"בית לחם" כבשה בסערה את האוסקר הישראלי

הסרט "בית לחם" הוא הזוכה הגדול בפרסי אופיר 2013 וייצג את ישראל בתחרות האוסקר על פרס הסרט הזר הטוב ביותר. מכרם חורי זכה בפרס השחקן הטוב ביותר וסיון לוי – בפרס השחקנית. הגששים זכו בפרס מפעל חיים – שייקה לוי וגברי בנאי הזילו דמעה וריגשו את הקהל

"בית לחם" כבשה בסערה את האוסקר הישראלי

הסרט "בית לחם" הוא הזוכה הגדול בפרסי אופיר 2013 וייצג את ישראל בתחרות האוסקר על פרס הסרט הזר הטוב ביותר. מכרם חורי זכה בפרס השחקן הטוב ביותר וסיון לוי – בפרס השחקנית. הגששים זכו בפרס מפעל חיים – שייקה לוי וגברי בנאי הזילו דמעה וריגשו את הקהל

היוצרים של "בית לחם": הבמאי יובל אדלר (מימין), התסריטאי עלי ואקד והמפיקה טליה קלינדהלר. צילום: ישראל מלובני

בטקס השנתי של האקדמיה הישראלית לקולנוע, שנערך הערב (מוצ"ש) בחיפה ושודר בערוץ 10, הוכרזו הזוכים בפרסי אופיר (האוסקר הישראלי). הסרט "בית לחם" זכה בפרס הסרט הטוב ביותר, וייצג את ישראל בתחרות על פרס האוסקר לסרט הזר.

לקריאת הביקורת על הסרט "בית לחם": http://megafon-news.co.il/asys/archives/178502

"בית לחם" היה מועמד ב-12 קטגוריות וזכה בשש. המותחן "מי מפחד מהזאב הרע" של נבות פפושדו ואהרון קשלס היה מועמד ב-11 קטגוריות וזכה בחמש בלבד. "לצוד פילים" של רשף לוי, שהיה מועמד בשבע קטגוריות, לא זכה אפילו באחת.

הסרט הזוכה - "בית לחם" והשחקנים הראשיים צחי הלוי ושאדי מרעי. צילום: ורד אדיר

פרס השחקן הראשי הטוב ביותר הוענק למכרם חורי ("הבן של אלוהים"). בפרס השחקנית הראשית זכתה סיון לוי ("שש פעמים").

פרס מפעל חיים הוענק השנה לשלישיית "הגשש החיוור" – גברי בנאי, שייקה לוי וישראל (פולי) פוליאקוב, שהלך לעולמו לפני כשש שנים. בדברי התודה המרגשים הודה שייקה לוי לכל מי שעמד מאחורי ההצלחה של הגששים: שייקה אופיר, נסים אלוני, יוסי בנאי, אסי דיין, אורי זוהר ואברהם דשא פשנל. לוי מחה דמעה וריגש את הקהל כאשר הודה לפולי והזכיר איזה קומיקאי גדול היה. גם גברי בנאי הכריז בהתרגשות מהולה בהומור, שעמדה לו דמעה בקצה העין.

הטקס עצמו היה רוב הזמן משמים ומעייף, הנחיה גרועה  (ירון ברבינסקי) והומור לא מצחיק. בנוסף, ישראל היא כנראה המדינה המערבית היחידה, שבה שרה (לימור לבנת) וראש עיר (יונה יהב), כלומר פוליטיקאים, מחלקים פרסים לסרטים. מזל שלא היה פודיום על הבמה כדי שלבנת תקפוץ עליו.

