Skip to content

איש שב"כ לשעבר: אדוני ראש הממשלה, אתה משקר

אמש העלה בנימין נתניהו פוסט בדף הפייסבוק שלו, בו הוא מתנער מהטענה שלא מנע הסתה ערב רציחתו של יצחק רבין. איש השב"כ שבין השאר חקר את רצח ראש הממשלה זעם וחשף בפוסט נוקב שנתניהו הוזהר מראש על ידי ראש השב"כ שההסתה תוביל לרצח פוליטי ולא עשה דבר כמנהיג הימין. בכיכר רבין התקיימה הפגנה כנגד ראש הממשלה בנושא זה

איש שב"כ לשעבר: אדוני ראש הממשלה, אתה משקר

אמש העלה בנימין נתניהו פוסט בדף הפייסבוק שלו, בו הוא מתנער מהטענה שלא מנע הסתה ערב רציחתו של יצחק רבין. איש השב"כ שבין השאר חקר את רצח ראש הממשלה זעם וחשף בפוסט נוקב שנתניהו הוזהר מראש על ידי ראש השב"כ שההסתה תוביל לרצח פוליטי ולא עשה דבר כמנהיג הימין. בכיכר רבין התקיימה הפגנה כנגד ראש הממשלה בנושא זה

"אדוני ראש הממשלה אתה משקר",  כתב ופרסם בדף הפייסבוק שלו אמש (שבת) דביר קריב, איש השב"כ לשעבר  שריכז בזמנו את חקירות רצח רבין. קריב העלה את דבריו הקשים בתגובה לפוסט שהעלה אמש בנימין נתניהו ראש הממשלה, ערב יום הזיכרון הרשמי להירצחו של רבין ובו נכתב כי  "מאז הרצח (רצח יצחק רבין א.מ) ישנם ניסיונות מתמשכים לעוות את האמת ההיסטורית ולייחס לי את ההסתה שקדמה לרצח", לדוגמא מביא נתניהו לפני הגולשים סרטון שצולם ונערך 7 חודשים לפני הירצחו של יצחק רבין, בו הוא פנה למספר שומעים באסיפה שנערכה בצפון ובו הוא מתנגד להסתה.

"אדוני ראש הממשלה – אתה משקר ! כשמנהיג לא אומר לא הוא בעצם אומר כן !!, שוב, ולא בפעם הראשונה אתה מעצב את ההיסטוריה כרצונך !!!", כותב קריב בתגובה.

לומר ש "ישנם ניסיונות מתמשכים לעוות את האמת ההיסטורית ולייחס לי את ההסתה שקדמה לרצח" פשוט אינו נכון. לא מנסים לייחס לך את ההסתה שקדמה לרצח אלא את זה שלא מנעת אותה, אתה לא מנעת את ההסתה וזו הייתה חובתך! אתה, היית אז מנהיג מחנה הימין, ראש המחנה. לראש מחנה יש אחריות", כותב קריב.

למעלה הפוסט של נתניהו, למטה הפוסט של איש השב"כ
למעלה הפוסט של נתניהו, למטה הפוסט של איש השב"כ

חשיפה: גילון, ראש השב"כ התריע  והזהיר מראש את נתניהו כי ההסתה החמורה תוביל לרצח

קריב חושף כי אחרי  חודש מרץ 95 בו התקיימה בצומת רעננה הפגנת ימין סוערת בה הלך נתניהו בראש תהלוכה כשמאחוריו ארון קבורה ועליו נכתב "רבין קובר את הציונות" ולידו הלך מפגין עם חבל תליה בידיו, עוד לפני ההפגנה הידועה בכיכר ציון, בסוף חודש יוני 95, הפיץ שרות הביטחון הכללי התרעה אסטרטגית, הערכת מצב חמורה ביותר. לדברי קריב  הדברים שנאמרו בהתרעה היו קשים והזהירו חמורות כי אילו ההסתה בשטח תמשך מה שעלול להתרחש בעקבות כך  זה רצח פוליטי. ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין סומנו באותה הערכת מצב כיעד להתנקשות הפוליטית.
הערכת המצב הזו, חושף איש השב"כ,  הועברה בתחילת חודש אוגוסט גם לנתניהו ע"י ראש שרות הביטחון הכללי דאז, כרמי גילון באישורו של ראש הממשלה יצחק רבין. בשיחה עם נתניהו כך אומר גילון,  מסר גילון כראש השב"כ לנתניהו את פרטי ההתרעה האסטרטגית כולל החשש שראש הממשלה רבין ירצח ברצח פוליטי ולכן גילון ביקש מנתניהו כמנהיג מחנה הימין להוריד את גובה הלהבות.
קריב מזכיר לנתניהו מקרה נוסף בו הזהירו את נתניהו כמנהיג הימין מפני ההסתה הפרועה ושואל: "האם אתה זוכר שב5 לאוק' 95 פנה אליך פואד (לעזור לך להיזכר? עמד לידך חנן פורת בכנסת במסדרון) ואמר לך "עליך לרסן את אנשיך אחרת זה ייגמר ברצח", זוכר? זה בדיוק מה שאמר לך ראש השב"כ שעלול לקרות".

"למה לא עשית את זה ?", תובע איש השב"כ מראש הממשלה לענות,  "זאת האשמה! למה לא עשית את זה?, אני לא זוכר ולו פעם אחת מאוג' 95 ועד הרצח שאתה מנמיך את גובה הלהבות", כותב קריב ומוסיף לגבי הסרטון שהעלה ראש הממשלה: "שאתה אומר את מה שאמרת בסרטון מול מעטים לא מול רבים, לא בכיכר ציון ולא בכלל".

כשהרוצח אמר בחקירתו "לא רק אני לחצתי על ההדק אלא כל עם ישראל" הוא התכוון לרוח הגבית שקיבל מהמחנה- המחנה שאתה הנהגת".

בהקשר לסרטון שהעלה נתניהו כהוכחה לדבריו עונה לא איש השב"כ לשעבר:  "להביא את הסרטון הקצר מרמת הגולן בפני כמות מפגינים קטנה שם אכן אמרת שהוא לא בוגד (7 חודשים לפני הרצח) ועוד קטע קצר שרואיינת בטלוויזיה זה פתטי. בקלות אפשר להביא דוגמאות רבות מאוד המעידות ההפך, ולא רק את הסרטון מ 4 מרץ 95 בצומת רעננה כשאתה הולך בראש תהלוכה כשמאחוריך ארון קבורה עליו כתוב "רבין קובר את הציונות" כשלצד ארון הקבורה הולך תליין עם חבל תלייה ! ולא רק את הצילומים שעשרות אלפי אנשים עומדים מתחת למרפסת ב 5 אוק' 95 וצורחים "רבין בוגד" ו"רבין רוצח" תוך כדי שמציתים את תמונתו ואתה עומד, רואה, שומע ושותק. אתה היית ראש המחנה, המנהיג! למנהיג יש אחריות! כשמנהיג לא אומר לא הוא בעצם אומר כן ".

