"נדנדה בשניים" בקאמרי: אינטימיות זה שם המשחק

הצגה צנועה ולא יומרנית, שמצליחה לרגש כי היא עשויה מחומרים אמיתיים. משחק טוב של בני הזוג אולה שור סלקטר ומיכה סלקטר, שנוגעים ללב ונוגעים בכאב

Print Friendly

★★★★★

אולה שור סלקטר ומיכה סלקטר הם זוג בחיים, ועכשיו גם על הבמה. "נדנדה בשניים", שכתב וויליאם גיבסון, היא דרמה רומנטית על מערכת יחסים שברירית בין גבר ואישה, שהולכים לאיבוד מבחינה רגשית. הם רוצים לצאת מהבדידות המעיקה ולמצוא אהבה אמיתית.

הוא עורך דין מרובע, היא אמנית שמנהלת חיי מין סוערים, פחות או יותר. הוא עדיין נשוי, היא פנויה. הוא נקרע בין אהבתו לאשתו לבין רגשותיו לאהובתו. היא רוצה שיהיה רק שלה. התסבוכת הזו, עם העליות והמורדות, יוצרת מצבים משעשעים ועצובים, שנעים בין תקווה לחרדת נטישה.

הביאו חומרים מהבית. צילום: אור דנון

לפני הכל זו הצגה מאוד אינטימית. הקהל נמצא במרחק נגיעה מהבמה. בהצגה אינטימית, כשהשחקנים כל כך קרובים לקהל, אסור לזייף. והם אכן לא מזייפים. סביר להניח שבני הזוג, שגם ביימו יחד את ההצגה, הביאו לבמה חומרים מהבית.

אולה שור סלקטר מגלמת דמות מקסימה, ספונטנית, רגשנית ובעיקר מאוד אנושית. היא לא משחקת, היא חיה את הדמות. מיכה סלקטר מגלם גבר מתלבט, שלא מתמסר בקלות ולוקח לו זמן להיפתח. שניהם נוגעים ללב, נוגעים בכאב, ומעבירים היטב את תחושת הבדידות שבה הם נמצאים. הבדידות העצובה, שנמהלת ברגעים מצחיקים, מניעה את העלילה, שלעיתים נראית כמו טלנובלה.

אהבה, בדידות ומה שביניהן. צילום: אור דנון

בעידן ה-MeToo יש שיראו ב"נדנדה בשניים" מחזה קצת מיושן ולא רלוונטי, שמתאים לתקופה שבה נכתב, אמצע המאה שעברה. מצד שני כאשר על הבמה שני שחקנים טובים, גם מחזה "מיושן" הוא מעניין ורלוונטי, בעיקר כאשר הוא עוסק בנושא שתמיד רלוונטי ושמדבר לכל אחת ואחד. נכון, זה אינו המחזה הכי מבריק שנכתב על הנושא, אבל התוצאה טובה: "נדנדה בשניים" היא הצגה צנועה ולא יומרנית, שמצליחה לרגש כי היא עשויה מחומרים אמיתיים, ומזכירה לכולנו מה זאת אהבה ומה זאת אכזבה.

Print Friendly

על אודות ירמי עמיר

עיתונאי, שחקן ויוצר. שימש כעורך תרבות ב"ידיעות אחרונות" וב"גלובס", סגן עורך 7 לילות וכתב מגאזין במוספים 7 ימים, 7 לילות ועוד. ערך את הסדרה "מי מפחד מצופית גרנט" (ערוץ 10), כתב את דרמת הטלוויזיה "סקס, שקרים וארוחת ערב" (ביים דני וולמן) ופירסם שלושה ספרים: "ירמיהו כוס קקאו" (לילדים), "השליפות של המדינה" ו"יש לי בלעדיות", שיצא ביוני 2011. עורך התרבות ב"מגפון".
פוסט זה פורסם בקטגוריה אירוע, ד, הצגות, תרבות, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על "נדנדה בשניים" בקאמרי: אינטימיות זה שם המשחק

  1. מאת מ‏:

    לשחקן קוראים מיכה ולא אברהם. ולשחקנית אולה ולא אורה. יום טוב.