הסלמה בדרום – הלילה למעלה ממאה שיגורים לעבר ישראל

החל מאמש ועד כה זוהו למעלה מ – 160 שיגורי רקטות ופצמ"רים. שתי נשים, עובדות זרות נפצעו מנפילת רקטה בסמוך לבית אריזה בה עבדו. אחת מהן באורח קשה. תנועת הרכבות לשדרות הופסקה וחוף זיקים נסגר. גורם צבאי: אנו קרובים יותר לסבב לחימה נוסף, נשקול פינוי ישובים בטווח של 4 ק"מ מגבול הרצועה. צה"ל תוקף מטרות בעזה

Print Friendly

 

הסלמה בדרום – לילה קשה עבר הלילה (רביעי – חמישי) על תושבי הדרום.  בהנחיית פיקוד העורף הופסקה הבוקר תנועת הרכבות במקטע אשקלון-שדרות. לפי שעה, רכבות מצפון יסתיימו בתחנת אשקלון, ורכבות מדרום יסתיימו בתחנת נתיבות. מכללת ספיר הודיעה כי על פי הנחיית פיקוד העורף לא יתקיימו לימודים ובחינות והמכללה תהיה סגורה ומפיקוד העורף נמסר כי חוף זיקים נסגר בפני רוחצים, מבקרים ונופשים. כמו כן נאסר על קיום קייטנות ונופשונים או ריכוז בני אדם בעוטף עזה.  החמאס איים הבוקר כי הפצצה תענה בהפצצה או שתהיה הסדרה.  שתי נשים, עובדות זרות בנות 20 – 30  לחייהן,  נפצעו האחת (30) באורח קשה והשנייה (20) באורח קל.
מצה"ל נמסר כי בהתאם להערכת המצב נקבעו ההנחיות הבאות לעורף 1. עבודות חקלאיות לא מאושרות 2. אין לימודים 3. חוף זיקים סגור לציבור 4. כל התכנסות במרחב עוטף עזה (0-7 ק"מ) תהיה מוגבלת בשטח סגור ל- 300 אנשים. לא תתאפשר התכנסות בשטחים פתוחים.5.  שירותים לאזרח יפעלו במתכונת מצומצמת. 6. חל איסור לאזרחים להגיע למרחב המכשול. 7. רכבת ישראל מקו אשקלון שדרות סגורה, וכי יש להישמע להוראות פיקוד העורף. נעדכן ככל שיידרש.
קצין צה"ל בכיר אמר הבוקר כי אנו קרובים יותר לסבב לחימה נוסף ואם יהיה צורך יפונו ישובים בטווח של עד 4 קילומטרים מגבול המערכת. צה"ל גייס חיילי מילואים, ביו השאר לתיגבור מערכות כיפת ברזל.

הפגיעה בסמוך לאחד מישובי מועצה אזורית אשכול (צילום: ביטחון אשכול)

הפגיעה בסמוך לאחד מישובי מועצה אזורית אשכול (צילום: ביטחון אשכול)

הפגיעה בסמוך לאחד מישובי מועצה אזורית אשכול (צילום: ביטחון אשכול)

הפגיעה בסמוך לאחד מישובי מועצה אזורית אשכול (צילום: ביטחון אשכול)

מאמש בסמוך ל 19:0 ועד כה  07:00 בוקר חמישי, זוהו למעלה מ 160 שיגורי רקטות ופצצות מרגמה לעבר ישראל.  
שתי עובדות זרות בשנות ה  20-30  לחייהן, נפצעו הבוקר מנפילת רקטה בסמוך למקום עבודתן בבית האריזה שבאחד מיישובי המועצה האזורית אשכול. השתיים פונו לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע. אחת מהן במצב קשה והשנייה במצב קל.
מסורוקה נמסר כי שתי הנשים שפונו לבית החולים בשעה האחרונה, הוכנסו לחדר הטראומה בביה״ח. מצבה של אחת מהן  מוגדר בינוני עד קשה. סובלת מפגיעות מרסיסים באזורים שונים בגוף. האישה השנייה התקבלה במצב קל.

פרופ׳ יוחנן פייזר, סגן מנהל ביה״ח סורוקה מסר כי על מצבה של הפצועה קשה, אישה בשנות העשרים לחייה: "פונתה לחדר הטראומה. לאחר הערכה ראשונית ובדיקות הדמיה הובהלה לחדר ניתוח. מצבה מוגדר קשה. היא סובלת מפגיעות מרסיסים באזור חלל הבטן״.