פרס מפעל חיים - הגששים. צילום מסך

רשימת הזוכים (בצבע אדום) מבין המועמדים בקטגוריות המובילות:

הסרט העלילתי הטוב ביותר:

"בית לחם" – מפיקה: טליה קלינהנדלר

"הבן של אלוהים" – מפיקים: שמי שינפלד, עמיתן מנלזון

"לצוד פילים" – מפיקים: אהוד בלייברג, משה אדרי, לאון אדרי

"סוכריות" – מפיקים: דב שטויר, יוסף פיצ'חדזה, רן פרידברג, פרי כפרי, משה אדרי, לאון אדרי

"שש פעמים" – מפיקים: אודי ירושלמי, יונתן גורפינקל

הבמאי הטוב ביותר:

יובל אדלר – "בית לחם"

תום שובל – "הנוער"

אהרון קשלס, נבות פפודשו – "מי מפחד מהזאב הרע"

יוסף פיצ'חדזה – "סוכריות"

יונתן גורפינקל – "שש פעמים"

השחקו המצטיין - מכרם חורי. צילום מסך

השחקן הראשי הטוב ביותר:

שאדי מרעי – "בית לחם "

מכרם חורי – "הבן של אלוהים"

ששון גבאי – "לצוד פילים"

צחי גראד- "מי מפחד מהזאב הרע"

אלון אבוטבול – "מקום בגן עדן"

השחקנית המצטיינת - סיון לוי. צילום מסך

השחקנית הראשית הטובה ביותר:

טלי שרון – "ההיא שחוזרת הביתה"

ריימונד אמסלם – "כידון" / "פלסטלינה"

רותם זיסמן-כהן – "מקום בגן עדן"

יובל שרף – "פלאות"

סיון לוי – "שש פעמים"

שחקן המשנה הטוב ביותר:

 צחי הלוי – "בית לחם"

זהר שטראוס – "הבן של אלוהים"

מוני מושונוב – "לצוד פילים" 

דב גליקמן – "מי מפחד מהזאב הרע"

שחקנית המשנה הטובה ביותר:

ליאורה ריבלין – "ההיא שחוזרת הביתה"

שירילי דשא – "הנוער"

רותם זיסמן-כהן – "לצוד פילים"

אהובה קרן – "מפריח היונים"

קרן ברגר – "מקום בגן עדן"

חנה לסלאו – "פלסטלינה"

התסריט הטוב ביותר:

יובל אדלר, עלי ואקד – "בית לחם"

רשף ורגב לוי – "לצוד פילים"

אהרון קשלס, נבות פפושדו – "מי מפחד מהזאב הרע"

יוסי מדמוני – "מקום בגן עדן"

רונה סגל – "שש פעמים"

הצילום הטוב ביותר:

ירון שרף – "בית לחם"

גיורא ביח – "מי מפחד מהזאב הרע"

בועז יהונתן יעקב – "מקום בגן עדן"

שי גולדמן – "פלסטלינה"

שָרְק דה מאיו – "שש פעמים"

העריכה הטובה ביותר:

רון עומר – "בית לחם"

ז'ואל אלכסיס – "הנוער"

אסף קורמן – "מי מפחד מהזאב הרע"

דב שטויר – "סוכריות"

אריק להב ליבוביץ' – "שש פעמים"

הליהוק הטוב ביותר:

לירון זוהר, נעמה זלצמן – "בית לחם"

אורית אזולאי – "הנוער"

לירון זוהר, נעמה זלצמן – "לצוד פילים"

לימור שמילה – "מי מפחד מהזאב הרע"

גלית אשכול – "שש פעמים"

העיצוב האמנותי הטוב ביותר:

יואב סיני – "בית לחם"

ערד שאואט – "מי מפחד מהזאב הרע"

מיגל מרקין – "מפריח היונים" / "מקום בגן עדן"

יואב סיני – "סוכריות"

אדם קלדרון – "שש פעמים"

עיצוב התלבושות הטוב ביותר:

לי אלמביק – "מפריח היונים"

לאורה שיים – "מקום בגן עדן"

דורון אשכנזי- "סוכריות"

קרן רון, ירון אריה – "פלסטלינה"

אדם קלדרון – "שש פעמים"

האיפור הטוב ביותר:

אורלי רונן – "בית לחם" / "לצוד פילים"

אלינור גיגי אדוני, דקלה שרעבי – "מי מפחד מהזאב הרע"

