ירדן לא מאפשרת הכנסת תשמישי קדושה יהודים לתחומה

תיירים שחוזרים לירדן לאחר יום טיולים בישראל, נדרשים להיפרד מכל חפץ בעל סממני פולחן דת יהודי במכס הירדני

Print Friendly

תיירים שחוזרים למעברי הגבול עם ירדן נדרשים להפקיד את תשמישי הקדושה ועוד פריטים אחרים בעלי סממן יהודי, שהם רכשו בישראל, הירדנים טוענים כי מסיבות ביטחוניות הם מחרימים להם את הטובין , כך טוען יוסף פתאל מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת במכתב ששיגר היום (רביעי) למנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי, שטוען כי הדבר מעורר זעם רב בקרב התיירים ואכזבה רבה שתגרום נזק תמידי רב, ועלול לגרום לתיירי החד יומי שעוברים במעברי אלנבי ואחרים, להימנע מרכישות בישראל.

מעבר אלנבי לירדן (צילום ארכיון: רשות שדות התעופה)

מעבר אלנבי לירדן (צילום ארכיון: רשות שדות התעופה)

פתאל מבקש התערבות מהירה של משרד ה תיירות לבירור הנושא ,ולוודא אם מדובר בהחלטה והנחייה  רשמית  שלטונית של הירדנים, ככל שיש כזו, לשקול  לאלתר נקיטת צעדים דומים במעבר תיירים מירדן לישראל. את המכתב האמור היפנה מנכ"ל לשכת התיירות הנכנסת גם למנכ"ל משרד החוץ, פתאל מציין במכתבו כי  שיתוף הפעולה בין המדינות בתחום התיירות, מניב פרות כלכליים לשני הצדדים ובמיוחד לירדן.
במשרד התיירות דחו את האחריות לנושא והטילו אותה על משרד החוץ, "הנושא איננו בתחום פעילותו או אחריותו של משרד התיירות, זהו תחום שבאחריות משרד החוץ" נמסר ממשרד התיירות.
במשרד החוץ העדיפו להתעלם ולא הגיבו לאחריות על הנושא והטיפול בו.

Print Friendly

על אודות יצחק פרי

כתב התעופה התחבורה והתיירות בקול ישראל לשעבר, המפיק השני של תוכנית הכדורגל שירים ושערים, ממנהלי בעבר של הסניף הישראלי של אל על.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, תיירות, תיירות בארץ. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.