קריב מזהיר את נתניהו לגבי ההסתה הפרוע כנגד אילנה דין בעקבות תחקיר עובדה בו נחשף כי לרעיית ראש המשלה יש נגישות לחומרים סודיים והשפעה על מוקדי קבלת החלטות מבלי שנבחרה לכך באורח חוקי. "כשראש ממשלה למשל לא מגנה ואומר לא על קריאות כלפי עיתונאי הקוראות למותו ומייחלות לשרפתו הוא, מעצם שתיקתו, כאילו נותן לגיטימציה לאמירות שכאלה, כשמנהיג מחנה הימין לא מוריד את גבוה הלהבות יש לו אחריות לשרפה. מנהיג זה לא רק זכויות, יש גם הרבה חובות", כותב קריב.

הפגנה בכיכר רבין

אמש התקיימה בכיכר רבין הפגנה בת 300 משתתפים, בהם גם צעירי מפלגת העבודה ומרץ, ובה קראו המפגינים לראש הממשלה לקחת אחריות ולא להתנער מאחריותו הנוגעת להסתה שקדמה לרצח רבין  ולדבריו הבוטים כנגד העיתונאית אילנה דיין שחשפה בכתבת התחקיר "עובדה" כי רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, נחשפת לחומרים סודיים ומסווגים שלגביהם אין לה שום סיווג ביטחוני או תפקיד רשמי שמאפשר לה להיחשף אליהם, כמו גם השפעה על מוקדי קבלת החלטות שאינם ולא היו בתחומי אחריותה כאשת ראש הממשלה.

צילום: ציפי מנשה
צילום: ציפי מנשה


הפוסט המלא של דביר קריב

אדוני ראש הממשלה – אתה משקר !

כשמנהיג לא אומר לא הוא בעצם אומר כן !!

שוב, ולא בפעם הראשונה אתה מעצב את ההיסטוריה כרצונך !!!

לומר ש "ישנם ניסיונות מתמשכים לעוות את האמת ההיסטורית ולייחס לי את ההסתה שקדמה לרצח" פשוט אינו נכון. לא מנסים לייחס לך את ההסתה שקדמה לרצח אלא את זה שלא מנעת אותה!

אתה לא מנעת את ההסתה וזו הייתה חובתך!

אתה, היית אז מנהיג מחנה הימין, ראש המחנה. לראש מחנה יש אחריות !

להביא את הסרטון הקצר מרמת הגולן בפני כמות מפגינים קטנה שם אכן אמרת שהוא לא בוגד (7 חודשים לפני הרצח) ועוד קטע קצר שרואיינת בטלוויזיה זה פתטי. בקלות אפשר להביא דוגמאות רבות מאוד המעידות ההפך, ולא רק את הסרטון מ 4 מרץ 95 בצומת רעננה כשאתה הולך בראש תהלוכה כשמאחוריך ארון קבורה עליו כתוב "רבין קובר את הציונות" כשלצד ארון הקבורה הולך תליין עם חבל תלייה ! ולא רק את הצילומים שעשרות אלפי אנשים עומדים מתחת למרפסת ב 5 אוק' 95 וצורחים "רבין בוגד" ו"רבין רוצח" תוך כדי שמציתים את תמונתו ואתה עומד, רואה, שומע ושותק !

אתה היית ראש המחנה, המנהיג! למנהיג יש אחריות! כשמנהיג לא אומר לא הוא בעצם אומר כן !

כשראש ממשלה למשל לא מגנה ואומר לא על קריאות כלפי עיתונאי הקוראות למותו ומייחלות לשרפתו הוא, מעצם שתיקתו, כאילו נותן לגיטימציה לאמירות שכאלה, כשמנהיג מחנה הימין לא מוריד את גבוה הלהבות יש לו אחריות לשרפה. מנהיג זה לא רק זכויות, יש גם הרבה חובות.

ועכשיו שאלה (לא שאני מאמין שתענה את התשובה הנכונה): בסוף יוני 95 הפיץ שרות הביטחון הכללי התרעה אסטרטגית, הערכת מצב חמורה ביותר- הדברים שנאמרו בה היו קשים – אילו ההסתה בשטח תמשך מה שעלול להתרחש זה רצח פוליטי! ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין סומנו בהערכת המצב כיעד להתנקשות הפוליטית! הערכת המצב הזו הועברה גם אליך ע"י ראש שרות הביטחון הכללי כרמי גילון (להבנתי באוג' 95) באישורו של ראש הממשלה. בשיחה איתך טוען כרמי גילון שאמר לך את פרטי ההתרעה האסטרטגית כולל החשש שראש הממשלה רבין ירצח ברצח פוליטי ולכן מבקש ממך כמנהיג מחנה הימין להוריד את גובה הלהבות.

ועכשיו לשאלה – למה לא עשית את זה ?????? זאת האשמה! למה לא עשית את זה ??????? אני לא זוכר ולו פעם אחת מאוג' 95 ועד הרצח שאתה מנמיך את גובה הלהבות, שאתה אומר את מה שאמרת בסרטון מול מעטים אל מול רבים, לא בככר ציון ולא בכלל !

האם אתה זוכר שב 5 לאוק' 95 פנה אליך פואד (לעזור לך להיזכר..? עמד לידך חנן פורת בכנסת במסדרון) ואמר לך "עליך לרסן את אנשיך אחרת זה ייגמר ברצח", זוכר? זה בדיוק מה שאמר לך ראש השבכ שעלול לקרות… לא אציין דוגמאות ומעשים נוספים הגם שקימים דוגמאות נוספות.

כשהרוצח אמר בחקירתו "לא רק אני לחצתי על ההדק אלא כל עם ישראל" הוא התכון לרוח הגבית שקיבל מהמחנה- המחנה שאתה הנהגת…

אגב, חשוב לציין שהרוצח עצמו החל לנסות לרצוח את רבין כבר ב 22 לינואר 95 ויתכן מאוד שגם אם היית מנסה (מה שלא עשית ועל זה הטענה כנגדך! לא על זה שאתה הסתת!) להנמיך את גובה הלהבות את הרוצח הזה זה לא היה מרשים במיוחד אבל חשוב שתזכור- הרוצח לא היה היחיד שחשב ותכנן לרצוח את רבין.

