!SHOP-IT כי אי אפשר להגיד את זה בעברית

סבטלנה ריינגולד האוצרת הראשית של מוזיאון חיפה לאמנות עשתה את זה שוב. בטוב טעם היא מעלה מקבץ תערוכות חדש העוסק בהתייחסות החברה לצריכה, רכישה, מיתוג, פרסום, מחזור ולערכים המובילים אותנו – החברה, להתנהלות בעולם הצרכנות העכשווי. תערוכה מגוונת, מושקעת, מותירה מחשבה, שלא תשאיר אף מבקר אדיש למה שיראה. קחו את הזמן ואל תוותרו על אף מוצג. מומלץ ביותר!

Print Friendly

"שופינג מול" חדש נפתח במוזיאון חיפה לאמנות. פה תמצאו 12 תערוכות, מתוכן 4 תערוכות יחיד ו-8 תערוכות קבוצתיות, בהן מציגים כ-70 אמנים ישראליים ובינלאומיים. בין המציגים: אולף קונמן, חנאן אבו חוסיין, אייל אסולין, אלכס ליבק, ברי פרידלנדר, אריאן ליטמן, זמיר שץ, ניר הוד, רון עמיר, אנדי ארנוביץ, אלונה הרפז, אדי וואנגנט, בריאן אורליך, ויק מוניז, ג'ק ודינוס צ'פמן, סינדי שרמן.

אלו המחלקות ב"שופינג מול" SHOP IT:

בתערוכה "Trash Culture" הזבל מככב כמוטיב מרכזי ונחקר על ידי האמנים כתופעת לוואי של חברת הצריכה והשפע.

התערוכה "כסף בה"א הידיעה" בוחנת באופן ביקורתי את המאפיינים של העושר הראוותני ותרבות השפע בחברה הישראלית.

גיל מועלם דורון, דגל הממלכה המאוחדת החדש

התערוכה "מהירות מופרזת" עוסקת בריבוי הפנים של המשמעות הסמלית הפנטזיות הקשורות בעולם הרכב.

שרון בלבן וידיאו

התערוכה "Not Your Toy" בוחנת את דמות האישה בתרבות השפע הגלובלית. בולטים השימוש בבובת הברבי כסמל והאופן שבו האמניות עושות פארודיה עצמית בעבודותיהן.

לי חן ברלינסקי בובות

התערוכה "אבודים בתרגום" מצביעה על עולם טרנס-תרבותי חלול וצרכני שנוצר בעקבות השליטה הסמלים ההוליוודיים, כייצוג של האימפריאליזם הגלובלי העכשווי.

פיטר הוגו נוליווד

התערוכה "Shopping Mall" עוסקת במבנים של הקניונים, כמונומנטים המייצגים את התרבות העכשווית, ובאופן שבו התרבות הקניונית השלטת מבקשת להדחיק את השוליים החברתיים.

טג קריסטוף אמריקה מתה

התערוכה "סחורה מקודשת" מתמקדת בתגובותיהם של אמנים עכשוויים לנושאים של דת ואמונה במציאות הגלובלית העכשווית, הנתונה לשליטתה של תרבות הצריכה.

גבי בן אברהם באבא סאלי

התערוכה "Dress Code" עוסקת בכוחה של האופנה בתרבות העכשווית הצרכנית ובאופן שבו היא מבקשת לסחוף בצריכה אינסופית את הצרכן אחר תשוקותיו ורגשותיו.

נגה יודקוביק-עציוני, שמלה מחומרים למיחזור

תערוכת היחיד של אולף קונמן, "מקדש אופניים" עוסקת בתרבות האופניים של המרחב האורבני הברלינאי ובאיסוף ובשיקום של אופניים נטושים, כפעולה חתרנית נגד השיטה הקפילטיסטית.

אולף קונמן מקדש האופניים

תערוכת היחיד של חנאן אבו חוסיין, "שבר גוף", מכילה מיצב המורכב מחזיות משומשות ש"הוקפאו" ביציקת ועוסק בנושאים של דת, קפיטליזם, ניצול מיני, אהבה וחירות אישית.

חנאן אבו חוסיין שבר גוף

תערוכת היחיד של אייל אסולין, "הוד", עוסקת בסמלים של עוצמה גברית מוחצנת בתרבות הישראלית ובתרבות השפע העכשווית.

אייל אסולין הוד

תערוכת היחיד של אדי וואגנט "מקדש לאייפונים", מציגה אנדרטה למכשירים ניידים מיושנים, כייצוג של המשיכה האובססיבית אחר חידושים טכנולוגיים של "הדור הבא" בתרבות העכשווית.

מקדש לאייפונים

אוצרת האשכול: סבטלנה ריינגולד. אוצרים נוספים: "סחורה מקודשת"-שקד שמיר, "הוד"-שרון תובל, dress code -לימור אלפרן-זרד

מוזיאון חיפה לאמנות, רחוב שבתאי לוי 26, חיפה

שעות פתיחה:

ימים א-ד   16:00-10:00

יום ה        19:00-16:00

יום ו         13:00-10:00

יום שבת    15:00-10:00

Print Friendly
פוסט זה פורסם בקטגוריה אירוע, אמנות, פנאי, תערוכות חדשות, תרבות, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.