נפסל לשידור בגל"צ שיר נגד חיילי צה"ל

פעילות של תנועת ישראל שלי הביאה לפסילת שירו של יזהר אשדות להשמעה בגלי צה"ל. בשיר מואשמים חיילי צה"ל באכזריות וברצחנות

Print Friendly

תנועת ישראל שלי, שקמה בשנת 2010 וחרטה על דגלה "עשייה ציונית" תוך ניהול מאבק בלתי מתפשר נגד פעילות אנטי ציונית ואנטי לאומית בתקשורת, ברשתות החברתיות ובאינטרנט, פנתה אל מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, בתביעה למנוע את השתתפות יזהר אשדות בתכניתו של יואב קוטנר היום. העילה: "קידום אלבומו של יזהר אשדות 'עניין של הרגל' במסגרת התכנית, ששיר הנושא שלו מיוחד להרגלם של חיילי צה"ל להרוג ולהתאכזר": כך לדברי פעילי ישראל שלי.

יזהר אשדות (צילום: ויקישיתוף, Noa Cafri)

בין מלות השיר :

"הם לא איש, לא אישה, הם רק חפץ, רק צל / ללמוד להרוג, זה עניין של הרגל / מדי ב' ושפשפת, תשישות ושגרה,/ מטמטום עד הרוע, הדרך קצרה / רק לנו, רק לנו, אדמת ישראל,/ ללמוד אכזריות, זה עניין של הרגל"

הקריאה לפנות אל דקל הועלתה בדף הפייסבוק של תנועת ישראל שלי על ידי פעילים, שביקשו למחות על כך שתחנת הרדיו של צבא ההגנה לישראל מקדמת אלבום עם שיר נושא המשמיץ את חיילי צה"ל. בנוסף, פנו עשרות מפעילי התנועה ליואב קוטנר בדף הפייסבוק שלו וקראו לו לא לארח את הזמר שפוגע בחייל צה"ל.

לנוכח הלחץ והפניות של החברים פסל מפקד גלי צה"ל את השיר המדובר לשידור.

Print Friendly

על אודות אורה עריף כץ

עיתונאית, ספרנית, מידענית, כותבת, מתמקדת בתקשורת, חקר תרבות ושאר ירקות. לבלוג שלי ב'רשימות' טחנות הרוח: https://ora21.wordpress.com/
פוסט זה פורסם בקטגוריה ביקורת התקשורת, מדיה, מדיה בחדשות, מדיה קצר, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

3 תגובות על נפסל לשידור בגל"צ שיר נגד חיילי צה"ל

  1. מאת דוד‏:

    ואותי מעניין לדעת למה מגאפון בוחר לתת כותרת של שיר משמיץ. אם מדובר פה בידיעה חדשותית ולא טור דיעה אז לדעתי הכותרות צריכות להיות נייטרליות. השאלה אם השיר משמיץ או לא נתונה לוויכוח.

  2. מאת Joe Anaaref‏:

    השיר הזה מצוין וכל נסיון לצנזר אותו רק יהפוך אותו להמנון השפויים במדינה (אכן, גוף הולך וקטן אבל יש עוד כמה).