אילו היית מנהיג למתינות את המחנה הייתה פחות הסתה, העם היה פחות מצולק ואתה היית גם ישן יותר טוב בלילה כבר 21 שנה על אי העשייה שלך.

אדוני ראש הממשלה – אל תעוות שוב את ההיסטוריה. לו היית מנהיג אמיתי וראוי היית מוצא את הדרך ללכד כאן שוב מחדש את העם המפולג הזה, יש לך עדין יכולת לעשות את זה – זה דורש ממך להיות איש אמת המעוניין לאחות את השסעים בחברה הישראלית. ולצערי זה לא המצב.

20 Comments

 1. רפי לאופרט
  13 בנובמבר 2017 @ 15:02

  אין לאף אחד הוכחה מה היה המניע האמיתי לרצח, ואין לאף אחד דרך להוכיח שדברים שאמר או עשה נתניהו או נמנע מלעשות, הם הגורמים שחוללו את הרצח. בכל מקרה נתניהו היה מנהיג הליכוד ולא מנהיג הימין. להכתירו ככזה בדיעבד כשמעמדו הלאומי היה נחות לאין שיעור ממעמדו כיום – זו כשלעצמה עלילה ושכתוב היסטוריה.
  רביו בוקר קשות על מדיניותו ועל התנהלותו כמנהיג לאומי שעסק בקריעת העם. כינויים והאשמות חריפות בסגנון רוצח ובוגד נשמעו כבר ע"י אנשי שמאל בימי מלחמת לבנון הראשונה. הם לא התחילו עם אוסלו. עובדה היא שאז לא חוללו שום דבר קרוב לרצח, אעפ"י שלמחנה הלאומי (בעיקר חירות) היה חשבון נוקב עם רבין מימי אלטלנה.
  מי שאינו רוצה שישכתבו עבורו את ההיסטוריה, מוטב ימנע מכך בעצמו – עבירה תמיד גוררת עבירה.
  בכל מקרה גם אם הדברים הקשים נגד רבין היו מניעים לאלימות" שלוש שגיאות מכריעות יכלו למנוע זאת: א. שמירה אמיתית על רבין ע"י השב"כ; ב. התנהגות אחראית של רבין – ציות לשומריו; ג. הרחקת רביב ותומכיו מכל הופעותיו של רבין.
  אינני נוטה להאמין בתיאוריות קונספירציה, אבל מי שבאמת רוצה לנקות את האוירה, צריך לתמוך בוועדת חקירה ממלכתית שתבחון לעומק את כל האירועים והשתתלשלות הדברים ותפרסם דו"ח מקיף סופי של הפרשה וכשליה.
  השיטה הממציאה בכל אירוע אזכרה סיפורי בלהות חדשים על הימים ההם (שאותם אני זוכר אישית) איננה מובילה לתכלית.
  ברור שאת הירי ביצע אדם אחד (לפי הסיפור המקובל כיום) ומה שהוא מספר, לאחר שתיבדק אמיתות וסבירות הדברים, היא האמת. כל השאר מניפולציות פוליטיות.

 2. דוידי הרמלין
  16 בנובמבר 2016 @ 23:56

  אם בשב"כ דאז ניתחו נסיבות בהיגיון כה דל כפי שמר יריב מפגין כאן, אפשר להבין מדוע הם נכשלו בבלימת הרוצח, מקורבו של הסוכן שלהם עצמם (אבישי רביב), שאגב – הוא זה שהפיץ את הפוסטר של רבין ז"ל במדי אס.אס. (על ניירות קטנים שבשום פנים ואופן אי-אפשר היה לראותם מן המרפסת ההיא – אם כבר מדברים)…
  זה ניחא…
  אבל כשכשל לוגי כזה מפורסם ברבים ומיוחס לאיש שב"כ – זאת כבר פגיעה בכושר-ההרתעה של ישראל…

 3. אורי
  13 בנובמבר 2016 @ 22:08

  כיסיתי את הרצח, את התהליכים שקדמו לו ואת ההסתה שבאה בצורה מתואמת מהמטה המשותף של תנועות המחאה שבראשו עמד נתניהו. הכל היה מאורגן היטב. בבתי הכנסת הופצו עלונים שתיארו מדוע רבין בוגד ומוסר. כל אימת שהתחולל פיגוע, הוצאו לרחובות אנשים בוערים משנאה שצרחו ״רבין בוגד״. העלונים של ״מולדת״ שכינו את רבין ושריו ״ממשלת וישי״. ההודעות לסיפורים יצאו המטה המשותף הזה, שכלל ארגונים כמו מטה נפגעי הטרור, מטה המאבק לביטול תוכנית האוטונומיה, נשים בירוק ושאר גופים שעסקו נונסטופ בהסתה. המדהים הוא שאף אחד לא הסתיר את זה מעולם. המידע גלוי ובלתי מוכחש. הוא תועד במאות סרטי וידיאו. לנתניהו לא הייתה שום בעייה עם המסרים הללו כל עוד הם שירתו אותו. הייתי שם, בזמן אמת, וראיתי את כל זה. ממש כפי שאתה ראית הפגנה עם ארונות מתים והסתייגות, אני נכחתי במקומות בהם תודרכו פעילי זו ארצנו לעשות דה לגיטימציה לרבין ולפרס ולהאשימם כבוגדים בעמם. בשידורי הרדיו בה קראו אדיר זיק וחבריו את הערך המילוני של המילה בוגד בהתייחסם לרבין. נכחתי במסיבות עיתונאים בהן דרשו הלל וייס, אליקים העצמי וחבריהם להעמיד את רבין ופרס לדין משל היו המרשל פטן וראש הממשלה לאוואל. זו אמירה ברורה ומפורשת: השניים הללו נידונו למוות כבוגדים. כל אלה כוסו בהרחבה באמצעי התקשורת. נתניהו לא טרח להסתייג. כתבים התחננו לקבל ממנו התייחסויות כאלה, אבל הביפרים נותרו מיותמים. התגובות היחידות שהגיעו היו הביקורת הקשה הרגילה נגד הממשלה ומדיניותה, אבל שום הסתייגות מההסתה המשתוללת ומהאיומים ברצח ומה ניסיונות לפגוע פיזית ברבין. באותו אירוע מזעזע בככר ציון הוא דרש להעמיד לדין את ערפאת כפושע מלחמה, הקהל הגיב בשאגות מפי האלפים ״רבין בוגד״ והחבר׳ה על הבמה נהנו מכל רגע – גנדי, שרון ובוודאי שגם נתניהו. יכול היה לומר להם שלא רבין הוא האוייב, אלא ערפאת, אבל מה לו ולהרגעת המוסתים, כשמצב הרוח שלהם עובד לטובתו. ביד אחד נהנה מייצור השנאה, ביד אחרת משים עצמו כמתון. רבין עצמו לא האמין שהאיש אינו אומר מילה נגד זה (גם הציטוטים שהוא עצמו מביא הם רק בתגובה לשאלות ישירות שהופנו כלפיו).

