קצין וארבעה חיילים מנצח יהודה מואשמים בתקיפת פלסטינים חסרי ישע

החמישה מואשמים כי הכו את הפלסטינים וגרמו להם חבלות קשות בעודם אזוקים ועיניהם מכוסות

Print Friendly

התביעה הצבאית הצהירה היום ( ראשון) על כוונה להגיש כתבי אישום נגד חמישה לוחמי גדוד נצח יהודה החשודים כי היכו שני פלסטינים אותם החזיקו כעצורים וגרמו להם לחבלות קשות, בעודם אזוקים ומכוסי עיניים.

הלוחמים נעצרו עם פתיחת החקירה, ומעצרם הוארך עד כה על-ידי בית הדין הצבאי. עם הגשת כתב האישום צפויה התביעה לבקש את הארכת מעצרם עד תום ההליכים. 

הלוחמים נחקרו בחשד לביצוע  עבירות של התעללות בנסיבות מחמירות, גרימת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, וחלקם גם בחשד לניסיון לשבש את החקירה.

נוסף על הלוחמים נעצר לחקירה גם קצין בדרגת סגן, מפקדם של הלוחמים. דיון בעניינו יתקיים בבית הדין בהמשך היום.
האירוע המיוחס לנאשמים התרחש במהלך פעילות של לוחמי הגדוד למעצר פלסטינים החשודים כסייענים לחוליית הטרור שפעלה בעפרה ובגבעת אסף, בפיגוע שבו נרצחו שניים מחיילי הגדוד, יובל מוריוסף ויוסף כהן. כך, נבדק החשד שהתקיפה אירעה כנקמה על הפיגוע

מעצר החיילים שניסו לשחרר מיידי אבנים  (צילום ארכיון: הקול היהודי - טוביה לוי)

מעצר החיילים שניסו לשחרר מיידי אבנים (צילום ארכיון: הקול היהודי - טוביה לוי)

זו איננה הפעם הראשונה שחיילי הגדוד נעצרים בגין אלימות.  בסוף דצמבר באחרון נעצרו שני לוחמי הגדוד  כשעל פי לפי גרסת דובר צה"ל ומג"ב, השניים ניסו לשחרר בכוח עבריינים יהודים שנעצרו בחשד ליידוי אבנים על בתי ערבים במהלך הפגנת תושבים באזור מחסום פוקוס והכפר ביתין.
"החיילים המעורבים באירוע הושעו מתפקידם עד לסיום תחקור משותף של האירוע ע״י מפקדי צה״ל ומג״ב", נמסר בזמנו מדובר צה"ל.

 

 

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, פליליים, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.