סרט פעולה בלי פעולה

"חטיפה לאור יום" הוא אחד מסרטי הפעולה הגרועים של השנה. המבקר שלנו חטף עצבים

Print Friendly

"חטיפה לאור יום" הוא אחד מסרטי הפעולה הגרועים של השנה. המבקר שלנו חטף עצבים >> ציון 3

 ביקורת סרט / שי שגב

אמריקאי צעיר (הנרי קאוויל, "שושלת טיודור") חושף מזימה במהלך ניסיון להציל את משפחתו, שנחטפה בעת חופשה בספרד. מככבים ברוס וויליס, סיגורני וויבר והנרי קאוויל. עד כאן נשמע מבטיח ומרשים, ואפילו תמצית העלילה מעניינת. אבל כאשר הסיפור נמשך, רווי אנשים טובים ורעים - העלילה נעשית חסרת משמעות והסיפור הופך לאופרת סבון במקום למותחן פעולה.

כמו באופרת סבון. הנרי קאוויל

זהו סרטו המסחרי הראשון כבמאי של מברוק אל מכרי, שעשה עד כה את הסרט "JVCD" (ראשי תיבות: ז'אן קלוד ואן דאם). כאן – אל מכרי איבד את זה. בסצינות מסוימות יש קטעי פעולה שכנראה נלקחו מסרטו הקודם, ועוד כמה מבצעים כמו קפיצה מעל בניינים, אבל בסך הכול, הסרט רע מאוד, והצופה הולך לאיבוד בעלילה.

ייתכן שצוות ההפקה ניסה לפתור את רוב הבעיות בשלבי העריכה הסופית, אבל נראה שהתרופה גרועה מן המחלה, שכן יש רגעים שבהן הסצינות כה מטופשות, ויש בהן שגיאות המשכיות קשות. לדוגמה, התאורה משתנה תוך כדי ריצה: השוט מתחיל כשהם רצים בלילה, ומיד כשהם פונים ברחוב יש כבר אור יום.

בנוגע לשחקנים בסרט – הנרי קאוויל נותן הופעה טובה מול המצלמה, אבל מעט מאוד פעולה. לעומתו, ברוס וויליס ("החוש השישי") עושה רושם שהיה בחופשה באזור וקראו לו לשתות, להגיד כמה שורות ולעלות בחזרה למטוס. סיגורני וויבר ("גורילות בערפל") יודעת איפה היא לא צריכה להתאמץ. נראה ששלושתם העדיפו לספור את הכסף, מאשר לזכור שצריך גם לעבוד.

עוד בתרבות: דמעות של אהבה

וגם: ארבעת המופלאים במוזיקה

Print Friendly

על אודות שי שגב

שי שגב משמש כמבקר הקולנוע והטלוויזיה של מגפון. בעבר הרחוק למד קולנוע ותקשורת, ואף גמע קילומטראז' מכובד כבמאי ותסריטאי טלוויזיה. בשנים האחרונות משמש ככתב היין האלכוהול של Ynet, עורך מגזין יין וגורמה, מגזיני תעופה, תיירות ומלונאות מובילים. בעבר שימש כעורך הכלכלה והמזון של מגפון, עורך ראשי של מגזין הנדסת מים, כתב מסעדות ומבקר היין של ידיעות אחרונות, גלובס, מגזין Timeout ודרך האוכל. שגב כבר הספיק לכתוב ולערוך חלק מאתרי המזון, ביקורת המסעדות והיין המובילים בישראל, תוך היותו שופט יין ומזון בתחרויות בכל רחבי העולם. בזמנו הפנוי, מכהן כיו"ר ועדת היין של האקדמיה העברית ללשון. בזמנו הלא פנוי, משמש ככותב נאומים לבכירי ממשל ולראשי חברות בארץ ובעולם.
פוסט זה פורסם בקטגוריה סרטים, תרבות, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.