  וכן, אני יודע מה אתה חושב על ההאשמות הללו ועל העובדה שאני מעלה אותן שוב ושוב. ראיתי את ההתנהגות שלו בזמן אמת, כמו גם כמה משותפיו הפוליטיים שקמו ועזבו את האירועים הללו מרוב גועל. חבל ששנים רבות כל כך לאחר מכן אתה מקבל בהבנה את שטיפת המוח של המסרים שמודיעים לנו שוב ושוב שלא הייתה הסתה, שאם הייתה נתניהו נקי ממנה ושבכלל מדובר במשהו לא פוליטי (כמה זמן לקח לנתניהו להסתייג מדברי ביטן? שבועיים? ורק אחרי שראה סקרים שבהם התברר לו שביטל כנראה הגדיש את הסאה וצריך לתפוס ממנו מרחק?)

 4. אלעד
  13 בנובמבר 2016 @ 19:37

  מדהים: הגמל אינו רואה את הדבשת שלו.

  השב"כ בעצמו אומר לנתניהו להוריד להבות אבל את שמפניה ממשיך להפעיל כרגיל.

 5. ישראל
  13 בנובמבר 2016 @ 15:50

  וזה עוד אחד מהדברים שהנפולת הזאת לא עשה. כבר אז חשבתי שהוא קשקשן, והיום אני בטוח בזה. ראש ממשלה הכי גרוע שהיה אי פעם בישראל. בגללו נרצח פה ראש ממשלה. נעצר תהליך מדיני שהתחיל, יוקר מחיה שמתפוצץ לנו בפרצוף, מערכת בריאות כושלת. משטרת תנועה ז"ל, ובהמה שקוראת לעצמה פסיכולוגית ילדים מנהלת אותו ואותנו.

  וכמה מגיבים דפוקים לפניי כותבים על אבישי רביב. כאשר הכתבה הייתה על שקריו של ביבי

 6. לרבין היה אינטרס פסול שנתניהו יגנה את הימין הקיצוני
  13 בנובמבר 2016 @ 15:47

  אם נתניהו היה מגנה את הימין הקיצוני אז הוא היה נתפס בתודעת הצבור כמי שזוכה לכבוד בימין הקיצוני והיה מצטייר כאחד מהם, או שהיה נתפס בתודעת הצבור כמי שחושש שהגבול בין הימין הקיצוני לימין המתון הוא גבול דק, כפי שטענו המסיתים השמאלנים, ובכך היה מפר את חובת הנאמנות שלו כלפי התומכים בו שלא להשתתף בהסתה השמאלנית נגדם.
  מן הסתם, נתניהו כאדם הגון לא רצה לתת כתף למשחק ההסתה המלוכלך ששחק רבין כאשר בקש ממנו לגנות.

 7. גורן
  13 בנובמבר 2016 @ 15:39

  הסרטון דורש תשובות

  • עמית מנדלזון
   13 בנובמבר 2016 @ 15:53

   גורן גידי ודומיהם, מערכת התגובות של מגפון זורקת את כל התגובות עם הקישורים לאשפה בתור ספאם. אז אנא מכם בלי קישורים

   • גורן
    14 בנובמבר 2016 @ 17:11

    עמית שלום
    כשאין תשובות הכי קל למחוק כנראה האמת כואבת מה היה קשה להגיב לך על סרטונים המראים שהשב"כ הוביל בעצמו את השביל שבסופו של יום נרצח ראש ממשלה השביל הוביל סוכן השב"כ אבישי רביב בשמו הצופן / שמפניה / מלאכי מפקד ארגון "איל" שהופיע ערב ערב בערוץ 1 אז היה רק ערוץ 1 ואמר בפירוש שיש לחסל את ראש הממשלה

    • עמית מנדלזון
     14 בנובמבר 2016 @ 22:17

     הסרטונים לא מראים כלום וחוץ מזה אני מנסה להסביר לך שכל תגובה עם קישור מופנית לזבל באופן א ו ט ו מ ט י לא בידי בידי המערכת מכיוון שרוב התגובות עם קישורים הם זבל פרסומי

 8. דביר קריב מנסה למשוך אותנו אחריו לפרשנות השגויה שלו.
  13 בנובמבר 2016 @ 15:38

  דביר קריב כתב "הסרטון מ 4 מרץ 95 בצומת רעננה כשאתה הולך בראש תהלוכה כשמאחוריך ארון קבורה עליו כתוב "רבין קובר את הציונות" כשלצד ארון הקבורה הולך תליין עם חבל תלייה ! " דומה שלפי תפיסתו של דביר קריב שעוותה ע"י שטיפת המח השמאלנית יש בהפגנה כזאת התרת דם, אבל אילו תייר יפני היה רואה את ההפגנה הזאת, האם היה רואה בה התרת דם? ודאי שלא. הפגנות עם ארונות מתים היו במחאה על ענינים שונים ועוד תהינה, אם לא בארץ, אז בעולם. אם שופטים את נתניהו בהגינות, לפי איך שהדברים נראו באותו זמן, לא נכון ליחס לו את הפרשנות בדיעבד שקראנו פה.

  • עזרא
   13 בנובמבר 2016 @ 18:55

   הימין בכל העולם זה עם מוזר(יש גם כאלה בשמאל הקיצוני)לא רואים, לא שומעים ואם רואים אז הפוך, אגב גם ביתר ירושלים אוהבים ערבים, רק דואגים של יפגעו

 9. בפזל שהרכיב לנו דביר קריב חסר חלק חשוב
  13 בנובמבר 2016 @ 15:27

  מכיון שבאותו זמן הייתי בקשר עם מישהו שהיה מעורה בין קיצוניים ימניים אני יכול להעיד שכל פעולה של נתניהו בעד רבין רק היתה מחמירה את היחס לרבין. נתניהו, שהיה מנהיג חדש יחסית של הימין המתון, נתפס אז בעיניהם כבוגד(!), כאדיש לעוול הנורא שעושה רבין, כמי שרק מעמיד פנים של מתנגד לרבין. חששתי אז לשלומו של נתניהו.

