Skip to content

האוהלים חזרו לרוטשילד, ופורקו ע"י הסיירת הירוקה. מהפכת המשי כאן

המחאה לא הלכה לישון. קצת אחרי חצות הגיעו עשרות פעילי מחאה והקימו אוהלים בשדרות רוטשילד. הם סומכים ככל הנראה על שביתת הרשויות ואי בואם של הפקחים. גירשו אותם בדלת, חזרו מהחלון. ודיווחו על זה למפגיני שאר העולם. שאפו על היזמות מאת אליק מאור
פחות מדקה זמן קריאה: דקות
הכתובת ברורה. מהפכת המשי בעיצומה. (צילום: רפי מיכאלי)

המחאה לא הלכה לישון. קצת אחרי חצות הגיעו עשרות פעילי מחאה והקימו אוהלים בשדרות רוטשילד. הם סומכים ככל הנראה על שביתת הרשויות ואי בואם של הפקחים. גירשו אותם בדלת, חזרו מהחלון. ודיווחו על זה למפגיני שאר העולם. שאפו על היזמות

מאת אליק מאור 

כמאתיים פעילי מחאה חזרו אחרי חצות הלילה לשדרות רוטשילד בתל אביב והקימו מחדש אוהלים. דפני ליף, ממנהיגות המחאה, גם היא שם. בונה. הערב החל למעשה במשחקי חתול ועכבר עם פקחי העירייה.

פירקו וקנסו. (צילום: רפי מיכאלי)

בשלב הראשון,בשעות הערב  (יום א) המוקדמות הגיעו מספר פעילים עם אוהל אחד. פקחי העירייה הזדרזו וקנסו אותם ב-250 ₪ לפעיל, בגין הצבת מפגע תברואתי בשדרה.

הפעילים קיפלו את האוהל וישבו לשיר ולנגן על הספסל בשדרה. קרוב לחצות, הוציאה דפני ליף קריאה בדף הפיסבוק שלה וכתבה שהיא חוזרת לרוטשילד. רשת הפייסבוק והטוויטר החלה לרחוש במקביל לכך במאות קריאות.


Live stream videos at Ustream

מעט אחרי חצות פרסמה ליף קריאה נוספת בפייסבוק: "הערב היה אוהל ברוטשילד פינת נחמני, עכשיו הוא איננו. כולם מוזמנים לשבת בישיבה מזרחית בגן איתנו". עשרות פעילים שהגיעו, ישבו, ניגנו בגיטרות ושרו. במהירות  התכנסו כמה עשרות פעילי מחאה. בשעה אחת ושלושים לפנות בוקר, עדיין זרמו פעילים למקום. ארבעה אוהלים כבר עמדו על תלם ואחרים עומדים להצטרף אליהם.

דפני ליף וחברים. בונים תקווה (צילום: רפי מיכאלי)

הפעילים מסתמכים על השביתה שאמורה לפרוץ הבוקר ברשויות המקומיות ובהשבתה הצפויה גם של מחלקת הפיקוח בעיריית תל אביב ומקווים שבכך ימנע פינויים. עיריית תל אביב טרם הגיבה.  

מספר עורכי דין התומכים במחאה הגיעו לרוטשילד ומתכננים להעניק סיוע משפטי במידה ותחל שם אלימות משטרתית כפי שטוענים ה פעילי המחאה מזה זמן.

בשתיים וחצי לפנות בוקר, פשטו אנשי הסיירת הירוקה על המאהלים שהוקמו ופירקו אותם לחלוטין. נוצרה סיטואציה מוזרה בה אנשי היס"מ והפקחים עומדים בצד אחד של שדרות רוטשילד ואילו אנשי המחאה מהצד השני. עמדו ונעצו מבטים אלו באלו, משני צדי כשדרה.

בשיחה עם מגפון הבהירה דפני ליף כי "זו נקודת ציון בשביל להבהיר באופן חד וחלק שאנחנו לא הולכים לשום מקום ושהקור לא מפחיד אותנו, אבל ההשתקה וההתעלמות מהמצוקות החברתיות מעוררים בנו מספיק זעם בשביל שלא נוותר. הכול מתחיל בתקווה וממשיך ברוטשילד".

