ארגון גישה: עצירת דלקים לעזה – מעשה פסול ובלתי חוקי

הבוקר פנה הארגון לראש הממשלה ושר הביטחון, לראש מפקדת התאום בשטחים וליועץ המשפטי למשלה בדרישה שלא לעצור את הזרמת הדלק לעזה כפי שהודיע הבוקר ישראל

Print Friendly

בהמשך לטרור בלוני ההצתה המשוגרים מידי יום מרצועת עזה ולאחר 15 הצתות שנגרמו אתמול בשדות יישובי עוטף עזה, הודיע הבוקר (שלישי) מתאם הפעולות בשטחים, האלוף כמיל אבו רוקן כי לאחר הצתות אמש, ישראל עוצרת את אספקת הדלק לרצועת עזה וזאת "בתגובה להפרחת בלוני התבערה" "עד הודעה חדשה".
כלומר, ישראל עוצרת את העברת הדלק שמיועד להפעלת תחנת הכוח היחידה ברצועת עזה ולפי מקורות ברשות האנרגיה ובחברה לחלוקת חשמל ברצועה, מלאי הדלק במאגרי תחנת הכוח יספיק רק עד היום בערב, ולאחר מכן התחנה תושבת. המשמעות היא שכבר היום תחול ירידה דרמטית באספקת החשמל שמקבלים תושבי הרצועה.

הודעת האלוף בווויטר (צילום מסך)

הודעת האלוף בווויטר (צילום מסך)

בהמשך לכך פנה הבוקר ארגון זכויות האדם "גישה", במכתב בהול שיועד לשר הביטחון וראש הממשלה, בנימין נתניהו, למתאם, האלוף כמיל רוקון וליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט ובו נכתב כי "עצירת מעבר הדלק לתחנת הכוח ברצועה היא צעד אכזרי, לא חוקי ולא מוסרי. יש לבטלו מיד. ישראל בוחרת לנקוט בצעד אכזרי ובלתי חוקי של ענישה קולקטיבית, ומצמצמת, במכוון אספקה של מצרך הומניטרי כדי לפגוע באופן חמור בכלל האוכלוסייה האזרחית ברצועת עזה, שני מיליון איש, מחציתם ילדים"" כותבים עורכות הדין של הארגון, אוסנת כהן ליפשיץ ומונא חדד.

"ידוע שברצועה מחסור חמור וכרוני באספקת חשמל, שבהם תלויים שירותי החירום, מוסדות הבריאות והתעשייה, משקי הבית והתשתיות, החסרות ממילא. בתקופה האחרונה פעלו שלוש טורבינות בתחנת הכוח (70 מגה-ואט), ובנוסף ל-120 מ"וו שמוכרת ישראל לעזה (120 מ"וו), אספקת החשמל הספיקה, לכל היותר, לכשמונה שעות רצופות, שאחריהן לפחות שמונה שעות נתק. בעקבות עצירת הדלקים לתחנה הבוקר, וכן הפסקה בפעילותו של אחד מקווי המתח להעברת החשמל שמוכרת ישראל לרצועת עזה, עומדים כרגע לרשות התושבים כ-150 מ"וו בלבד, פחות משליש מהצורך, שנאמד בכ- 500 מגה וואט", מסבירות עורכות הדין ומציינות כי לתפישת הארגון

"להחלטה לעצור את הדלק לתחנת הכוח אין קשר לביטחון תושבי ישראל, והיא מעשה פסול ובלתי חוקי. על ישראל לבטל מיד את ההחלטה האומללה ולאפשר את הכנסת הדלקים לרצועה."

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>