  • תקון: במקום "בעיניהם" צ"ל "בעיני הימין הקיצוני"
   13 בנובמבר 2016 @ 15:53

   תקון: במקום "בעיניהם" צ"ל "בעיני הימין הקיצוני"

 10. גורן
  13 בנובמבר 2016 @ 14:48

  מי שהסית ודחף את הרוצח הוא אבישי רביב שמפניה / מלאכי האיש היה סוכן שתול של השב"כ ערב ערב הופיע בערוץ 1 עטוי מסכה על פניו מציג עצמו כמפקד ארגון איל ומדבר בגלוי על רצח ראש הממשלה את זה לא ניתן לטאט מתחת לשולחן אדון קריב

 11. יעקב
  13 בנובמבר 2016 @ 13:23

  האם נתניהו קרא לחיסולו של רבין? האם יש קשר בין יגאל עמיר לנתניהו??
  נתניהו התנגד לתוכניות של רבין וייצג בכך למעשה את מרבית הציבור בזמנו. זכותו הדמוקרטית היתה לעשות כן. לו היה אז חוק הסתה המיצגים הקיצוניים נגד רבין היו נעצרים. לעומת זאת אי אפשר שלא לקרוא למה שעושים בהארץ ידיעות או אצל אילנה דיין, הסתה ושיסוי.

 12. גדי
  13 בנובמבר 2016 @ 9:16

  נו באמת, בא נזכר ביחד בסוכן השב"כ הפרובוקטור אבישי רביב. זה שעשה הצגה בערוץ הטלוויזיה היחיד במדינה על "ארגון הטרור הימני אי"ל". הצגה שבעקבותיה ראש הממשלה, ראש השב"כ, מפעיליו של רביב, יו"ר רשות השידור, המנכ"ל וכל צוות ההפקה היו אמורים לעוף הביתה בכל מדינה מתוקנת.
  בא נזכיר את הקשר בין סוכן השב"כ אבישי רביב ליגאל עמיר. כל מי שמכיר את עמיר טוען שהוא לא הושפע משום הסתה. אבל כנראה שאם הוא הושפע ממישהו, זה מסוכן השב"כ אבישי רביב.
  ועדת שמגר קבעה באופן חד משמעי שמי שהיה אחראי להפצת תמונת רבין במדי האס.אס היה סוכן השב"כ אבישי רביב.
  האם מישהו בשב"כ נשפט על זה? מעניין מה היה חלקך בכל הפרשות המסריחות הללו. אני בטוח שכל הצרחות והצווחות שלך נועדו להסתיר את החלק הזה
  היועץ המשפטי מזוז קבע שאין שום הוכחה כלשהיא שהרצח הוא תוצאה של הסתה. אבל שמאלנים לא מעוניינים בעובדות. הם מעוניינים בשקרים.
  חזור למחילה שלך בבקשה ותכה על חטא בכל הקשור להתנהגות הפושעת של השב"כ בכל הקשור לרצח ולהסתה נגד הימין.

  • שפתי כהן-יגאל כהן
   13 בנובמבר 2016 @ 11:45

   וביבי מינה את אחותו של מזוז ליועצת משפטית של שרה אוצר נתניהו.
   ניסי ניסים.

  • איציק ברדה
   13 בנובמבר 2016 @ 19:26

   אתה מתכוון ליועץ המשפחתי מזוז . כולנו ראינו את ביבי בהסתה הפרועה לא נשכח ולא נסלח לו

 13. גידי
  13 בנובמבר 2016 @ 7:43

  "איש שב"כ אומר …" איש שבכ שלשמור על ראש ממשלה לא ידע ,למרות כל מה שהוא ידע טרם הרצח לא חש בסכנה מתקרבת,לא שמר על ראש הממשלה,לא הגביר אבטחה,לא ביצע סיכול אחד, לא הפעיל מודיעין וכיסוי… ובסוף שתה שמפניה…ואתה חושב שצריך להקשיב לו…?!

"אדוני ראש הממשלה אתה משקר",  כתב ופרסם בדף הפייסבוק שלו אמש (שבת) דביר קריב, איש השב"כ לשעבר  שריכז בזמנו את חקירות רצח רבין. קריב העלה את דבריו הקשים בתגובה לפוסט שהעלה אמש בנימין נתניהו ראש הממשלה, ערב יום הזיכרון הרשמי להירצחו של רבין ובו נכתב כי  "מאז הרצח (רצח יצחק רבין א.מ) ישנם ניסיונות מתמשכים לעוות את האמת ההיסטורית ולייחס לי את ההסתה שקדמה לרצח", לדוגמא מביא נתניהו לפני הגולשים סרטון שצולם ונערך 7 חודשים לפני הירצחו של יצחק רבין, בו הוא פנה למספר שומעים באסיפה שנערכה בצפון ובו הוא מתנגד להסתה.

"אדוני ראש הממשלה – אתה משקר ! כשמנהיג לא אומר לא הוא בעצם אומר כן !!, שוב, ולא בפעם הראשונה אתה מעצב את ההיסטוריה כרצונך !!!", כותב קריב בתגובה.

לומר ש "ישנם ניסיונות מתמשכים לעוות את האמת ההיסטורית ולייחס לי את ההסתה שקדמה לרצח" פשוט אינו נכון. לא מנסים לייחס לך את ההסתה שקדמה לרצח אלא את זה שלא מנעת אותה, אתה לא מנעת את ההסתה וזו הייתה חובתך! אתה, היית אז מנהיג מחנה הימין, ראש המחנה. לראש מחנה יש אחריות", כותב קריב.

