המסע המופלא של שון פן

"זה בוודאי המקום" הוא בוודאי הקולנוע המוזר המושלם. הבמאי פאולו סורנטינו יצר סרט קסום עם נופים מדהימים, פסקול שמיימי ושון פן בתפקיד נדיר. חובה לראות ביקורת סרט / שי שגב ציון: 10 "זה בוודאי המקום" הוא בוודאי הסרט המוזר המושלם. בעיקר …

Print Friendly

"זה בוודאי המקום" הוא בוודאי הקולנוע המוזר המושלם. הבמאי פאולו סורנטינו יצר סרט קסום עם נופים מדהימים, פסקול שמיימי ושון פן בתפקיד נדיר. חובה לראות

ביקורת סרט / שי שגב

ציון: 10

תמיד אומר את האמת. פן

"זה בוודאי המקום" הוא בוודאי הסרט המוזר המושלם. בעיקר בזכותו של שון פן, שנקלע לסיטואציות משעשעות ביותר באחת הדמויות האקסצנטריות והרציניות ביותר שגילם עד היום.

שַׁייאֵן (שון פן, "מילק" ו"מיסטיק ריבר") הוא זמר גותי מזדקן, שנראה כמו אדוארד בסרט "המספריים של אדוארד", רק עם קול חלוש והליכה גמלונית. אך הוא נחמד. הוא מיודד עם בחורה  צעירה ואף מסייע לה לצאת עם בחור. הוא אוהב את אשתו הסובלנית (פרנסיס מקדורמנד, "פארגו"). הוא קצת מוזר, אבל תמיד אומר את האמת. 

רק בשביל הסצנות הראשונות שווה להגיע לסרט. בפתיחה אנו נכנסים לחייו המשעשעים של שייאן, וזה עוד הרבה לפני שמתחילה העלילה עצמה: בעת לווית אביו מגלה שייאן כי האב הקדיש את מרבית חייו לצייד אחר פושע נאצי שהתעלל בו בתקופת השואה. שייאן מחליט להמשיך במסע שאביו לא סיים. האיש המוזר עלי אדמות יוצא לטפל בסיטואציה ההיסטורית הרצינית ביותר – ועל זה העלילה.

מסע החקירה של שייאן הוא אוסף של היכרויות מוזרות עם אנשים – וזה עובד מצוין. הוא מתחפש לדמות חשאית כדי להוציא מידע ממורה לשעבר בבית ספר, והסצינה הופכת לסרט קצר על מפגש בין תרבויות קיצון. יש קטעי מתח בסגנון מיטב סרטיו של היצ'קוק, ומבחר קטעי מוזיקה שמימיים.

יתכן וחלק מהקהל הפוקד את הסרט עשוי למצוא את "זה בוודאי המקום" מעט איטי, אך יש לשים לב כי זה מכוון, אם כי לא משעמם. מי שחובב את סרטיו של ג'ים ג'רמוש ("נרדפי החוק", "פרחים שבורים"), או את הסרט "הכל מואר",  ימצא להם מכנה משותף עם הסרט זה – כל מפגש אקראי בין הדמות העיקרית לדמויות משנה הופך למיצג של אמנות מופשטת.

הבמאי, פאולו סורנטינו (יוצר הסרט "האלוהי"), וירטאוז השפה הקולנועית, יצר סרט קסום להפליא. צילומים מדהימים של שטחים פתוחים ברחבי הנוף האמריקאי, פסקול אלמותי של דיוויד בירן (הסולן והמנהיג לשעבר של להקת "ראשים מדברים – Talking Heads"), דמויות ייחודיות והבלחות תכופות של הומור חסר הבעה. הסרט הוא שמיכת טלאים מטורפת ומשעשעת.

"זהו בוודאי המקום" הוא סרט שבוודאי חובה לראות.

Print Friendly

על אודות שי שגב

שי שגב משמש כמבקר הקולנוע והטלוויזיה של מגפון. בעבר הרחוק למד קולנוע ותקשורת, ואף גמע קילומטראז' מכובד כבמאי ותסריטאי טלוויזיה. בשנים האחרונות משמש ככתב היין האלכוהול של Ynet, עורך מגזין יין וגורמה, מגזיני תעופה, תיירות ומלונאות מובילים. בעבר שימש כעורך הכלכלה והמזון של מגפון, עורך ראשי של מגזין הנדסת מים, כתב מסעדות ומבקר היין של ידיעות אחרונות, גלובס, מגזין Timeout ודרך האוכל. שגב כבר הספיק לכתוב ולערוך חלק מאתרי המזון, ביקורת המסעדות והיין המובילים בישראל, תוך היותו שופט יין ומזון בתחרויות בכל רחבי העולם. בזמנו הפנוי, מכהן כיו"ר ועדת היין של האקדמיה העברית ללשון. בזמנו הלא פנוי, משמש ככותב נאומים לבכירי ממשל ולראשי חברות בארץ ובעולם.
פוסט זה פורסם בקטגוריה סרטים, תרבות, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.