נופים הם לפעמים געגועים

ציורי הנוף של הלן ברמן מאופיינים בסגנון חופשי ואקספרסיבי הפותח חלון אל נופי הנפש של הציירת. גלריה טובה אוסמן בתל-אביב

Print Friendly

תשוקה. הלן ברמן

תערוכה מסקרנת העוסקת בנופי השרון נפתחה בגלריה טובה אוסמן בתל אביב. תערוכתם של הלן ברמן ומרדכי גלדמן, שהוא גם אוצר התערוכה. הלן ברמן מציגה ג ציורי נוף מסביבת מגוריה בתל מונד שבשרון, ומרדכי גלדמן מציג תצלומים מאיזור געש וחבצלת השרון, וגם עבודות חרס.

ציורי הנוף  של הלן ברמן מאופיינים בסגנון חופשי ואקספרסיבי הפותח חלון אל נופי הנפש של הציירת. היופי שבציוריה הוא כמעט תמיד יופיים הסודי, הלא מובחן, של נופים שוליים וכמעט סתמיים, שבהם היא ממקדת את  מבטה המשתאה.

בציוריה ניכרת תנועת היד החופשית והעיבודים העצמאיים של המוח את הנוף הנחווה. בתמונות נחשפים, במקביל למקומות שהיא בוחרת, גם נופים של תת מודע, שמתפרצים במהלך תהליך הציור שלה.

הישרדות. מרדכי גלדמן

 "ציורי הנוף שלה  משקפים בו זמנית את הנוף ואת הדרמות הנפשיות שלה. הציור שלה אינטנסיבי ורב חיוּת ומביע רגשות עזים ותשוקה גדולה ליופיו של הטבע", אומר האוצר מרדכי גלדמן, יוצר רב-תחומי, פסיכולוג וגם משורר, שזכה בעבר בפרס ביאליק לשירה.

"אני התקשרתי לשרון באזור שפלת החוף מתוך עניין רב בשרביטן – צמח טפילי היוצר דרמות של מאבקי שרידה עם הצמחים עליהם הוא גדל. חשבתי לחגוג עם הלן  את ציוריה החדשים על ידי השתתפות בתערוכה שלה".

Print Friendly

על אודות סיגל גליל

סיגל גליל היא חוקרת פילוסופיה, אמנות ותרבות, מומחית לואן גוך ולברוך שפינוזה, תרבות יפן, והציירים האימפרסיוניסטים. בין מסעותיה בזמן וברוח בדגש אמנות ופילוסופיה, היא חיפשה את ואן גוך ביפן, יזמה והדריכה טיול שורשים בהולנד בעקבותיו, וביקרה והדריכה במוזאונים הגדולים והחשובים בהולנד בתערוכות הקשורות בו. גליל, היא יוצרת רב-תחומית, שמצלמת וכותבת על ספרות ועל מחול, על אדריכלות ותיירות. היא חובבת טיולים נלהבת. היא לימדה כמעט בכל האוניברסיטאות בארץ תקשורת, אמנות ותרבות יפן. בהרצאותיה, במאמרים ובתוכניות הרדיו הדוקומנטריות שלה היא מנסה לחשוף חוטים סמויים המחברים בין אמנות, תרבות, תקשורת, פילוסופיה וחוויות הקיום האנושי.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אמנות, ד, תרבות, תרבות קצר. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על נופים הם לפעמים געגועים

  1. מאת מרדכי גלדמן‏:

    ״הציור״ המובא במסגרת הרשימה הוא תצלום של מרדכי גלדמן מנופי ״חבצלת השרון״ ולא ציור של הלן ברמן.