אנשי מאהלי קרית שמונה, חיפה ובאר שבע  נענו לקריאה הארצית ברשתות החברתיות, והם עושים את דרכם לשדרות רוטשילד בתל אביב.

ישבו ושרו את המחאה. (צילום: רפי מיכאלי)

קודם לכן, בשתים אחר חצות, פעילי המחאה שהגיעו לרוטשילד פרסמו ברשת הפייסבוק ורשתות J14 (14 יולי – פרוץ המחאה), הבינלאומיות מכתב  שמסביר את אשר אירע במהלך היום בתל אביב ואת העובדה שכעת הם חוזרים לכבוש את המרחב הציבורי בעיר חזרה לידיה.

להלן המכתב:

Today, Sunday the 15th of January, marks a historic day for the State of Israel. The Tel-Aviv municipality ordered its police force to evacuate a protest tent-camp made up of homeless citizens. Those homeless individuals occupying the tents were displaced by the lack of public housing available to them, a direct result of the deliberate abuses by a government that continues to break the rules of its own law. Those persons thrown to the streets from their fragile tents with no where else to go were made up of working folk, elderly, children, and the sick. This heartless action takes place in the middle of winter and no contingency plan has been made for any of these citizens.

In the aftermath of the evacuation a non-violent protest ensued, made up of regular citizens, evacuees, and dedicated members of the social justice movement. Hundreds of people arrived on the scene in solidarity. At this time, 14 people were arrested, many of whom assaulted physically, and some injured by the police. Up untill now there has been minimal coverage by the local and state media, and even less about the police brutality in the matter.

המחאה חזרה לרוטשילד. שתיים בלילה (צילום: רפי מכיאלי)

Soon after, in the exact same location as the first and largest tent-camp protest of its kind this past summer, 2 new tents were pitched. This marks 6 months to the day from when the first tent protest began, the day on which the social justice movement was born, and currently there are over 150 persons who have arrived to occupy the original site.

Most importantly,
we will not be stopped and we will not be deterred until we establish a socially just state, a New State of Israel.

3 Comments

 1. פינוקיו שמי
  16 בינואר 2012 @ 19:14

  גם מופז אומר שיש לנו ראש ממשלה שקרן!

 2. אליק מאור
  16 בינואר 2012 @ 12:18

  שאלה לי אליך. שביתת הרשויו המקומיות היום. הודעתם כי הם תובעי מנתניהו לפתור את הבעיה. מציב אותם היכן? בשמאל?
  המחאה החברתית שתובעת פתרונות לרווחה, דיור ציבורי, ביטול גזרות כלכליות, הפחתת המיסוי העקיף והעלאת הישיר, מנתניהו. הופך אותם לשמאל?
  כעס המוחים על התנהגות אלימה (לדבריהם) של המשטרה, זה שמאל?
  הפגנות החרדים (בעניין מעצר של חשודים בגניבות מיליונים )זה שמאל?
  לא ידידי. זה לא שמאל וימין. זו מצוקה. ומי שצריך לתת לה תשובה מיידית ועניינית זה ראש הממשלה. בין אם הוא שמאל, מרכז או ימין.

 3. אפי
  16 בינואר 2012 @ 11:31

  תסלחו לי אבל זה מה שאמרתי כל הזמן…הם חבורה של עוכרי ישראל שהשתמשו במאבק החברתי כדי לנגח את השלטון בלבד. הם לא ייצגו אותי ולא מייצגים אותי. אני באמת מאמין שכלל הממשלות כשלו בשויון החברתי, אך מפה ועד לכנות את המשטרה אלימים, את התקשורת משתיקים ואת הממשלה פושעים, הם הרחיקו לכת הפעם והם משמיעים הצהרות פוליטיות שמאלניות שאינן תואמות את הדעות שלי. אני מסיר את ידיי מהמחאה אחת ולתמיד!

error: התוכן באתר מגפון ניוז מוגן
דילוג לתוכן