ואולי רק אולי זה מכוון?

קול הזעקה העולה, מהקהילה הדרוזית, צודק אבל הדרוזים אינם לבד, הצ'רקסים, הבדואים וכמובן הערבים, נוצרים ומוסלמים כאחד, אלו שהגדירו את עצמם כישראלים ואלו שהגדירו את עצמם כפלשתינים מופלים באותה מידה. אבל עדיין נשאלת השאלה מה המטרה בחוק הזה.

Print Friendly

חוק הלאום מגדיר במפורש מדינת אפרטהייד. אין כאן שום ויכוח. מדינה שאיננה מדינת כל אזרחיה איננה דמוקרטית והלכה למעשה היא מדינת אפרטהייד. אבל אני מטיל ספק בעובדה שהחוק נעשה בפזיזות. הוא מכוון להפלות כל מי שאיננו יהודי.

החשיכה נופלת

קול הזעקה העולה, מהקהילה הדרוזית, צודק אבל הדרוזים אינם לבד, הצ'רקסים, הבדואים וכמובן הערבים, נוצרים ומוסלמים כאחד, אלו שהגדירו את עצמם כישראלים ואלו שהגדירו את עצמם כפלשתינים מופלים באותה מידה. אבל עדיין נשאלת השאלה מה המטרה בחוק הזה.

כל הקהילות הנפגעות מהחוק הנ"ל, בין אם לקחו על עצמן שותפות גורל עם היהודים כמו הדרוזים, שבניהם משרתים בצבא ובין אם אלו שנאסר עליהם להתגייס מראש (כן לערביי ישראל אסור להתגייס לצה"ל, מטעמי בטחון כמובן), כל הקהילות הללו בעצם מקשות על נפתלי בנט, ואיילת שקד לסיים את תכניות בית המקדש השלישי.  הטבעונים והצמחוניים יהיו הבאים בתור (נכתב כבדיחה אבל …לך תדע).

החוק הנ"ל יגרור פרישה מהשותפות ההסטורית וישאיר את צה"ל במוקדם ומאוחר כצבא יהודי למהדרין (אחד השלבים הבאים יהיה אי גיוס בנות). צבא יהודי שיגן על בית מקדש. תהליך השתלטות הדת על הצבא מוכיח שצה"ל כבר מראה סימנים של צבא הלכה. כבר היום הרב הראשי לצה"ל איל קרים הוא סמן דתי קיצוני שמבחינתו אונס בזמן מלחמה הוא לגיטימי (לשחרור הלחצים של הלוחם היהודי העשוי ללא חת אבל דווקא כל עשוי עם חט בלתי ניתן לשליטה). אין לו בעיה עם גיוס נשים רק שחס וחלילה לא יתערבבו.

צמרת צה"ל מלאה חובשי כיפות, וזה רק עניין של זמן שצה"ל שכבר היום נשלט על ידי רבנים. גם יופקד בידיים של חובשי כיפות סרוגות  שנאמנותם לרב ולבית המקדש השלישי. מבחינת הללו אין הבדל בין צ'רקסים, בדואים, פלשתינים, או דרוזים. אבל עדיף שהללו יפרשו מצה"ל על דעת עצמם (אחרי שיוברר להם שדמם זול משל אחרים) ולא ישוחררו וזו בדיוק המטרה להוציא את כל הללו שאינם יהודים מהמערכת. התפטרות של חברי כנסת ערבים הוא צעד נוסף ונצחון נוסף לגזענות המשיחית דתית.

גם חוק הפונדקאות נפל לידי הדתיים בזמן וגזילת שוויון הזכויות של הקהילה הלהט"בית היא חלק מאותו משחק.

נפתלי בנט רוצה "צבא השם" – מורכב מגברים יהודים, נשים מורחקות משדה הקרב (שלא תתערבבנה חס וחלילה עם הלוחמים החרמנים), הומואים מוקעים כסוטים ומוצאים אל מחוץ למערכת, וכל זה תחת פיקודם של חובשי כיפה הנשמעים אך ורק לרבנים. השם צה"ל ממש איננו רלוונטי. גם צבאו של יהושע היה צבא כובש.

