"עור צבוע" – בתיאטרון מחול יאנג מסין

אסתטיקה פוסט-מודרנית, מסתורין מזרחי משולב במחול מערבי, משחקי מיגדר, מוסיקה אלקטרונית, בכוריאוגרפיה הפסיכולוגית-פילוסופית של יאנג היילונג. 12-13 בספטמבר 2019 במרכז סוזן דלל

Print Friendly

העונה הבינלאומית של סוזן דלל ממשיכה לארח להקות ויוצרים , כאלה החושפים את הקהל בישראל לסצנת המחול העכשווית המתרחשת במקומות שונים בעולם.

תיאטרון מחול יאנג-סין : משחקי זהות של מיגדר, גבר בתפקיד אשה, וסאטירה פסיכולוגית חברתית . צילום : Ka Ka

בתאריכים 12-13 בספטמבר יתארח בסוזן דלל   תיאטרון מחול יאנג – סין עם המופע "עור צבוע" של הכוריאוגרף יאנג היילונג,  הנחשב לאחד מ"שלושת כוכבי בייג'ינג", וידוע בסגנונו פורץ הדרך ומכופף המגדר.

שם היצירה לקוח מאחד הסיפורים הידועים ביותר מתוך אוסף סיפורים סיניים קלאסיים  אשר מתחו ביקורת על נושאים חברתיים.

מופע המחול  הוא סאטירה על  הדרך שבה אנשים "המציירים על עורם" עוטים על עצמם ביגוד מושך כלפי חוץ אך מסתירים נפש מושפלת מבפנים.

יאנג היילונג  משתמש בעבודתו בקאסט גברי כאשר האשה אותה מגלם שחקן- היא הדמות הראשית המשולבת באופיה של דמות הרוח הזדונית.

"עור צבוע" מופע תיאטרון מחול יאנג סין כוריאוגרפיה ייחודית ופורצת דרך. צילום: Cheng Yilu

 הרוח הזדונית ניזונה ממחשבותיה של האשה: חוסר האמונה שלה מעורר את הרוח לייסר את בעלה, והחרטה שלה מסוגלת אפילו להקים את בעלה חזרה מן המתים.

הפירוק הסמלי הזה של הסיפור הופך את המופע לחוויה ויזואלית חדשה ויוצר אפשרויות אינסופיות לדמיון.

יאנג היילונג משלב אסתטיקה פוסט-מודרנית בסגנון מזרחי ותחושת מסתורין עזה עם אלמנטים של מחול מודרני בסגנון מערבי כגון: מוסיקה אלקטרונית, עיצוב תלבושות וכוריאוגרפיה. הצופים חשופים לסמלים תרבותיים השזורים ביצירה שיוצרת סגנון ייחודי ושפה אמנותית מרתקת.

לאחר  המופע ב-12 בספטמבר תיערך שיחה עם האמנים.

מועדי המופעים:

חמישי  12/09/2019  שעה    21:00  מרכז סוזן דלל

שישי  13/09/2019 שעה 21:00     מרכז סוזן דלל

כרטיסים בקופת סוזן דלל ובאתר   www.sdc.org.il

סמלים תרבותיים שזורים ביצירה . צילום : Ka Ka

 

Print Friendly

על אודות סיגל גליל

סיגל גליל היא חוקרת פילוסופיה, אמנות ותרבות, מומחית לואן גוך ולברוך שפינוזה, תרבות יפן, והציירים האימפרסיוניסטים. בין מסעותיה בזמן וברוח בדגש אמנות ופילוסופיה, היא חיפשה את ואן גוך ביפן, יזמה והדריכה טיול שורשים בהולנד בעקבותיו, וביקרה והדריכה במוזאונים הגדולים והחשובים בהולנד בתערוכות הקשורות בו. גליל, היא יוצרת רב-תחומית, שמצלמת וכותבת על ספרות ועל מחול, על אדריכלות ותיירות. היא חובבת טיולים נלהבת. היא לימדה כמעט בכל האוניברסיטאות בארץ תקשורת, אמנות ותרבות יפן. בהרצאותיה, במאמרים ובתוכניות הרדיו הדוקומנטריות שלה היא מנסה לחשוף חוטים סמויים המחברים בין אמנות, תרבות, תקשורת, פילוסופיה וחוויות הקיום האנושי.
פוסט זה פורסם בקטגוריה מגפון-ניוז: כללי, מחול, תרבות, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.