תם החג והחלה יציאת מצרים

עשרות אלפי ישראלים וזרים שלא שעו לאזהרות המסע החמורות של המטה ללוחמה בטרור, הציפו את חופי סיני, חוזרים כעת הביתה

Print Friendly

יותר ממאה אלף ישראלים שעברו ערב הפסח את הגבול למצרים ולמדבר סיני , כדי לבלות שם את חג הפסח, עושים את דרכם חזרה הביתה.

יותר מ-110 אלף ישראלים וזרים יחזרו הביתה אחרי שבילו את חופשת הפסח, במדבר סיני בחושות ובבתי המלון, מאז שהסתיים  יום הבחירות ועד לסיום החג.

מרשות שדות התעופה נמסר כי 60,028 ישראלים וזרים עברו במעבר בגין טאבה. ואלו עושים את דרכם חזרה לישראל. היום העמוס ביותר היה ביום רביעי החולף ה-24 לאפריל בכניסה לישראל של 7,262 אנשים.

תור החוזרים מסיני (צילום: דוברות רשות התעופה)

תור החוזרים מסיני (צילום: דוברות רשות התעופה)

צילום: דוברות רשות התעופה

צילום: דוברות רשות התעופה

בהנהלת המסוף מעריכים כי עד מחר (ראשון), יעברו במסוף עוד כ-11 אלף נופשים ממצרים.

מסוף בגין שנערך לקראת הפסח ליציאת ישראלים למצרים, והוסיף טכנולוגיות חדשות ועמדות בדיקה ושיקוף באולם הכניסה כדי להקל על החוזרים לעבור את הבידוק ביעילות ובמהירות מסיים את מבצע הפסח לו הוא נערך. גם במעברי הגבול האחרים הותקנו מערכות בדיקה שמאפשרות יעילות טובה יותר. ובסך הכל ברשות שדות התעופה מסכמים עוד אירוע של חופשה  שלמרות מספר רב של נופשים  מבקש לעבור בו זמנית, הערכות המוקדמת של מנהלי המסופים והעובדים, מסתיימת במספר מינימילי של תקלות.

Print Friendly

על אודות יצחק פרי

כתב התעופה התחבורה והתיירות בקול ישראל לשעבר, המפיק השני של תוכנית הכדורגל שירים ושערים, ממנהלי בעבר של הסניף הישראלי של אל על.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, תיירות, תיירות בארץ, תיירות נכנסת. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על תם החג והחלה יציאת מצרים

  1. מאת יצחק פרי‏:

    שלום רב