לא מוכנים גם לשתי מעלות יותר

המטריות האדומות בתנועה - צילום: עמית מנדלזון

מארסיי זה לא פאריז ובמארסי דווקא כן התקיימה מחאה פעילה של מעל 1000 איש, שהחליטו לייצר שרשרת אנושית באורך של 2.5 קיומטרים מהנמל הישן ועד לארמון הלונגשום. הסלוגן הוא +2 מעלות בשום פנים ואופן לא. וזv במחאה על החלטת וועידת האקלים להקל על חייהם של מגלגלי הכספים על חשבון הסביבה ולהעלות את המינימום שנקבע לצורך מאבק בהתחממות כדור הארץ בעוד שתי מעלות.

השרשרת בשדירת הלונגשום - צילום: עמית מנדלזון

כמובן שיתכן מאוד שבוועידה הבאה יעלו את הגבול הזה שוב כי ממשלות לא ממש רוצות להתמודד עם אפקט החממה והתחממות כדור הארץ. הן עסוקות בלוודא שהעשירים יהיו עוד יותר עשירים וייהי מה.

הם לא כל כך גדולים, אנחנו אלו שעל הברכיים, צילום: עמית מנדלזון

הציבור במארסי לא אוהב את זה, למעשה הטענה היא  כי 20 שנה של וועידות חוזרות ונשנות בנושא האקלים הניבו ברברת אין סופית ושום החלטה לפעילות. סתם דיונים וביזבוז זמן וכסף כדי למרוח את הציבור.

נכנסים לכיכר - צילום: עמית מנדלזון

המחאה בנושא נאסרה בפאריז בטענה על מצב חירום. גם במארסי היו נסיונות לסיכול ההתארגנות, רק שבמארסי לא היו מספיק תירוצים. והשרשרת האנושית יצאה לדרך בצורה די מסורבלת תוך כדי שהם משתדלים לא להפר את תנאי הרשיון ולהימנע מלעצור את התנועה ולעצור כמו ילדים טובים בכל רמזור להולכי רגל כדי לאפשר למכוניות לעבור.

גיבור היום - כדור הארץ - צילום: עמית מנדלזון

ולמרות הכל, השרשרת המרשימה החלה להימתח מהנמל הישן וסיימה בקצה השני של מרכז העיר כשעשר מטריות אדומות סימבוליות מועברות מסוף השרשרת לתחילתה.

כמו ילדים טובים על המדרכה - צילום: עמית מנדלזון

מעין ריקוד הורה אחד ענק – וידאו: עמית מנדלזון

האם למישהו שם למעלה זה מזיז , בטוח שלא, לא הנושא ולא המפגינים כי ממתי אנשי איכות הסביבה הזיקו למישהו? ואם הם אינם מזיקים אז למה לטרוח?

האחרונים מגיעים ליעד - צילום: עמית מנדלזון