ארגון לוחמים: חקירה פלילית נגד מפיקי "חמש מצלמות שבורות"

ארגון "קונצנזוס", לוחמים למען לוחמים, השיק בימים האחרונים קמפיין ויראלי, שלדברי מפיקיו, שם לו למטרה להיאבק בהסתה נגד חיילי צה"ל המצולמים בסרט "חמש מצלמות שבורות". הסרט מועמד הערב (ראשון) לפרס האוסקר בקטגוריית הסרט הדוקומנטרי.

הסרטון "חמש מצלמות שבורות – הסיפור האמיתי", אשר עלה לאוויר בחמישי האחרון, זכה עד כה ל-20 אלף צפיות בקירוב ולאלפי תגובות אוהדות מגולשים שמזדהים עם מטרות הארגון.

מתוך הסרטון חמש מצלמות שבורות - הסיפור האמיתי
מתוך הסרטון "חמש מצלמות שבורות - הסיפור האמיתי"

אל"מ (מיל) בני ינאי (44), העומד בראש הארגון, אומר כי "הסרט חמש מצלמות שבורות אומנם מועמד לזכייה בקטגוריית הסרט הדוקומנטרי, אך נראה כי הוא מתאים יותר לקטגוריית הסרט התעמולתי של השנה. מדובר בסרט בעל אג'נדה ברורה, חסר כל אובייקטיביות, אשר כל מטרתו היא לפגוע בצה"ל וחייליו. לו היה הסרט הזה מגיע מטעם ארץ אויב או ארגון עוין, בבקשה", אומר ינאי, "אבל כשהסרט מגיע מטעם במאי ישראלי ומייצג כביכול את ישראל? זה חמור מאוד".

לדבריו, הארגון עצמו הוא א-פוליטי. "כל מה שמעניין אותי זה להגן על  חיילי", אומר ינאי, "אני חושש שחיילי צה"ל המשתתפים בסרט עלולים למצוא עצמם בפני סכנה גדולה. אנו מבקשים מחיילי צה"ל המזהים עצמם בסרט לפנות אלינו דרך עמוד הפייסבוק שלנו במטרה לפנות ליועץ המשפטי לממשלה ולדרוש להעמיד לדין את יוצרי הסרט בגין הסתה".

לדבריו מונה הארגון מאות קצינים וחיילים מילואים, אשר חרתו על דגלם לשמור על שם צה"ל, חייליו ומפקדיו בזירה הציבורית והתקשורתית.