הקניון הגדול ביותר בישראל נפתח מחר

בתום שלוש שנות בנייה פותח מחר הגרנד קניון בבאר שבע, מקבוצת להב וקבוצת קניוני עופר מקבוצת מליסרון, את שעריו לקהל. בהקמת הקניון הושקעו כ-900 מיליון שקל. על פי הערכות צפי ההכנסות השנתיות מהפעילות הכוללת של הקניון ומדמי השכירות מוערך בכ-90 מיליון שקל.

גרנד קניון באר שבע. תמהיל חנויות עשיר ומגוון ושירותים המספקים חוויות לכל המשפחה. צילום: חביב בן דוד
גרנד קניון באר שבע. תמהיל חנויות עשיר ומגוון ושירותים המספקים חוויות לכל המשפחה. צילום: חביב בן דוד

 

הקניון משתרע על שטח של כ-160 אלף מ"ר, מתוכם 50 אלף מ"ר שטחי מסחר מניב, כ-250 חנויות וכ-2,200 מקומות חניה ללא תשלום. את הקניון תכנן משרד האדריכלים יסקי-מור-סיון והוא נחשב לקניון הגדול בישראל. הקניון, ממוקם בשדרות טוביהו 125, על ציר הכניסה לעיר ממערב.

החנויות

תמהיל החנויות עשיר ומגוון: חנויות עוגן לכל המשפחה, רשתות אופנה, הלבשה והנעלה בינלאומיות לצד רשתות ישראליות, רשתות יוקרה, לצד חנויות מקומויות ידועות, חנויות מתחומי הלייף סטייל, ספרים, מתנות, תכשיטים, אקססוריז, מסעדות ובתי קפה מאפה, אטרקציות בילוי ושירותים.

בין חנויות העוגנים שיוצעו בקניון יפתחו סניפים גדולים ביותר של הרשתות כגון: H&M , הפותחת את החנות הגדולה שלה ביותר בישראל בשטח של כ-2,350 מ"ר, גאפ, הסניף הגדול ביותר בישראל בשטח של כ 800 מ"ר, זארה המשתרעת בשטח של כ-1,500 מ"ר, ברשקה, ABERCROMBY, קבוצת פוקס, פוקס הום, פולו ראלף לורן, מחסני להב, המשביר לצרכן, אמריקן איגל, הלבשה תחתונה ARIE, הום סנטר , נייק, בילאבונג, נאוטיקה, אדידס, ספורט ורטהיימר , שילב, סברובסקי, אלמ, טרקלין חשמל, מחסני חשמל, סופר-פארם, טויס אר אס, קסטרו – חנות המשתרעת על 1,000 מ"ר בשתי קומות, רשת גלי, אימפוריום , Idigital, קבוצת גולף, רנואר, הוניגמן, וורדינון, נעמן, לי קופר, ניין ווסט, איזי ספיריט, ג'ק קובה, לאוקיסטן ועוד.

השירותים

לצד החנויות יפתחו גם שירותים וחוויות לכל המשפחה כמו: משחקיית מיקמק עולם וירטואלי של משחקים, משחקיית בבילון הגדולה בישראל , אי ספא – פדיקור מניקור, סניף של בנק דיסקונט וכן 6 בתי קפה שונים: קפה גרג, ארומה, בלייקר בייקרי, קפה קפה, קקאו ומאפה נאמן. כמו כן יפתחו המסעדות: ג'פניקה, טעם העמק ומרשמלו, מכון כושר ספייס בשטח של כ-1,300 מ"ר ועוד.

הערכה: 600 אלף קונים פוטנציאליים

ליאורה עופר ואלי להב. הקניון יהפוך ל'קניות רמת אביב של הנגב'. צילום: חביב בן דוד
ליאורה עופר ואלי להב. הקניון יהפוך ל'קניות רמת אביב של הנגב'. צילום: חביב בן דוד

מתכנני הקניון החדש מצפים, כי הוא יהווה מוקד משיכה לתושבי העיר באר שבע והסביבה וישרת יותר מ-600 אלף לקוחות פוטנציאלים, מערי הנגב הנוספים כמו: שדרות, אופקים, רהט, נתיבות, דימונה, מייתר, ערד וכן ישובים, מושבים וקיבוצי הסביבה. על פי צפי הנהלת הגרנד קניון באר שבע מידי יום באמצע השבוע יגיעו כ-25 אלף מבקרים לקניון.

"אנו בטוחים שהגרנד קניון באר-שבע יהפוך מהר מאוד 'לקניון רמת אביב של הנגב', אשר ימשוך אליו אוכלוסיה רחבה, על כן אנו מתייחסים אליו במלא תשומת הלב ובכוונתו למצב ולמתג אותו כאחד הקניונים המובילים בישראל, בכל פרמטר אפשרי", מציינת ליאורה עופר, מבעלי קבוצת קניוני עופר.

"אנו משיקים את פרוייקט הדגל בתחום הקניונים בישראל: הגרנד קניון באר שבע – מרכז קניות ובילוי בסטנדרטים שטרם נראו בישראל. מדובר במתחם ייחודי המביא עימו בשורה של ממש בתרבות הקניה, הבילוי והפנאי לתושבי באר שבע והסביבה", מסביר אלי להב, הבעלים של קבוצת להב.

לדבריו: "הפיכתו של הקניון לבולט ומוביל נעוצה בשילוב של כמה פרמטרים חשובים, שהשילוב ביניהם יוצר בידול ויתרון מהקניונים המתחרים בנגב: העיצוב החדשני והמרהיב, לצד גודל, מגוון ותמהיל היוצרים חווית קניה ובילוי שונים לאלפי תושבי הדרום".

משה רוזנבלום, מנכ"ל קניוני עופר מקבוצת מליסרון מוסיף: "הקמת הגרנד קניון בבאר שבע מעידה על ההתפתחות הענפה של העיר באר שבע וסביבתה. גם באר שבע וגם אנחנו זכינו לקיים שיתוף פעולה שייתן מענה ופתרון הן לתושבי האזור המעוניינים ליהנות ממרכז קניות שנותן להם את כל הפתרונות והן ממקום המעניק אלפי משרות לתושבי האזור ויוצר סביבה חשובה יותר".