כ-600 בני אדם הפגינו הערב בכיכר גורן

מול כ 200 מפגינים שתובעים להעמיד מיד את ראש הממשלה לדין התאספו והפגינו כ 400 מפגיני ימין שטענו כי תופרים לו תיקים. למרות הפרסום המוקדם, תקוות מארגני קבוצת הימין לאלפי ועשרות אלפי מפגינים בעד נתניהו נכזבו

Print Friendly

כ -600 בני אדם הפגינו הערב (מוצ"ש), בכיכר גורן שבפתח תקווה. כ 400 פעילי ימין ובראשם פעיל הימין הקיצוני רן כרמי, הפגינו בעד ראש הממשלה המצוי בשלבי השימוע בגין כתב החשדות כנגדו הכולל  שוחד, מרמה והפרת אמונים, ומולם כ-200 פעילים המפגינים מידי שבוע ותובעים מהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לזרז את ההליכים הפליליים ולהפסיק למרוח זמן כהגדרתם.

פעילי הימין הפגינו תחת הכתרת: תופרים לנתניהו תיקים", בטענה  כי היועץ, מנלבליט, פרקליט המדינה שי ניצן וכלל הפרקליטות "תופרים" לראש הממשלה בנימין נתניהו תיקים.
המשטרה חצצה בין שני הצדדים ומנעה  התלהמות יצרים בין המפגינים.

משמאל - רפי רותם, חושף השחיתויות ואחת הנואמות  (צילום ציפי מנשה)

משמאל - רפי רותם, חושף השחיתויות ואחת הנואמות (צילום ציפי מנשה)

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

צילום: רפי מיכאלי

צילום: רפי מיכאלי

למרות הפרסום המוקדם ברשתות החברתיות ואף באתר הימין 0404, פרסום שכלל את שמות הנואמים וביניהם גם בעלי האתר בועז גולן, איש הימין הקיצוני עו"ד יורם שפטל ועל אף שפורסם כי תהיה הופעה מוזיקלית של הזמר אריאל זילבר, נכזבה תקוות המארגנים שאת הכיכר ימלאו אלפי ועשרות אלפי מפגיני ימין, ולכיכר הגיעו כמה מאות בלבד.

הפרסום שאכזב. האלפים לא באו (צילום מדף פייסבוק)

הפרסום שאכזב. האלפים לא באו (צילום מדף פייסבוק)

בין המוחים פעילי הימין הגיע גם נמצא צ'רלי אזריה, אביו של החייל שהרג מחבל פלסטיני לאחר שזה נפצע קשה ושכב מתבוסס בדמו, אלאור אזריה שאמר: "יש כאן שחיתות בכל מערכת המשפט..אסור לוותר, העם צריך להגיד את דברו. לא ייתכן שייתפרו תיקים". פעיל ליכוד, דוידי הרמלין, קרא לפתוח בוועדת חקירה. "כדאי לחקור את ניסיון ההפיכה של גורמים בפרקליטות", הכריז הרמלין.
גם עורך הדין יורם שפטל הידע באמרותיו המשתלחות, הגיע למקום ונאם כי "כנופיית שלטון החוק הקצינה את צעדיה והגבירה את הטייה הפוליטית. הכול במסווה משפטי חסר שחר. כתב החשדות שפורסם זה פשקוויל משפטי".

בעד נתניהו: עו"ד שפט (ימין) ובעלי אתר 0404 בועז גולן (משמאל)  (צילום: ציפי מנשה)

בעד נתניהו: עו"ד שפט (ימין) ובעלי אתר 0404 בועז גולן (משמאל) (צילום: ציפי מנשה)

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

בצידה השני של הכיכר בהפגנה השבועית ה-174במספר, הפגינו כ-200 פעילים שכרזו וקראו: "הון שלטון עולם תחתון" במיוחד כשעו"ד שפטל הגיע וניסה לעבור בתוך קבוצת הפעילים הזו, אך נבלם על ידי המשטרה שאפשרה לו לעבור אל מפגיני הימין מצדה השני של הכיכר. המפגינים הניפו כרזות בהן נכתב: "מדינת קומבינה, ממשלה של שוחד" ו"שחיתות שלטונית היא סכנה קיומית". כמו כן, הם קראו: "ביבי לכלא".

צילום: ציפי מנשה

תובעים העמדת נתניהו לדין - צילום: ציפי מנשה

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>