ביהמ"ש: להחזיר לפרופורציה תביעות נגד פעילי מחאה

בדיון בתביעת המדינה מול פעילי מחאה שנעצרו בעת הפגנה בתל אביב, המליצה השופטת לימור מרגולין יחידי לתביעה להחזיר את התיקים למידות האמיתיות שלהם. בהמלצתה הקראת האישומים נדחתה והדיון יתחדש לאחר פגישה בין התביעה לפרקליטי הפעילים. ח"כ בן סימון: מחאה כזו צריכה להסתיים באות הצטיינות אזרחית ולא בספסל הנאשמים

Print Friendly

כארבעה חודשים לאחר הגשת כתב אישום, התקיים היום (רביעי) דיון ראשון בעניינם של ארבעה עשר פעילי מחאה, שהואשמו בהתפרעות ובניפוץ חלונות של בנקים בעת ההפגנה ביום שבת, בסוף יוני השנה בתל אביב. בהפגנה השתתפו אלפים ונחסמו רחובות ראשיים בעיר ואף נחסמה לזמן קצר התנועה בנתיבי איילון דרום, סמוך למחלף השלום.

יממה קודם להפגנה ההיא נעצרה פעילת המחאה דפני ליף ועוד אחד עשר פעילים נוספים בהפגנה אחרת בשדרות רוטשילד.

אלפי מפגינים נגד אלימות המשטרה וחופש ההפגנה (צילום: דן בר דוב)

אלפי מפגינים נגד אלימות המשטרה וחופש ההפגנה (צילום: דן בר דוב)

במהלך ההפגנה במוצ"ש, עליה נסוב הדיון בבית המשפט המחוזי בת"א היום, עוכבו 85 מפגינים, מתוכם הגישה המשטרה 14 כתבי אישום בלבד. הפעילים שהואשמו נכחו באולם, מלווים בעשרות פעילי מחאה. הם מואשמים בהפרעה לסדר ציבורי, התפרעות במקום ציבורי וחלק מהם מואשם בתקיפת שוטרים ובהתנגדות למעצר (הפרעה לשוטר במילוי תפקידו).

שמשות מנופצות בסניף בנק הפועלים סמוך לככר רבין (צילום: רפי מיכאלי)

שמשות מנופצות בסניף בנק הפועלים סמוך לככר רבין (צילום: רפי מיכאלי)

כבר בתחילת הדיון פנתה השופטת לימור מרגולין-יחידי והמליצה לתביעה "להחזיר את התיקים למידותיהם האמיתיות ולא לשכוח את הקונטקסט, ולהחזיר לפעילות רגילה את מרבית האזרחים, שלא יבלו בבית דין פלילי. שני הצדדים צריכים להחזיר לתיקים את הפרופורציה".

אחד מהנאשמים הוא אייל אוסטרינסקי, ראש מטה הבחירות של ח"כ דניאל בן סימון ("עבודה") בפריימריס של המפלגה. בן סימון אמר היום, כי לדעתו ההפגנה הייתה "צריכה להסתיים עם אות הצטיינות אזרחית ולא בספסל הנאשמים. יש לבטל את כתבי האישום, חוץ ממעשים ספציפיים בוטים נגד החוק".

בסוף ישיבת בית המשפט סוכם שתתקיים פגישה נוספת בין פרקליטי הנאשמים לסגן מחלקת תביעות בפרקליטות תל אביב, עו"ד בני דורון, שבעקבותיה יתקיים הדיון הראשון והקראת כתב אישום ב-12 בדצמבר 2012.

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואליה, בארץ, חברה וסביבה, מחאה, משפט, פליליים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.