רונית דוגו ארביב – "מקום בגן עדן"

אתי בן-נון – "פלאות"

המוזיקה המקורית הטובה ביותר:

ישי אדר – "בית לחם"

אופיר ליבוביץ' – "הבן של אלוהים"

חיים פרנק אילפמן – "מי מפחד מהזאב הרע"

אופיר ליבוביץ' – "מקום בגן עדן"

בוריס מרצינובסקי – "סוכריות"

הפסקול הטוב ביותר:

אבי מזרחי, אשי מילוא – "בית לחם"

איתי אלוהב, גיל תורן – "כידון "

דניאל שטרית, רונן נגל, לי זוהר – "מי מפחד מהזאב הרע"

תולי חן, אלכס קלוד, דניאל מאיר – "מקום בגן עדן"

דוד ליס, גיל תורן, יוסי אפלבאום, ארז עיני שביט – "סוכריות"

מוטי חפץ, איציק כהן, תומר קורן – "שש פעמים"

הסרט התיעודי הטוב ביותר:

"אילוף הגוררת"- מפיקים: עופר נעים, אמיר גדליה, בימוי: ריקי שלח

"גן עדן"- מפיקים: אמיר הראל, איילת קייט, רן טל, בימוי: רן טל

"זמן פוניבז'"- מפיקות: עינת פינסקי גולדשמיט, טליה קלינהנדלר, בימוי: יהונתן אינדורסקי

"חמש מצלמות שבורות"- מפיק ובמאי: גיא דוידי

"לשכה 06" – מפיק ובמאי: יואב הלוי

"שומרי הסף" – מפיקים: דרור מורה, פיליפה קוברסקי. בימוי: דרור מורה

הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר:

"איה" – מפיקים: הלל רוזמן, יעל אבקסיס, פבלו מלר, בימוי: עודד בן נון, מיכל ברזיס

"בבגה" – מפיקה: מורן שלטון, בימוי: גן דה לנגה

"ברוכים הבאים ו… משתתפים בצערכם" – מפיקים: חיים מקלברג, אסתי יעקב-מקלברג, בימוי: לאון פרודובסקי

"חופש גדול" – מפיקים: טל גרניט, שרון מימון, גל גרינשפן, רועי קורלנד, בימוי: שרון מימון, טל גרניט

"חנייה בצל" – מפיק: איתמר טבנקין, בימוי: אורי רום

היוצרים של "בית לחם": הבמאי יובל אדלר (מימין), התסריטאי עלי ואקד והמפיקה טליה קלינדהלר. צילום: ישראל מלובני

בטקס השנתי של האקדמיה הישראלית לקולנוע, שנערך הערב (מוצ"ש) בחיפה ושודר בערוץ 10, הוכרזו הזוכים בפרסי אופיר (האוסקר הישראלי). הסרט "בית לחם" זכה בפרס הסרט הטוב ביותר, וייצג את ישראל בתחרות על פרס האוסקר לסרט הזר.

לקריאת הביקורת על הסרט "בית לחם": http://megafon-news.co.il/asys/archives/178502

"בית לחם" היה מועמד ב-12 קטגוריות וזכה בשש. המותחן "מי מפחד מהזאב הרע" של נבות פפושדו ואהרון קשלס היה מועמד ב-11 קטגוריות וזכה בחמש בלבד. "לצוד פילים" של רשף לוי, שהיה מועמד בשבע קטגוריות, לא זכה אפילו באחת.

הסרט הזוכה - "בית לחם" והשחקנים הראשיים צחי הלוי ושאדי מרעי. צילום: ורד אדיר

פרס השחקן הראשי הטוב ביותר הוענק למכרם חורי ("הבן של אלוהים"). בפרס השחקנית הראשית זכתה סיון לוי ("שש פעמים").

