני מחוייב מתוקף הערכים שלי כבן אנוש (מסתבר שיהודי ובן אנוש אינם אותו דבר) להילחם ביישות הציונית המעוותת שיצרה ממשלת ישראל הנוכחית. ולמען הסר כל ספק הציונות עבורי מתה. היא את משימתה סיימה בהצלחה (הקמת מדינת ישראל). וכל מי שעושה שימוש במילה ציוני כדי לתקוף (אתה לא ציוני) או להתגונן (אני כן ציוני) מסתתר מאחורי ערימה של צואה לאומנית.

השמטת השפה הערבית (במסגרת החוק הארור הזה) כשפה שניה במדינת ישראל הוא בפירוש נסיון למחוק ולהעלים תרבותם של 20 אחוז מאזרחי מדינת ישראל.

מדינת ישראל בוגדת בערכיה. אבל אין זה אומר שאני מוכן או חייב לקבל את הפסיקה של אוסף העבריינים, שיושב בבית המחוקקים הישראלי. אני מוריד את הכובע בפני נשיא המדינה שאמר את דברו כנגד החוק אבל זו המחווה האחרונה שלי. יום אחרי החוק. מדינת ישראל תהיה עבורי אתגר אחר לחלוטין.

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה מאמר מערכת. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

4 תגובות על היום שאחרי החוק…

 1. מאת גורן‏:

  מדוע לא תכתוב למשל על מאות משאיות עמוסות מזון תרפות שעושות דרכם לעזה שטח אויב היורה רקטות על ישראל ובאותו הזמן ישראל מספקת חשמל מים מדוע לא תכתוב על טונות של מזון בגדים שישראל מעבירה לסוריה מדינת אויב ואלפי פצועים שעברו ועוברים טיפולים בבתי החולים בצפון כי זה יהרוס לך את האגדנה של ישראל המפלצת האוכלת ילדים ערבים לארוחת הבוקר ואתה לא לבד כמוך יש בשמאל הקיצוני עורכי וכותב י עיתון אל ארד [ הארץ] בקיצור השנאה שלך לישראל המדינה הציונית היהודית מעוורת אותך אתה לא לבד גם אם תמחוק לא משנה העקר שתקרא איזה מדינה נותנת לאלפי נוצרים מאוקראינה לכנס לכאן ולהציג עצמם כפליטים הבאים לבקש מקלט וגרוזנים מדוע דווקא יבקשו לחיות הם והמסתננים במדינה גזענית פשיסטית? מדוע כולם חולמים להגיע לכאן אם כאלה נאצים אנחנו אז אף אחד לא יבקש להישאר כאן ולבקש מקלט/ אזרחות חמור למחשבה אני לא מצפה שתשנה את דעותיך כי עיוור שנולד עיוור לא יכול לפתע לראות את האור מזל טוב לנבחרת שלך שזכתה בגביע העולם

  • מאת גידי‏:

   גורן מה אתה כועס ,זה שהוא מתבטא בעברית …?
   גורן יקירי אני מבין את עמית סה"כ הוא בפניקה נוראה איבוד עשתונות .
   עמית רק עכשיו מבין שבעלי דעות כמו שלו עברו לספסל האחורי ונזרקו לפח הזבל של ההיסטוריה…!
   כמוהו יש מאות מיליונים ברחבי העולם וככל שאנו מצליחים מתחזקים וצודקים הגננה עולה להם.
   עמית מביט על העולם ורואה ושומע את טראמפ ופוטין ונתניהו ועיניו כלות.
   אגב חגיגות הזכייה במונדיאל , כללו אורגיות אדירות של ביזה שוד הרס אלימות כמיטב המסורת של הרפובליקה האיסלמית שנקראת צרפת.

 2. מאת גידי‏:

  מפתיע שאתה הנאור לא יודע עובדה פשוטה שפשיזם לא בא מלמטה, מאנשים כמו אמילי מוגרבי, אלא מלמעלה, מאנשים כמו אמילי מואטי. לא מ'הצל' אלא מהשטרנהאלז,משגבשטץ ושות…. הפשיזם לא נולד ברחוב אלא בטרקלינים.
  האנרגיה של הפשיזם היא לא לאומנות של רוב אלא רגש עליונות של מיעוט. מפיצי הפשיזם הם לא אספסוף קשה יום אלא אמנים מסובסדים. מקור הפשיזם הוא לא עממיקו נבער אלא אליטה משכילה. הפשיזם לא מגיע באריזה מיוזעת וניחרת של "שנאת האחר" אלא בעטיפה משוכללת ומעודנת של "זכויות אדם"…!

 3. מאת גורן‏:

  אתה כבר לא ישראלי חי בצרפת אתה לא יהודי כך אתה אומר בעצמך לכן אני לא מבין מדוע אתה נותן הצהרה בומבסטית כזו הרי אין לך שום קשר לעם היושב בציון זכותך אף אחד לא יצעק גוואלד עמית עזב אותנו אוי ווי איך תלחם בחוק עד חורמה ממרסי? שיהיה לך סוף שבוע מהנה את הבעיות של ישראל והיהודים תשאיר לנו אנחנו הסתדרנו מעל אלפיים שנה נסתדר הלאה ולמה אתה כל כך עצבני עזוב החוק בא להגנת העם היושב בציון מאלה השואפים להפכה למדינת כול אזרחיה את זה לעולם לא ניתן ………