20 שנה אחרי – צרפת מוכנה לחגוג שוב

והיה ויזכו הצרפתים – אני אהיה שם ברחובות ואצלם – (כמעט) כמו תמיד – והיה ולא…. אז לא. זה ספורט לא מלחמת עולם. כולם כאן מבינים את זה

Print Friendly

צרפת מתמרקת לקראת המשחק אחרה"צ  - משפחות שלמות מסתובבות עם חולצות הנבחרת הלאומית ודגלי הטריקולור – הסיסמה היא "גאה להיות כחול"

טריקולור על כל דבר - צילום: עמית מנדלזון

אין תולים את הדבר הזה - צילום: עמית מנדלזון

זה לא שהצרפתים בטוחים בנצחון, אבל למה לא להאריך את חגיגות ה- 14 ביולי ביום נוסף? כל בתי הקפה הבארים והמסעדות בעיר נראים כמו בתי קולנוע ומסכי טלויזיה צצים בכל מקום.

צילום: עמית מנדלזון

קפה בבוקר ארוחת צהרים ו... לתפוס מקום ולהמתין למשחק - צילום: עמית מנדלזון

ארבע שעות לפני המשחק ואנשים כבר החלו לתפוס מקומות מול מסכי טלויזיה בשמש היוקדתו עם בירה ביד. הפאן זון במארסיי, אחד ממאות בכל רחבי צרפת, בו ישודר המשחק נמצא במרכז הקונגרסים והתערוכות "פארק שנו" שם צפויים לפחות 20 אלף איש.

גרייזמן זה בדיוק זה שבעט בתחת למארסיי לפני מספר שבועות - צילום: עמית מנדלזון

מצוייד היטב - צילום: עמית מנדלזון

בתי קפה שלא ישדרו את המשחק כבר הודיעו על סגירה בשעה ארבע אחרה"צ שעה בטרם תחילת המשחק. הם לא ממש רבים אבל גם למלצרים יש זכות להינות ולחגוג.

כל המשפוחה - צילום: עמית מנדלזון

יזכו או לא יזכו, צרפת היא אימפריה ספורטיבית. ולישראלי מדובר בחוויות פוקחות עיניים ומרחיבות את הלב. אין מהגרים אין לבנים ואין שחורים אין נשים ואין גברים כולם היום כחולים מצד אחד וטריקולור מצד שני.

אם לא יימס הצבע עד למשחק אז לפחות שיקראו את השלט - צילום: עמית מנדלזון

המצרך הנרכש ביותר היום - צילום: עמית מנדלזון

והיה ויזכו הצרפתים – אני אהיה שם ברחובות ואצלם – (כמעט) כמו תמיד – והיה ולא…. אז לא. זה ספורט לא מלחמת עולם. כולם כאן מבינים את זה.

 

 

 

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה אירופה, אקטואליה, בעולם, ספורט. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על 20 שנה אחרי – צרפת מוכנה לחגוג שוב

  1. מאת גורן‏:

    מזל טוב לצרפת אבל כל הפסטיבל הזה של הניצחון הדגלים וכל השאר זה לא מריח לאומנות ?