פרס מפעל חיים הוענק השנה לשלישיית "הגשש החיוור" – גברי בנאי, שייקה לוי וישראל (פולי) פוליאקוב, שהלך לעולמו לפני כשש שנים. בדברי התודה המרגשים הודה שייקה לוי לכל מי שעמד מאחורי ההצלחה של הגששים: שייקה אופיר, נסים אלוני, יוסי בנאי, אסי דיין, אורי זוהר ואברהם דשא פשנל. לוי מחה דמעה וריגש את הקהל כאשר הודה לפולי והזכיר איזה קומיקאי גדול היה. גם גברי בנאי הכריז בהתרגשות מהולה בהומור, שעמדה לו דמעה בקצה העין.

הטקס עצמו היה רוב הזמן משמים ומעייף, הנחיה גרועה  (ירון ברבינסקי) והומור לא מצחיק. בנוסף, ישראל היא כנראה המדינה המערבית היחידה, שבה שרה (לימור לבנת) וראש עיר (יונה יהב), כלומר פוליטיקאים, מחלקים פרסים לסרטים. מזל שלא היה פודיום על הבמה כדי שלבנת תקפוץ עליו.

פרס מפעל חיים - הגששים. צילום מסך

רשימת הזוכים (בצבע אדום) מבין המועמדים בקטגוריות המובילות:

הסרט העלילתי הטוב ביותר:

"בית לחם" – מפיקה: טליה קלינהנדלר

"הבן של אלוהים" – מפיקים: שמי שינפלד, עמיתן מנלזון

"לצוד פילים" – מפיקים: אהוד בלייברג, משה אדרי, לאון אדרי

"סוכריות" – מפיקים: דב שטויר, יוסף פיצ'חדזה, רן פרידברג, פרי כפרי, משה אדרי, לאון אדרי

"שש פעמים" – מפיקים: אודי ירושלמי, יונתן גורפינקל

הבמאי הטוב ביותר:

יובל אדלר – "בית לחם"

תום שובל – "הנוער"

אהרון קשלס, נבות פפודשו – "מי מפחד מהזאב הרע"

יוסף פיצ'חדזה – "סוכריות"

יונתן גורפינקל – "שש פעמים"

השחקו המצטיין - מכרם חורי. צילום מסך

השחקן הראשי הטוב ביותר:

שאדי מרעי – "בית לחם "

מכרם חורי – "הבן של אלוהים"

ששון גבאי – "לצוד פילים"

צחי גראד- "מי מפחד מהזאב הרע"

אלון אבוטבול – "מקום בגן עדן"

השחקנית המצטיינת - סיון לוי. צילום מסך

השחקנית הראשית הטובה ביותר:

טלי שרון – "ההיא שחוזרת הביתה"

ריימונד אמסלם – "כידון" / "פלסטלינה"

רותם זיסמן-כהן – "מקום בגן עדן"

יובל שרף – "פלאות"

סיון לוי – "שש פעמים"

שחקן המשנה הטוב ביותר:

 צחי הלוי – "בית לחם"

זהר שטראוס – "הבן של אלוהים"

מוני מושונוב – "לצוד פילים" 

דב גליקמן – "מי מפחד מהזאב הרע"

שחקנית המשנה הטובה ביותר:

ליאורה ריבלין – "ההיא שחוזרת הביתה"

שירילי דשא – "הנוער"

רותם זיסמן-כהן – "לצוד פילים"

אהובה קרן – "מפריח היונים"

קרן ברגר – "מקום בגן עדן"

חנה לסלאו – "פלסטלינה"

התסריט הטוב ביותר:

יובל אדלר, עלי ואקד – "בית לחם"

רשף ורגב לוי – "לצוד פילים"

אהרון קשלס, נבות פפושדו – "מי מפחד מהזאב הרע"

יוסי מדמוני – "מקום בגן עדן"

רונה סגל – "שש פעמים"

הצילום הטוב ביותר:

ירון שרף – "בית לחם"

גיורא ביח – "מי מפחד מהזאב הרע"

בועז יהונתן יעקב – "מקום בגן עדן"

שי גולדמן – "פלסטלינה"

