עיריית ירושלים הרסה דו משפחתי באל-עיסאוויה בירושלים

תחת אבטחת משטרת ישראל, הרסו אנשי העירייה בית מגורים למשפחה בת 6 נפשות. הסיבה – אין היתרי בניה. המלכוד: אם תושב הכפר שהפך בעל כורחו לשכונה, יבקש היתרי בניה הסיכוי שיקבלם מהעירייה שואף לאפס

Print Friendly

בית דו משפחתי בשלבי בניה בכפר עיסאוויה שבירושלים המזרחית, המיועד למשפחה בת 6 נפשות, בהן קטין בן 16, נהרס אתמול (רביעי) בידי עיריית ירושלים.
כל שיכלו בני המשפחה חסרי האונים לעשות הוא לצפות מהצד בהרס ביתם וחייהם. לדברי המשפחה ותושבים אחרים בכפר שהפך להיות 'שכונה' בירושלים רבתי, כל ניסיון לדאוג להיתרי בניה שהם, נתקל בשלילה מסיבות שונות כמו היעדר תוכנית אב של הכפר וכך הלאה. "כשאין ברירה אחרת, אנו בונים ללא היתר", אמרו למגפון  בני המשפחה שביתה נהרס.
"עיריית ירושלים נמנעת במכוון מהכנת תכניות בניין עיר מפורטות עבור השכונות הפלסטיניות במזרח ירושלים, שרק מכוחן ניתן להנפיק היתרי בנייה. ובכך היא יוצרת מחסור חמור במבנים למגורים, במבני ציבור, בתשתיות ובשירותי מסחר ופנאי. מציאות זו לא מותירה לתושבים כל ברירה אלא לבנות ללא היתר ולהסתכן בהרס בתיהם", הגיבו  למעשה בתנועת זכויות האדם "בצלם".

בעיריית ירושלים שוללים כצפוי טענות אלו: "בניגוד לנטען בכתבה, עיריית ירושלים איננה מבחינה בין מזרח העיר למערבה או בין מגזר כזה לאחר, אלא פועלת בהתאם לתכניות העירוניות אשר יצרו עתודות קרקע בכל שכונות העיר. לראיה, בחמש השנים האחרונות אושרו בוועדה המקומית והמחוזית תכניות חדשות במזרח העיר. באשר למבנה הבלתי חוקי שנהרס אתמול בעיסאוויה, מדובר על מבנה שנבנה ללא היתר בשטח שמיועד לצרכי ציבור. המבנה היה במצב שלד לא מאוכלס ונהרס לפי צו הריסה מנהלי" לשון תגובת העירייה.

צילום מסרטון 'בצלם'

בעיריית ירושלים שוללים כצפוי טענות אלו: "בניגוד לנטען בכתבה, עיריית ירושלים איננה מבחינה בין מזרח העיר למערבה או בין מגזר כזה לאחר, אלא פועלת בהתאם לתכניות העירוניות אשר יצרו עתודות קרקע בכל שכונות העיר.
לראיה, בחמש השנים האחרונות אושרו בוועדה המקומית והמחוזית תכניות חדשות במזרח העיר. באשר למבנה הבלתי חוקי שנהרס אתמול בעיסאוויה, מדובר על מבנה שנבנה ללא היתר בשטח שמיועד לצרכי ציבור. המבנה היה במצב שלד לא מאוכלס ונהרס לפי צו הריסה מנהלי" לשון תגובת העירייה.


Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, דמוקרטיה, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, מחאה, קיימות, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.