חובש בכיר במד"א עמרם אסור סיפר: "קיבלו קריאה על נפילה עם נפגעים במועצה. בכניסה לישוב, תוך כדי שיחה טלפונית עם מזמינת האמבולנס נאמר לנו כי הפצועה נמצאת ברכב פרטי בסמוך לאחד הבתים, פיצלנו את הכוחות שלנו, צוות הניידת טיפול נמרץ חבר לרכב ואמבולנס נוסף נסע לזירת האירוע. ברכב שכבה אישה תאילנדית כבת 30 בהכרה כשהיא סובלת מפציעה מדממת, הענקנו לה טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים ותרופות לשיכוך כאבים ופינינו אותה במצב יציב לבי"ח. צוות האמבולנס שסרק את הזירה איתר גבר שנפצע באורח קל ופינה גם אותו לבי"ח.

 

עריכה: דובר צה"ל

עריכה: דובר צה"ל

קודם לכך, בסמוך ל 06:40 כלי טיס של צה"ל ביצע תקיפה לעבר חוליית מחבלים ששיגרה רקטות מדרום רצועת עזה לעבר שטח ישראל. לפני כן תקף צה"ל פעם נוספת באמצעות מטוסי קרב למעלה מ- 20 מטרות צבאיות במתחמים צבאיים ובמחנה אימונים של ארגון הטרור חמאס. בין המטרות שנתקפו – מחסן לאחסון אמצעי לחימה, מתחם המשמש את הכוח הימי של חמאס לאימונים. כמו כן, נתקפו חמישה מתחמי אימונים, מחסן ציוד מרכזי ומקום מפגש המשמש את בכירי חטיבת חאן יונס. נכון לשעה 05:20  זוהו מחצות כ- 80 שיגורים מרצועת עזה לשטח ישראל. סוללת כיפת ברזל יירטה 25 שיגורים בסה"כ (מחצות 14 יירוטים), רוב הנפילות הינן בשטח פתוח.

מצה"ל נמסר הבוקר כי עד כה נתקפו למעלה מ- 140 מטרות של ארגון הטרור חמאס ביעדים אסטרטגיים. דובר צה"ל מבהיר כי צה"ל נחוש להבטיח את ביטחון אזרחי ישראל ונמצא במוכנות גבוהה לתרחישים רבים וכי צה"ל רואה בארגון חמאס, "הוא הנושא באחריות ועליו ההשלכות למצב".

אמש התקיימה ישיבת חירום בקריה בתל אביב בנוכחות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, ראש המל"ל ואחרים. בתום הישיבה הוחלט להתכנס פעם נוספת הבוקר על מנת להחליט על תגובתה של ישראל להסלמה.

 

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על הסלמה בדרום – הלילה למעלה ממאה שיגורים לעבר ישראל

  1. מאת גורן‏:

    אז הסצנריו הוא כזה צה"ל יצא במתקפה חזקה או במבצע צבאי רחב היקף תושבי האזור דורשים מבצע צבאי מה שיקרה בדיוק כמו שקרה בצוק איתן באמצע המבצע יצאו כרגיל מפגנים מהשמאל בכיכר הבימה ויצעקו די לטבח בעזה לא די לירי הרקטות מעזה אלה די לטבח בעזה אני עובר די הרבה בצומת יד מרדכי בימי שישי בין 12 ל14 מפגנים שם אנשי שמאל רובם חברי הקיבוצים למען עזה הנצורה למען תושבי עזה ואני שואל אותם איך אתם מפגנים למען תושבי עזה כאשר הם שורפים לכם את הבית יורים עלכם התשובות הם כמו שאתה שואל מזוכיסט למה את סובל באחד השידורים בטלוויזיה הכתב דיבר עם ילד מקיבוץ נירים בקשר לירי הרקטות ענה הילד הם יורים עלינו כי אנחנו מתעללים בהם כי היו בישראל ואנחנו גרשנו אותם . אז אתה מבין מהיכן זה בא צריך להגיד להורים שלו שהם חייבים למען השלום להתפנות מהקיבוץ כי הם יושבים על אדמה " שנכבשה ב48 ואותה הם רוצים בחזרה לכן הם מפגנים מול הגדר זכות השיבה