פיצול מגדל הפקוח בנתב"ג – סכנה לבטיחות טיסה?

לשעה קלה השביתו היום פקחי התעופה בנמל התעופה בן גריון את הנחיתות ופעלו בקוד "שביתה איטלקית"

Print Friendly

נסיונה של הנהלת נמל התעופה בן גוריון לפצל את מגדל הפיקוח בנמל התעופה בן גוריון כדי להפריד בין טיסות בין לאומיות לטיסות  ארציות, נתקלה בהתנגדות נמרצת של הפקחים ובראשם יו"ר ועד העובדים בנמל התעופה פנחס עידן,

מיגדל הפיקוח בנתב"ג (צילום: וויקיפדיה)

מיגדל הפיקוח בנתב"ג (צילום: וויקיפדיה)

הפקחים פתחו היום (חמישי) במה שנקרא אצלנו "שביתה איטלקית" וגורמים לאיחורים בהמראות בשלב ראשון. גורם בכיר בפיקוח האווירי מספר למגפון, כי פיצול מגדל הפיקוח עלול לפגוע בבטיחות הטיסה בנמל התעופה בן גוריון, וכיוון שבסופו של יום הם ידרשו למחיר במקרה של תקלה ואו הפנייה כפולה של מטוסים לנתיב טיסה אחד. וגרמו לאיחורים בהמראות של טיסות היוצאות, בדקות מספר לכל טיסה, מה שנקרא ריווח גדול יותר בין הטיסות.

בהנהלת רשות שדות התעופה , דרשו מועד העובדים להפסיק את כל העיצומים , ולמצות קודם כל את הנושא במשא ומתן ולא על חשבון הנוסעים. ואכן הועד נענה לפנייה ופקחי הטיסה חזרו לשגרה.

.

Print Friendly

על אודות יצחק פרי

כתב התעופה התחבורה והתיירות בקול ישראל לשעבר, המפיק השני של תוכנית הכדורגל שירים ושערים, ממנהלי בעבר של הסניף הישראלי של אל על.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, תיירות, תיירות בחו"ל, תעופה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.