למעלה הפוסט של נתניהו, למטה הפוסט של איש השב"כ
למעלה הפוסט של נתניהו, למטה הפוסט של איש השב"כ

חשיפה: גילון, ראש השב"כ התריע  והזהיר מראש את נתניהו כי ההסתה החמורה תוביל לרצח

קריב חושף כי אחרי  חודש מרץ 95 בו התקיימה בצומת רעננה הפגנת ימין סוערת בה הלך נתניהו בראש תהלוכה כשמאחוריו ארון קבורה ועליו נכתב "רבין קובר את הציונות" ולידו הלך מפגין עם חבל תליה בידיו, עוד לפני ההפגנה הידועה בכיכר ציון, בסוף חודש יוני 95, הפיץ שרות הביטחון הכללי התרעה אסטרטגית, הערכת מצב חמורה ביותר. לדברי קריב  הדברים שנאמרו בהתרעה היו קשים והזהירו חמורות כי אילו ההסתה בשטח תמשך מה שעלול להתרחש בעקבות כך  זה רצח פוליטי. ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין סומנו באותה הערכת מצב כיעד להתנקשות הפוליטית.
הערכת המצב הזו, חושף איש השב"כ,  הועברה בתחילת חודש אוגוסט גם לנתניהו ע"י ראש שרות הביטחון הכללי דאז, כרמי גילון באישורו של ראש הממשלה יצחק רבין. בשיחה עם נתניהו כך אומר גילון,  מסר גילון כראש השב"כ לנתניהו את פרטי ההתרעה האסטרטגית כולל החשש שראש הממשלה רבין ירצח ברצח פוליטי ולכן גילון ביקש מנתניהו כמנהיג מחנה הימין להוריד את גובה הלהבות.
קריב מזכיר לנתניהו מקרה נוסף בו הזהירו את נתניהו כמנהיג הימין מפני ההסתה הפרועה ושואל: "האם אתה זוכר שב5 לאוק' 95 פנה אליך פואד (לעזור לך להיזכר? עמד לידך חנן פורת בכנסת במסדרון) ואמר לך "עליך לרסן את אנשיך אחרת זה ייגמר ברצח", זוכר? זה בדיוק מה שאמר לך ראש השב"כ שעלול לקרות".

"למה לא עשית את זה ?", תובע איש השב"כ מראש הממשלה לענות,  "זאת האשמה! למה לא עשית את זה?, אני לא זוכר ולו פעם אחת מאוג' 95 ועד הרצח שאתה מנמיך את גובה הלהבות", כותב קריב ומוסיף לגבי הסרטון שהעלה ראש הממשלה: "שאתה אומר את מה שאמרת בסרטון מול מעטים לא מול רבים, לא בכיכר ציון ולא בכלל".

כשהרוצח אמר בחקירתו "לא רק אני לחצתי על ההדק אלא כל עם ישראל" הוא התכוון לרוח הגבית שקיבל מהמחנה- המחנה שאתה הנהגת".

בהקשר לסרטון שהעלה נתניהו כהוכחה לדבריו עונה לא איש השב"כ לשעבר:  "להביא את הסרטון הקצר מרמת הגולן בפני כמות מפגינים קטנה שם אכן אמרת שהוא לא בוגד (7 חודשים לפני הרצח) ועוד קטע קצר שרואיינת בטלוויזיה זה פתטי. בקלות אפשר להביא דוגמאות רבות מאוד המעידות ההפך, ולא רק את הסרטון מ 4 מרץ 95 בצומת רעננה כשאתה הולך בראש תהלוכה כשמאחוריך ארון קבורה עליו כתוב "רבין קובר את הציונות" כשלצד ארון הקבורה הולך תליין עם חבל תלייה ! ולא רק את הצילומים שעשרות אלפי אנשים עומדים מתחת למרפסת ב 5 אוק' 95 וצורחים "רבין בוגד" ו"רבין רוצח" תוך כדי שמציתים את תמונתו ואתה עומד, רואה, שומע ושותק. אתה היית ראש המחנה, המנהיג! למנהיג יש אחריות! כשמנהיג לא אומר לא הוא בעצם אומר כן ".

קריב מזהיר את נתניהו לגבי ההסתה הפרוע כנגד אילנה דין בעקבות תחקיר עובדה בו נחשף כי לרעיית ראש המשלה יש נגישות לחומרים סודיים והשפעה על מוקדי קבלת החלטות מבלי שנבחרה לכך באורח חוקי. "כשראש ממשלה למשל לא מגנה ואומר לא על קריאות כלפי עיתונאי הקוראות למותו ומייחלות לשרפתו הוא, מעצם שתיקתו, כאילו נותן לגיטימציה לאמירות שכאלה, כשמנהיג מחנה הימין לא מוריד את גבוה הלהבות יש לו אחריות לשרפה. מנהיג זה לא רק זכויות, יש גם הרבה חובות", כותב קריב.

הפגנה בכיכר רבין

אמש התקיימה בכיכר רבין הפגנה בת 300 משתתפים, בהם גם צעירי מפלגת העבודה ומרץ, ובה קראו המפגינים לראש הממשלה לקחת אחריות ולא להתנער מאחריותו הנוגעת להסתה שקדמה לרצח רבין  ולדבריו הבוטים כנגד העיתונאית אילנה דיין שחשפה בכתבת התחקיר "עובדה" כי רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, נחשפת לחומרים סודיים ומסווגים שלגביהם אין לה שום סיווג ביטחוני או תפקיד רשמי שמאפשר לה להיחשף אליהם, כמו גם השפעה על מוקדי קבלת החלטות שאינם ולא היו בתחומי אחריותה כאשת ראש הממשלה.

צילום: ציפי מנשה
צילום: ציפי מנשה


הפוסט המלא של דביר קריב

אדוני ראש הממשלה – אתה משקר !

כשמנהיג לא אומר לא הוא בעצם אומר כן !!

שוב, ולא בפעם הראשונה אתה מעצב את ההיסטוריה כרצונך !!!

לומר ש "ישנם ניסיונות מתמשכים לעוות את האמת ההיסטורית ולייחס לי את ההסתה שקדמה לרצח" פשוט אינו נכון. לא מנסים לייחס לך את ההסתה שקדמה לרצח אלא את זה שלא מנעת אותה!

אתה לא מנעת את ההסתה וזו הייתה חובתך!

אתה, היית אז מנהיג מחנה הימין, ראש המחנה. לראש מחנה יש אחריות !

להביא את הסרטון הקצר מרמת הגולן בפני כמות מפגינים קטנה שם אכן אמרת שהוא לא בוגד (7 חודשים לפני הרצח) ועוד קטע קצר שרואיינת בטלוויזיה זה פתטי. בקלות אפשר להביא דוגמאות רבות מאוד המעידות ההפך, ולא רק את הסרטון מ 4 מרץ 95 בצומת רעננה כשאתה הולך בראש תהלוכה כשמאחוריך ארון קבורה עליו כתוב "רבין קובר את הציונות" כשלצד ארון הקבורה הולך תליין עם חבל תלייה ! ולא רק את הצילומים שעשרות אלפי אנשים עומדים מתחת למרפסת ב 5 אוק' 95 וצורחים "רבין בוגד" ו"רבין רוצח" תוך כדי שמציתים את תמונתו ואתה עומד, רואה, שומע ושותק !