התהליך שהחל חוק הלאום הוא חלק מפרוייקט הפיכתה של מדינת ישראל למדינה דתית פנאטית שכל שאיפתה היא הגמוניה דתית ודיכוי כל מה שחילוני. הטפטוף של הנחיות הדת בצבא וכפייתם של חוקים דתיים במדינת ישראל ילך ויואץ. ויום אחד תשלל זכות הבחירה מכל מי שלא יצהיר אמונים לספר התורה ולרבנים.

וביבי? מה אכפת לו. כל יום שעובר וכל הפעילות הזו מגדילה את האפשרות שהוא ישאר בתפקידו לנצח ובחירות זה ממש לא לעניין עבורו. נפילת הממשלה עבור ביב פירושה תא במעשייהו. כל השאר לא ממש מעניין אותו. הרי במילא כבר היום פעילותו והחלטותיו מותנות או מונחתות עליו מהאגף הדתי. לביבי זה באמת לא משנה כל מה שמעניין אותו זה הישבן הפרטי שלו ועבור זה הוא מוכן לזרוק את המדינה תחת גלגלי המשאית הדתית העמוסה לעייפה בגדודים של פנאטיים מסוכנים לציבור.

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה מאמר מערכת. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על ואולי רק אולי זה מכוון?

 1. מאת גורן‏:

  חוק הלאום כלשונו
  עקרונות יסוד.

  (א) ארץ ישראל היא מולדתו ההיסטורית של העם היהודי, שבה קמה מדינת ישראל.

  (ב) מדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי, שבה הוא מממש את זכותו הטבעית, התרבותית, הדתית וההיסטורית להגדרה עצמית.

  (ג) מימוש הזכות להגדרה עצמית לאומית במדינת ישראל ייחודי לעם היהודי.

  2) סמלי המדינה.

  (א) שם המדינה הוא "ישראל".

  (ב) דגל המדינה הוא לבן, שני פסי תכלת סמוך לשוליו, ומגן דוד תכול במרכזו.

  (ג) סמל המדינה הוא מנורת שבעת הקנים, עלי זית בשני צדדיה, והמילה "ישראל"
  ד) המנון המדינה הוא "התקווה". (ה) פרטים לעניין סמלי המדינה ייקבעו בחוק.

  3) בירת המדינה. ירושלים השלמה והמאוחדת היא בירת ישראל.

  4) שפה.

  (א) עברית היא שפת המדינה.

  (ב) לשפה הערבית מעמד מיוחד במדינה; הסדרת השימוש בשפה הערבית במוסדות ממלכתיים או בפניהם תהיה בחוק.
  (ג) אין באמור בסעיף זה כדי לפגוע במעמד שניתן בפועל לשפה הערבית לפני תחילתו של חוק-יסוד זה.

  5) קיבוץ גלויות. המדינה תהא פתוחה לעלייה יהודית ולקיבוץ גלויות.

  6) הקשר עם העם היהודי.
  (א) המדינה תשקוד על הבטחת שלומם של בני העם היהודי ושל אזרחיה הנתונים בצרה ובשביה בשל יהדותם או בשל אזרחותם.

  (ב) המדינה תפעל בתפוצות לשימור הזיקה בין המדינה ובין בני העם היהודי.

  (ג) המדינה תפעל לשימור המורשת התרבותית, ההיסטורית והדתית של העם היהודי בקרב יהדות התפוצות
  התיישבות יהודית.

  (א) המדינה רואה בפיתוח התיישבות יהודית ערך לאומי, ותפעל על מנת לעודד ולקדם הקמה וביסוס שלה.

  8) לוח רשמי. הלוח העברי הוא לוח רשמי של המדינה ולצידו ישמש הלוח הלועזי כלוח רשמי; השימוש בלוח העברי ובלוח הלועזי ייקבע בחוק.

  9) יום העצמאות וימי זיכרון.

