עצרת לזכרו של רבין – שריקות וצעקות בוז לצחי הנגבי

שריקות בוז ודרישה מהשר צחי הנגבי להתנצל, במהלך העצרת ה-23 לזכרו של יצחק רבין. הנגבי: "לא ייחסתי להפרעות חשיבות, ארגנתי מפגנים כאלה לאורך 40 שנה". ראשת מרץ, תמר זנדברג: "כשנתניהו רכב על נמר ההסתה ב-95, הוא חשב אולי שיוכל לשלוט בו. אולי לא היה לו אכפת. אבל היום, היום, הוא הפך את ההסתה לכלי מרכזי"

Print Friendly

עשרות אלפי בני אדם הגיעו הערב ( שבת) לכיכר רבין לעצרת הזיכרון ה שנתית ה-23 לזכרו של ראש הממשלה רבין שנרצח ברדתו מהבמה לאחר עצרת המונים למען השלום. למרות הצהרות המארגנים, תנועת דרכנו בשיתוף עם התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל, כי מדבר בעצרת מאחדת ולא פוליטית, העצרת הייתה מאוד פוליטית.


בעצרת נאמו השר לפיתוח אזורי צחי הנגבי, יו"ר האופוזיציה ציפי לבני, יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, יו"ר מפלגת יש עתיד ח"כ יאיר לפיד, יו"ר מפלגת מרצ ח"כ תמר זנדברג, יו"ר תנועת דרכנו קובי ריכטר, הפעילה החברתית עו"ד שגית פרץ דרעי ויו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות רם שפע. במהלך העצרת הופיעו אביב גפן, אתניקס, דנה אינטרנשיונל ומצדה איש ימיני.

הנגבי בדרכו לבמה (צילום: רפי מיכאלי)

הנגבי בדרכו לבמה (צילום: רפי מיכאלי)

השר צחי הנגבי מהליכוד, זכה לבוז מחריש אוזניים מרגע עלייתו לבמה ולכל אורך נאומו, לצד קריאות: "תרד, תתנצל" (ראו סרטון).
בנאומו אמר הנגבי כי "עלינו לא לשכוח לעולם על מה חרבה ירושלים, על מה חרב בית שני – על שנאה. הרוצח בגבו של יצחק רבין היה מוכן להטיל עלינו עוד חורבן. הוא רצה לשלוט בהיסטוריה, לשלוט בנו האזרחים. הוא רצה לקצר את הדרך, הוא רצה לקטול נפש כדי לקטול מדיניות גם במחיר של קטילת הדמוקרטיה וגם במחיר של מלחמת אחים". הוא לא התנצל על היות אחד ממארגני העצרת כנגד רבין בכיכר ציון, ועל כך זעמו המוחים.

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

צילום: רפי מיכאלי

צילום: רפי מיכאלי

אחרי נאומו אמר אמר על קריאות הבוז במהלך נאומו: "לא ייחסתי חשיבות, ארגנתי מפגנים כאלה לאורך 40 שנה, דיברתי לאנשים בבית שהיה חשוב להם לשמוע את הדברים שלי. הניסיון לייחס לחצי מהעם פעולה של אדם קנאי אחד לא הצליח, עובדה שהציבור בחר בנתניהו כמה חודשים לאחר מכן".

יו"ר מרצ ח"כ תמר זנדברג שנאמה לפני הנגבי אמרה:  "כשנתניהו רכב על נמר ההסתה ב-95, הוא חשב אולי שיוכל לשלוט בו. אולי לא היה לו אכפת. אבל היום, היום, הוא הפך את ההסתה לכלי מרכזי להשאיר את מחנה השלום כנוע, נשלט, מרוסק. הוא משתמש בה כדי לוודא שמורשת הרצח תישאר על כנה – כלומר שמורשת השלום תישאר עמוק בקבר. שמאלנים בוגדים וערבים באוטובוסים – זו לא רק הדרך להיבחר לעוד קדנציה. זו השיטה לקבור את השלום ואת השוויון. על זה צריך לדבר היום".

ח"כ ציפי לבני, מהמחנה הציוני, יו"ר האופוזיציה בכנסת הזהירה כי
"ההיסטוריה חוזרת. מספיק לקרוא את הפוסטים של ראש ממשלת ישראל, לראות את הסרטונים, להקשיב לנאומים, לקרוא את הטוקבקים האלימים שהרוח הרעה הזאת מובילה איתם. זאת שמאשימה בבגידה וסכנה למדינה את כל מי שחושב אחרת. אנחנו אומרים ש‫מי שפועל למען השלום אינו בוגד. זה היה נכון אז וזה נכון היום".

 

 

 

 

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, מחאה, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על עצרת לזכרו של רבין – שריקות וצעקות בוז לצחי הנגבי

  1. מאת גורן‏:

    טעות עשה צחי הנגבי שהגיע לעצרת פוליטית הם בטח ציפו שהוא כמו במשטרים קומוניסטים נאורים יעמוד ויצעק חטאתי פשעתי