שָרְק דה מאיו – "שש פעמים"

העריכה הטובה ביותר:

רון עומר – "בית לחם"

ז'ואל אלכסיס – "הנוער"

אסף קורמן – "מי מפחד מהזאב הרע"

דב שטויר – "סוכריות"

אריק להב ליבוביץ' – "שש פעמים"

הליהוק הטוב ביותר:

לירון זוהר, נעמה זלצמן – "בית לחם"

אורית אזולאי – "הנוער"

לירון זוהר, נעמה זלצמן – "לצוד פילים"

לימור שמילה – "מי מפחד מהזאב הרע"

גלית אשכול – "שש פעמים"

העיצוב האמנותי הטוב ביותר:

יואב סיני – "בית לחם"

ערד שאואט – "מי מפחד מהזאב הרע"

מיגל מרקין – "מפריח היונים" / "מקום בגן עדן"

יואב סיני – "סוכריות"

אדם קלדרון – "שש פעמים"

עיצוב התלבושות הטוב ביותר:

לי אלמביק – "מפריח היונים"

לאורה שיים – "מקום בגן עדן"

דורון אשכנזי- "סוכריות"

קרן רון, ירון אריה – "פלסטלינה"

אדם קלדרון – "שש פעמים"

האיפור הטוב ביותר:

אורלי רונן – "בית לחם" / "לצוד פילים"

אלינור גיגי אדוני, דקלה שרעבי – "מי מפחד מהזאב הרע"

רונית דוגו ארביב – "מקום בגן עדן"

אתי בן-נון – "פלאות"

המוזיקה המקורית הטובה ביותר:

ישי אדר – "בית לחם"

אופיר ליבוביץ' – "הבן של אלוהים"

חיים פרנק אילפמן – "מי מפחד מהזאב הרע"

אופיר ליבוביץ' – "מקום בגן עדן"

בוריס מרצינובסקי – "סוכריות"

הפסקול הטוב ביותר:

אבי מזרחי, אשי מילוא – "בית לחם"

איתי אלוהב, גיל תורן – "כידון "

דניאל שטרית, רונן נגל, לי זוהר – "מי מפחד מהזאב הרע"

תולי חן, אלכס קלוד, דניאל מאיר – "מקום בגן עדן"

דוד ליס, גיל תורן, יוסי אפלבאום, ארז עיני שביט – "סוכריות"

מוטי חפץ, איציק כהן, תומר קורן – "שש פעמים"

הסרט התיעודי הטוב ביותר:

"אילוף הגוררת"- מפיקים: עופר נעים, אמיר גדליה, בימוי: ריקי שלח

"גן עדן"- מפיקים: אמיר הראל, איילת קייט, רן טל, בימוי: רן טל

"זמן פוניבז'"- מפיקות: עינת פינסקי גולדשמיט, טליה קלינהנדלר, בימוי: יהונתן אינדורסקי

"חמש מצלמות שבורות"- מפיק ובמאי: גיא דוידי

"לשכה 06" – מפיק ובמאי: יואב הלוי

"שומרי הסף" – מפיקים: דרור מורה, פיליפה קוברסקי. בימוי: דרור מורה

הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר:

"איה" – מפיקים: הלל רוזמן, יעל אבקסיס, פבלו מלר, בימוי: עודד בן נון, מיכל ברזיס

"בבגה" – מפיקה: מורן שלטון, בימוי: גן דה לנגה

"ברוכים הבאים ו… משתתפים בצערכם" – מפיקים: חיים מקלברג, אסתי יעקב-מקלברג, בימוי: לאון פרודובסקי

"חופש גדול" – מפיקים: טל גרניט, שרון מימון, גל גרינשפן, רועי קורלנד, בימוי: שרון מימון, טל גרניט

"חנייה בצל" – מפיק: איתמר טבנקין, בימוי: אורי רום

כתבות אחרונות באתר

error: התוכן באתר מגפון ניוז מוגן
דילוג לתוכן