אתה היית ראש המחנה, המנהיג! למנהיג יש אחריות! כשמנהיג לא אומר לא הוא בעצם אומר כן !

כשראש ממשלה למשל לא מגנה ואומר לא על קריאות כלפי עיתונאי הקוראות למותו ומייחלות לשרפתו הוא, מעצם שתיקתו, כאילו נותן לגיטימציה לאמירות שכאלה, כשמנהיג מחנה הימין לא מוריד את גבוה הלהבות יש לו אחריות לשרפה. מנהיג זה לא רק זכויות, יש גם הרבה חובות.

ועכשיו שאלה (לא שאני מאמין שתענה את התשובה הנכונה): בסוף יוני 95 הפיץ שרות הביטחון הכללי התרעה אסטרטגית, הערכת מצב חמורה ביותר- הדברים שנאמרו בה היו קשים – אילו ההסתה בשטח תמשך מה שעלול להתרחש זה רצח פוליטי! ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין סומנו בהערכת המצב כיעד להתנקשות הפוליטית! הערכת המצב הזו הועברה גם אליך ע"י ראש שרות הביטחון הכללי כרמי גילון (להבנתי באוג' 95) באישורו של ראש הממשלה. בשיחה איתך טוען כרמי גילון שאמר לך את פרטי ההתרעה האסטרטגית כולל החשש שראש הממשלה רבין ירצח ברצח פוליטי ולכן מבקש ממך כמנהיג מחנה הימין להוריד את גובה הלהבות.

ועכשיו לשאלה – למה לא עשית את זה ?????? זאת האשמה! למה לא עשית את זה ??????? אני לא זוכר ולו פעם אחת מאוג' 95 ועד הרצח שאתה מנמיך את גובה הלהבות, שאתה אומר את מה שאמרת בסרטון מול מעטים אל מול רבים, לא בככר ציון ולא בכלל !

האם אתה זוכר שב 5 לאוק' 95 פנה אליך פואד (לעזור לך להיזכר..? עמד לידך חנן פורת בכנסת במסדרון) ואמר לך "עליך לרסן את אנשיך אחרת זה ייגמר ברצח", זוכר? זה בדיוק מה שאמר לך ראש השבכ שעלול לקרות… לא אציין דוגמאות ומעשים נוספים הגם שקימים דוגמאות נוספות.

כשהרוצח אמר בחקירתו "לא רק אני לחצתי על ההדק אלא כל עם ישראל" הוא התכון לרוח הגבית שקיבל מהמחנה- המחנה שאתה הנהגת…

אגב, חשוב לציין שהרוצח עצמו החל לנסות לרצוח את רבין כבר ב 22 לינואר 95 ויתכן מאוד שגם אם היית מנסה (מה שלא עשית ועל זה הטענה כנגדך! לא על זה שאתה הסתת!) להנמיך את גובה הלהבות את הרוצח הזה זה לא היה מרשים במיוחד אבל חשוב שתזכור- הרוצח לא היה היחיד שחשב ותכנן לרצוח את רבין.

אילו היית מנהיג למתינות את המחנה הייתה פחות הסתה, העם היה פחות מצולק ואתה היית גם ישן יותר טוב בלילה כבר 21 שנה על אי העשייה שלך.

אדוני ראש הממשלה – אל תעוות שוב את ההיסטוריה. לו היית מנהיג אמיתי וראוי היית מוצא את הדרך ללכד כאן שוב מחדש את העם המפולג הזה, יש לך עדין יכולת לעשות את זה – זה דורש ממך להיות איש אמת המעוניין לאחות את השסעים בחברה הישראלית. ולצערי זה לא המצב.

20 Comments

 1. רפי לאופרט
  13 בנובמבר 2017 @ 15:02

  אין לאף אחד הוכחה מה היה המניע האמיתי לרצח, ואין לאף אחד דרך להוכיח שדברים שאמר או עשה נתניהו או נמנע מלעשות, הם הגורמים שחוללו את הרצח. בכל מקרה נתניהו היה מנהיג הליכוד ולא מנהיג הימין. להכתירו ככזה בדיעבד כשמעמדו הלאומי היה נחות לאין שיעור ממעמדו כיום – זו כשלעצמה עלילה ושכתוב היסטוריה.
  רביו בוקר קשות על מדיניותו ועל התנהלותו כמנהיג לאומי שעסק בקריעת העם. כינויים והאשמות חריפות בסגנון רוצח ובוגד נשמעו כבר ע"י אנשי שמאל בימי מלחמת לבנון הראשונה. הם לא התחילו עם אוסלו. עובדה היא שאז לא חוללו שום דבר קרוב לרצח, אעפ"י שלמחנה הלאומי (בעיקר חירות) היה חשבון נוקב עם רבין מימי אלטלנה.
  מי שאינו רוצה שישכתבו עבורו את ההיסטוריה, מוטב ימנע מכך בעצמו – עבירה תמיד גוררת עבירה.
  בכל מקרה גם אם הדברים הקשים נגד רבין היו מניעים לאלימות" שלוש שגיאות מכריעות יכלו למנוע זאת: א. שמירה אמיתית על רבין ע"י השב"כ; ב. התנהגות אחראית של רבין – ציות לשומריו; ג. הרחקת רביב ותומכיו מכל הופעותיו של רבין.
  אינני נוטה להאמין בתיאוריות קונספירציה, אבל מי שבאמת רוצה לנקות את האוירה, צריך לתמוך בוועדת חקירה ממלכתית שתבחון לעומק את כל האירועים והשתתלשלות הדברים ותפרסם דו"ח מקיף סופי של הפרשה וכשליה.
  השיטה הממציאה בכל אירוע אזכרה סיפורי בלהות חדשים על הימים ההם (שאותם אני זוכר אישית) איננה מובילה לתכלית.
  ברור שאת הירי ביצע אדם אחד (לפי הסיפור המקובל כיום) ומה שהוא מספר, לאחר שתיבדק אמיתות וסבירות הדברים, היא האמת. כל השאר מניפולציות פוליטיות.

