ורטיגו בריבוע : חגיגת מחול בסוזן דלל.

להקת ורטיגו יוצאת במופע כפול: "לידת הפניקס" המיתולוגי ו"אחת אחת ואחת" לציון 30 שנות שיתוף פעולה עם מרכז המחול סוזן דלל בנווה צדק.

Print Friendly

להקת המחול ורטיגו תשתתף בחגיגות ה-30 למרכז סוזן דלל עם  "ורטיגו בריבוע" שתי  עבודות דגל של נעה ורטהיים הכוריאוגרפית והמנהלת האמנותית של הלהקה בארבעה מופעים עוקבים במשך יומיים ב:יום חמישי ה-5.9.19 וביום שישי ה-6.9.19.

לידת הפניקס - צילום: ג'ייסון האריס Jason_Harris

 מחוץ לאולם יעלה המופע "לידת הפניקס" שמאז עלה לראשונה בפסטיבל המחול כרמיאל לפני 15 שנה ומאז הופיע בהצלחה מעל 800 מופעים ברחבי הארץ והעולם.

 

ורטיגו  ביצירה "אחת אחת ואחת" צילום: רונה אברו Rune Abro

לאחר מכן תעלה הלהקה את היצירה "אחת אחת ואחת"- המועמדת לפרס "בסי" היוקרתי בניו יורק לאחר שחבר השופטים של התחרות החשובה צפה עת הופיעה הלהקה בחודש מרץ האחרון במרכז ברישניקוב לאמנות.

 שני המופעים בכרטיס אחד.

במקביל ובמיוחד ליום הולדת 30 של מרכז סוזן דלל  תתקיים בחללי מרכז סוזן דלל גם תערוכת צילומים של להקת ורטיגו.הצילומים צולמו על ידי רונה אברו, צלם ואמן רב תחומי החי בדנמרק וישראל המלווה את הלהקה מזה שנים. בתערוכה, צילומים אקספרסיביים התופסים רגעים חזקים מתוך העולם שיצרה נעה ורטהיים ביצירה ״אחת. אחת ואחת״.

 עדי שעל ונע ורטהיים על סוזן דלל

מנהלי הלהקה עדי שעל ונעה ורטהיים נזכרים בתחילת דרכם ובחלקו של יאיר ורדי ומרכז סוזן דלל בחיי הלהקה מאז הוקמה:    ״אנו אסירי תודה למרכז סוזן דלל וליאיר ורדי העומד בראשו על כל שהעניק לורטיגו את המצע לפרוח להגיע למי שאנחנו כיום.

מרכז סוזן דלל מהווה עבורנו בית גידול אמנותי.  לאורך כל 27 שנות הלהקה העלינו בסוזן דלל את כל יצירותינו. החל מיצירת הביכורים שלנו ורטיגו (1992) בו רקדנו שנינו במסגרת בהרמת מסך ובעקבותיו  הצלחתו  החלטנו לקרוא  ללהקה שלנו ורטיגו, דרך עדשות מגע דואט שעלה בפרויקט נוסף של המרכז – גוונים במחול ושלח אותנו להשתלמות בלונדון.

 כצמד אמנים צעירים שהחליט לקשור את חייהם זו בזה, התחלנו להסתכל מסביב והחלטנו להרחיב את המעגל מדואט ללהקה קאמרית,  סוזן דלל חיבק אותנו והכיל את להקה הצעירה  ביצירותיה לימבוס, חמסין, סילויה, ואלו שבאו אחריהם נול, מאנא אחרות.

ורטיגו בריבוע מופע כפול של נעה ורטהיים ועדי שעל לציון חגיגות ה-30 למרכז סוזן שהיה עבורם בית גידול אמנותי. צילום יח"צ

 "כוח האיזון" מופע ששילב רקדנים נכים ושאינם נכים היה מופע שאתגר את מרכז סוזן דלל לנגישות גם מאחורי הקלעים וגם הפעם עמד בו צוות המרכז  בכבוד והמופע היה לענף המתקיים בורטיגו עד היום.

 פרויקט חשיפה בינלאומית המשותף למרכז סוזן דלל ולמשרד החוץ הווה עבורנו פלטפורמה לסיורים רבים בעולם ואנו תקווה שלמרות שמאימת עליו חרב כרת הוא ימשיך לפעול ולהוות קרש קפיצה לעולם  לנו ולכל ליוצרים המוכשרים שיש לישראל להציע בתחום המחול".  

 

"ורטיגו בריבוע" מחווה ל-30 שנה לסוזן דלל. מילום יח"צ.

"ורטיגו בריבוע" במרכז סוזן דלל

ביום חמישי ה-5.9.2019

19:30 | לידת הפניקס
 21:00 | אחת אחת ואחת

 יום שישי ה- 6.9.2019     

19:30 | לידת הפניקס

 21:00 | אחת אחת ואחת

Print Friendly

על אודות סיגל גליל

סיגל גליל היא חוקרת פילוסופיה, אמנות ותרבות, מומחית לואן גוך ולברוך שפינוזה, תרבות יפן, והציירים האימפרסיוניסטים. בין מסעותיה בזמן וברוח בדגש אמנות ופילוסופיה, היא חיפשה את ואן גוך ביפן, יזמה והדריכה טיול שורשים בהולנד בעקבותיו, וביקרה והדריכה במוזאונים הגדולים והחשובים בהולנד בתערוכות הקשורות בו. גליל, היא יוצרת רב-תחומית, שמצלמת וכותבת על ספרות ועל מחול, על אדריכלות ותיירות. היא חובבת טיולים נלהבת. היא לימדה כמעט בכל האוניברסיטאות בארץ תקשורת, אמנות ותרבות יפן. בהרצאותיה, במאמרים ובתוכניות הרדיו הדוקומנטריות שלה היא מנסה לחשוף חוטים סמויים המחברים בין אמנות, תרבות, תקשורת, פילוסופיה וחוויות הקיום האנושי.
פוסט זה פורסם בקטגוריה מגפון-ניוז: כללי, מחול, תרבות, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.