ההומור היהודי של יאיר גרבוז

הגלריה לאמנות עכשווית יהודית "אורייתא" בגליל, מציגה אוסף ציורים של יאיר גרבוז, שעוסק במילים, משפטים, ביטויים ופסוקים מהמקורות. כדרכו "בקודש", מהתל גרבוז במילות הטקסטים ומייצר מצג חדש הומוריסטי.

Print Friendly

מורי הדגול מעת לימודיי במדרשה, יאיר גרבוז, הפולני הידוע, אינו מנשק מזוזות אך בהחלט אוהב לנהל דיון עם טקסטים, גם מהמקורות. בציורים המוצגים בתערוכה, יאיר גרבוז עושה שימוש בציטוטים, מטבעות לשון, שלקוחים מארון הספרים היהודי/ישראלי ומתכתבים עם המקורות. המילה הכתובה היא אלמנט חשוב בציורים ושוות ערך למרכיבים הצורניים יחד עם הדימויים המרובים התובעים התבוננות מעמיקה.

בתערוכה הנוכחית של גרבוז "הנני העני ממ.ע.מ" יש כמה מאפיינים המופיעים במרבית יצירותיו כמו דיקטים צבועים בלבן, צבעוניות שמרביתה בשחור לבן, מעט קולאז'ים, יכולת רישום מצוינת עם יצירת קומפוזיציה ומרקם ציורי של אלמנטים שונים המתחברים יחד ליצירה משולמת. חוש הומור, שהנו כלי כה מושחז ביצירותיו האמנותיות הן מבחינה ויזואלית והן לשונית, נוכח בתערוכה.  'זה מקורי? זה מהמקורות' שמה של אחת העבודות מעלה סימני שאלה הנוגעים בקשר בין אמנות ויהדות ומהווה פתיח לשיח. תערוכה זו המוצגת בגלריה אורייתא בהושעיה מבקשת ליצור שיח ודיאלוג מחבר בין מגזרים שונים מתוך מחשבה ואמונה שהאמנות יכולה להוביל שינוי חברתי.

פתיחה ושיח גלריה עם גרבוז ב: 2.8.2018 בשעה 20:00, בגלרייה אורייתא (ליאורה לוי), רחוב גני טל 16, הושעיה.

-זה מקורי? – זה מהמקורות.

נעלי עור לגויים

יום עדין

 

חטאתי לפניך! לא נכון, אני חטאתי קודם

רכבות אבותי

נעילה: 2.10.2018

אוצרת: ליאורה לוי.

ביקור בגלריה בתיאום מראש בטל. 052-2618070. לאתר האינטרנט של הגלריה לחצו כאן

 

Print Friendly
פוסט זה פורסם בקטגוריה אירוע, אמנות, תערוכות חדשות, תרבות. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.