חברת נמל אשדוד משתדרגת במנוף הגדול ביותר בישראל

בשורה ליבואנים וליצואנים: מנוף שמסוגל להניף 95 טון בבת אחת בשיווי 9 מיליון יורו הותקן בנמל אשדוד

Print Friendly

חברת נמל אשדוד נערכת לתחרות עם הרציף החדש למטענים העומד לקום בסמיכות. החברה רכשה מנוף ענק לדבריה הגדול ביותר הקיים בנמלי ישראל , המנוף מסוגל להניף 95 טון בבת אחת, המנוף כבר הגיע אתמול (שלישי) לארץ ובנמל עושים מאמצים להרכיבו במהירות, ומקווים שבתוך שבועיים המנוף כבר יופעל מבצעית בנמל עלות המנוף 9.5 מיליון אירו. חברת נמל אשדוד אמורה לרכוש עוד תשעה מנופים מסוג זה.  מדובר בנוף בצורת גשר מתוצרת חברת ZPMC, אשר מיוצר בשלמותו במתקני החברה בשנגחאי  , והוא מובל לארץ באונייה מיוחדת של החברה להעברת מנופי הענק.  ZENHUA23  המנוף מתנשא לגוב של 123 מטרים וחצי, והוא מתוכנן לניטול (פריקה וטעינה בנמל) של אוניות גדולות עד 18000 TEB, גודל הזרוע של המנוף הזה מגיעה ל 66 מטרים המותאמת לאוניה ברוחב 59 מטרים , ונושאות כ- 23 שורות של מכולות מטען. ה מרושת במצלמות וקוראים אופטיים  המאפשרים קריאת מספרי המכולות. מה שאמור לייעל ב15 אחוזים את עבודות בכל הוגע בהרמת משאות.

צילום: סבר טולצ'וסקי באדיבות דוברות נמל אשדוד

צילום: סבר טולצ'וסקי באדיבות דוברות נמל אשדוד

אורנה הוזמן בכור יו"ר דרקטריון חברת נמל אשדוד הוסיפה "הכשרת המנוף הגדול ביותר בנמלי הים בארץ באשדוד. מציבה את נמל אשדוד בחזית  הקידמצה התפעולית והטכנולוגית ותאפשר לחברה להמשיך ולספק מענה מתקדם ביותר הקיים כיום בתחום ההובלה הימית בישראל. ושיפור משמעותי בתפוקות נמל אשדוד."

Print Friendly

על אודות יצחק פרי

כתב התעופה התחבורה והתיירות בקול ישראל לשעבר, המפיק השני של תוכנית הכדורגל שירים ושערים, ממנהלי בעבר של הסניף הישראלי של אל על.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, טכנולוגיה, כלכלה, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.