"ווא-טויור: הציפורים" – לאה אברהם במוסיקה אתנית מתימן

הזדמנות נדירה לשמוע שירת נשים יהודיות מתימן.
לאה אברהם, מוותיקות הרקדניות, הזמרות היוצרות בלהקות ענבל ובת שבע, תגיע לירושלים עם המופע החדש שלה: "ווא-טויור/הציפורים" המוקדש לשירי האהבה והגעגוע של נשות תימן היהודיות.
ההופעה ביום חמישי, 31 בינואר 2019, בשעה 20:30, בבית הקונפדרציה בירושלים

Print Friendly

הופעה נדירה של לאה אברהם עם שירי האהבה והגעגוע של נשות תימן תיערך בבית הקונפדרציה – הבית למוזיקה אתנית ולשירה בירושלים, במסגרת מופעי החורף של בית הקונפדרציה המתמקדים בנשים יוצרות.

לאה אברהם - חוקרת, שרה ורוקדת שירת נשים בתימן במופע "ווא-טויור" הציפורים . צילום: אנוש אברהם נחום

לאה אברהם, הזמרת / רקדנית / כוריאוגרפית יוצאת במופע החדש :"ווא-טויור/הציפורים" המוקדש לשירי האהבה והגעגוע של נשות תימן היהודיות ממחוז חוגריה שבדרום תימן.

לאה אברהם, ילידת דרום תימן, היא מי שחיברה בין מסורת הריקוד התימני ובין המחול המודרני. היא רקדה, שרה ויצרה בלהקת המחול ענבל, ובמסגרת זו אף הקימה את בית הספר לריקוד. בהמשך עברה ללהקת בת שבע, בה מילאה תפקידים מרכזיים.

אברהם חיברה כוריאוגרפיות להצגות בתאטרוני הבימה, הקאמרי ובאר שבע, שיתפה פעולה עם מוזיקאים והרכבים רבים, ביניהם יוני רכטר, בוסתן אברהם, מנחם וינברג, רפי קדישזון ואסתרית בלצן, והוציאה אלבום סולו, "נווה מדבר", המשלב שירה תימנית מקורית ושירי יוצרים ישראלים.

אברהם חוקרת כבר שנים רבות את מורשת שירת נשות תימן, ובמופעה החדש תציג לראשונה שירים ומחולות של נשים ממחוז חוגריה שבדרום תימן. יחברו אליה הזמר עופר כלף והפייטן תום פוגל,  גם הם צאצאים למשפחות ממחוז חוגריה, שיציגו את מסורת שירת הגברים החוגריים לפיוטים של רבי שלום שבזי.

משתתפים: לאה אברהם קולות | תום פוגל קולות | עופר כלף קולות | ירדן ארז  עוד, כינור, ג'ומבוש | דוד דיגמי כלי הקשה

קישור לקטעי וידיאו של לאה אברהם:

https://youtu.be/aDyIGnq393I

לאה אברהם מדברת על רבי שלום שבזי:

https://youtu.be/rLSaGv4KSaI

https://youtu.be/uInKheFffwU

Print Friendly

על אודות סיגל גליל

סיגל גליל היא חוקרת פילוסופיה, אמנות ותרבות, מומחית לואן גוך ולברוך שפינוזה, תרבות יפן, והציירים האימפרסיוניסטים. בין מסעותיה בזמן וברוח בדגש אמנות ופילוסופיה, היא חיפשה את ואן גוך ביפן, יזמה והדריכה טיול שורשים בהולנד בעקבותיו, וביקרה והדריכה במוזאונים הגדולים והחשובים בהולנד בתערוכות הקשורות בו. גליל, היא יוצרת רב-תחומית, שמצלמת וכותבת על ספרות ועל מחול, על אדריכלות ותיירות. היא חובבת טיולים נלהבת. היא לימדה כמעט בכל האוניברסיטאות בארץ תקשורת, אמנות ותרבות יפן. בהרצאותיה, במאמרים ובתוכניות הרדיו הדוקומנטריות שלה היא מנסה לחשוף חוטים סמויים המחברים בין אמנות, תרבות, תקשורת, פילוסופיה וחוויות הקיום האנושי.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אירוע, הצגות, מוזיקה, מחול, פנאי, שירה, תרבות, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.