  (א) יום העצמאות הוא יום החג הלאומי של המדינה. (ב) יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ויום הזיכרון לשואה ולגבורה הם ימי זיכרון רשמיים של המדינה
  10 ימי מנוחה ושבתון. שבת ומועדי ישראל הם ימי המנוחה הקבועים במדינה; למי שאינם יהודים זכות לקיים את ימי המנוחה בשבתם ובחגיהם; פרטים לעניין זה ייקבעו בחוק.

  11‬) נוקשות. אין לשנות חוק יסוד זה אלא בחוק יסוד שנתקבל ברוב של חברי הכנסת.
  זה הנוסח של חוק הלאום איך ומדוע הוא צריך להפריע למי שאינו יהודי דבר נוסף לעולם לא נסכים שישראל תהפוך למדינת כול אזרחיה אחרת בכלל מה אנחנו עושים כאן אם זו לא תהיה מדינת העם היהודי
  אחרת יהיו כאן שני מדינות ערביות מוסלמיות אחת פלסטין והשנייה פלסטין הגדולה הרי אם זו תהיה מדינת כול אזרחיה יחזרו לכאן " פלטי 48" וזה סופו של הישוב היהודי במדינת ישראל את זה בדיוק דורשת הרשימה הערבית מדינת כול אזרחיה לא יקום ולא יהיה מקווה שתפרסם את תגובתי כדאי שציבור הקוראים יבינו מה זה חוק הלאום הרבה רעש על מאומה הרי מדינת ישראל בהכרזת העצמאות מדברת על בית לעם היהודי …….. אפליה אין שום אפליה הערבים כאן לא קוראים עצמם ישראל גם לפני חוק הלאום אלה ערבי 48 מראש הוציאו עצמם ומה שיותר חמור הם מדברים לא על 67 אלה על 48 אלה שאתה קורא להם ערבי ישראל

  • למגיב בשם גורן: שכחת את סעיף 7 בחוק-הלאום:
   סעיף 7- "המדינה רואה בפיתוח התיישבות יהודית ערך לאומי, ותפעל על מנת לעודד ולקדם הקמה וביסוס שלה." …לשם מה יש צורך בסעיף זה שמתייחס להתיישבות יהודית בלבד אחרי יותר מ-100 שנות התיישבות??? הנה הנוסח הסופי של "חוק יסוד: ישראל – מדינת הלאום של העם היהודי" – (המסמך המקורי עם המחיקות שעשו בו) http://fs.knesset.gov.il//20/Committees/20_cs_bg_503486.pdf
   ——— אותו סעיף 7 "התיישבות יהודית" – מתחבר ישירות ל"החוק להסדרת ההתיישבות ביהודה ושומרון תשע"ז – 2017 (חוק ההסדרה) התקבל על ידי הכנסת בקריאה שניה ושלישית ביום 6 לפברואר 2017."
   סעיף 1 בחוק זה: "מטרת חוק זה היא להסדיר את ההתיישבות ביהודה והשומרון ולאפשר את המשך
   ביסוסה ופיתוחה". https://www.knesset.gov.il/review/data/heb/law/kns19_4.pdf
   ——————–…ו"חוק ההסדרה להתיישבות ביהודה ושומרון", מתחבר ישירות
   ל"חוק יסוד משאל עם" שעבר במליאה ב- 9 במרס 2014: בחוק זה, דאגו יוזמיו מ"הבית-היהודי",
   שמשאל-עם ייתקיים רק במצב בו יהיה הכרח להחליט האם כן או לא : "המשפט, השיפוט והמינהל של מדינת ישראל לא יחולו עוד על שטח שהם חלים בו". כלומר, רק בעניין וויתור על שטח כבוש. ——–
   וכך , בנוסח כזה של החוק שהתקבל- לא ייתקיים בכלל משאל-עם, על סיפוח שטחים כבושים ומאוכלסים באוכלוסיה הפלסטינית , כלומר: סיפוח כל שיטחי יהודה ושומרון.
   —————– כלומר- זאת כדי להבטיח סיפוח יו"ש, מהלך שכמובן יביא למדינה דו-לאומית וקץ הציונות.