כתם נפט בחופי קורסאו מאיים על ציפורי הפלמינגו

דליפה מבית זיקוק מקומי הביאה לכתם נפט שלפי אחת ההערכות גודלו שווה לשלושים מגרשי כדורגל. עופות מים, סרטנים וצמחים הוצפו בנפט ונצבעו שחור

Print Friendly

פלמינגו ורוד. כל האזור טבול עתה בשכבה עבה של נפט (מקור תמונה: ויקיפדיה).

כתם נפט גדול הצף בימים אלה סמוך לחופי האי קורסאו עלול להביא על האזור אסון אקולוגי של ממש. עד כה כבר פגע הכתם באוכלוסיית ציפורי הפלמינגו הוורודות השוכנות באי ההולנדי שבים הקאריבי.

הכתם ממוקם בשמורת הטבע יאן קוק, ומקורו במיכל נפט שבבעלות בית הזיקוק "איסלה", שהוא המפעל הגדול ביותר והמעסיק הגדול ביותר באי כולו. בית הזיקוק מצוי בבעלותה של חברת נפט הנשלטת על ידי ממשלת ונצואלה.

"זהו כנראה האסון הסביבתי הגדול ביותר שפקד את קורסאו", אמר על כך פטר ואן לובן, יו"ר ארגון איכות הסביבה SMOC הפועל באי, "כל איזור יאן קוק שחור עכשיו. הציפורי שחורות מהנפט. גם הסרטנים שחורים. הצמחים שחורים. הכול מוצף וטבול בנפט".

דיק דראייר, עיתונאי הולנדי המסקר כבר שלושים שנה את האנטילים ההולנדיים, העריך כי כתם הנפט מכסה עתה שטח של כשלושים מגרשי כדורגל.

קורסאו ידועה בעיקר בשל חופיה היפים, אתרי הצלילה המרהיבים שלה ובירתה הצבעונית והתוססת וילמסטאד.

Print Friendly

על אודות אורי קציר

עיתונאי, בלוגר, עורך, יועץ תקשורת.
פוסט זה פורסם בקטגוריה איכות הסביבה, אמריקה הלטינית, אנרגיה, אקטואליה, בעולם, בעלי חיים, חברה וסביבה, כלכלה, צפון אמריקה, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.