 2. דוידי הרמלין
  16 בנובמבר 2016 @ 23:56

  אם בשב"כ דאז ניתחו נסיבות בהיגיון כה דל כפי שמר יריב מפגין כאן, אפשר להבין מדוע הם נכשלו בבלימת הרוצח, מקורבו של הסוכן שלהם עצמם (אבישי רביב), שאגב – הוא זה שהפיץ את הפוסטר של רבין ז"ל במדי אס.אס. (על ניירות קטנים שבשום פנים ואופן אי-אפשר היה לראותם מן המרפסת ההיא – אם כבר מדברים)…
  זה ניחא…
  אבל כשכשל לוגי כזה מפורסם ברבים ומיוחס לאיש שב"כ – זאת כבר פגיעה בכושר-ההרתעה של ישראל…

 3. אורי
  13 בנובמבר 2016 @ 22:08

  כיסיתי את הרצח, את התהליכים שקדמו לו ואת ההסתה שבאה בצורה מתואמת מהמטה המשותף של תנועות המחאה שבראשו עמד נתניהו. הכל היה מאורגן היטב. בבתי הכנסת הופצו עלונים שתיארו מדוע רבין בוגד ומוסר. כל אימת שהתחולל פיגוע, הוצאו לרחובות אנשים בוערים משנאה שצרחו ״רבין בוגד״. העלונים של ״מולדת״ שכינו את רבין ושריו ״ממשלת וישי״. ההודעות לסיפורים יצאו המטה המשותף הזה, שכלל ארגונים כמו מטה נפגעי הטרור, מטה המאבק לביטול תוכנית האוטונומיה, נשים בירוק ושאר גופים שעסקו נונסטופ בהסתה. המדהים הוא שאף אחד לא הסתיר את זה מעולם. המידע גלוי ובלתי מוכחש. הוא תועד במאות סרטי וידיאו. לנתניהו לא הייתה שום בעייה עם המסרים הללו כל עוד הם שירתו אותו. הייתי שם, בזמן אמת, וראיתי את כל זה. ממש כפי שאתה ראית הפגנה עם ארונות מתים והסתייגות, אני נכחתי במקומות בהם תודרכו פעילי זו ארצנו לעשות דה לגיטימציה לרבין ולפרס ולהאשימם כבוגדים בעמם. בשידורי הרדיו בה קראו אדיר זיק וחבריו את הערך המילוני של המילה בוגד בהתייחסם לרבין. נכחתי במסיבות עיתונאים בהן דרשו הלל וייס, אליקים העצמי וחבריהם להעמיד את רבין ופרס לדין משל היו המרשל פטן וראש הממשלה לאוואל. זו אמירה ברורה ומפורשת: השניים הללו נידונו למוות כבוגדים. כל אלה כוסו בהרחבה באמצעי התקשורת. נתניהו לא טרח להסתייג. כתבים התחננו לקבל ממנו התייחסויות כאלה, אבל הביפרים נותרו מיותמים. התגובות היחידות שהגיעו היו הביקורת הקשה הרגילה נגד הממשלה ומדיניותה, אבל שום הסתייגות מההסתה המשתוללת ומהאיומים ברצח ומה ניסיונות לפגוע פיזית ברבין. באותו אירוע מזעזע בככר ציון הוא דרש להעמיד לדין את ערפאת כפושע מלחמה, הקהל הגיב בשאגות מפי האלפים ״רבין בוגד״ והחבר׳ה על הבמה נהנו מכל רגע – גנדי, שרון ובוודאי שגם נתניהו. יכול היה לומר להם שלא רבין הוא האוייב, אלא ערפאת, אבל מה לו ולהרגעת המוסתים, כשמצב הרוח שלהם עובד לטובתו. ביד אחד נהנה מייצור השנאה, ביד אחרת משים עצמו כמתון. רבין עצמו לא האמין שהאיש אינו אומר מילה נגד זה (גם הציטוטים שהוא עצמו מביא הם רק בתגובה לשאלות ישירות שהופנו כלפיו).

  וכן, אני יודע מה אתה חושב על ההאשמות הללו ועל העובדה שאני מעלה אותן שוב ושוב. ראיתי את ההתנהגות שלו בזמן אמת, כמו גם כמה משותפיו הפוליטיים שקמו ועזבו את האירועים הללו מרוב גועל. חבל ששנים רבות כל כך לאחר מכן אתה מקבל בהבנה את שטיפת המוח של המסרים שמודיעים לנו שוב ושוב שלא הייתה הסתה, שאם הייתה נתניהו נקי ממנה ושבכלל מדובר במשהו לא פוליטי (כמה זמן לקח לנתניהו להסתייג מדברי ביטן? שבועיים? ורק אחרי שראה סקרים שבהם התברר לו שביטל כנראה הגדיש את הסאה וצריך לתפוס ממנו מרחק?)

 4. אלעד
  13 בנובמבר 2016 @ 19:37

  מדהים: הגמל אינו רואה את הדבשת שלו.

  השב"כ בעצמו אומר לנתניהו להוריד להבות אבל את שמפניה ממשיך להפעיל כרגיל.

 5. ישראל
  13 בנובמבר 2016 @ 15:50

  וזה עוד אחד מהדברים שהנפולת הזאת לא עשה. כבר אז חשבתי שהוא קשקשן, והיום אני בטוח בזה. ראש ממשלה הכי גרוע שהיה אי פעם בישראל. בגללו נרצח פה ראש ממשלה. נעצר תהליך מדיני שהתחיל, יוקר מחיה שמתפוצץ לנו בפרצוף, מערכת בריאות כושלת. משטרת תנועה ז"ל, ובהמה שקוראת לעצמה פסיכולוגית ילדים מנהלת אותו ואותנו.

  וכמה מגיבים דפוקים לפניי כותבים על אבישי רביב. כאשר הכתבה הייתה על שקריו של ביבי

 6. לרבין היה אינטרס פסול שנתניהו יגנה את הימין הקיצוני
  13 בנובמבר 2016 @ 15:47

  אם נתניהו היה מגנה את הימין הקיצוני אז הוא היה נתפס בתודעת הצבור כמי שזוכה לכבוד בימין הקיצוני והיה מצטייר כאחד מהם, או שהיה נתפס בתודעת הצבור כמי שחושש שהגבול בין הימין הקיצוני לימין המתון הוא גבול דק, כפי שטענו המסיתים השמאלנים, ובכך היה מפר את חובת הנאמנות שלו כלפי התומכים בו שלא להשתתף בהסתה השמאלנית נגדם.
  מן הסתם, נתניהו כאדם הגון לא רצה לתת כתף למשחק ההסתה המלוכלך ששחק רבין כאשר בקש ממנו לגנות.

 7. גורן
  13 בנובמבר 2016 @ 15:39

  הסרטון דורש תשובות

  • עמית מנדלזון
   13 בנובמבר 2016 @ 15:53

   גורן גידי ודומיהם, מערכת התגובות של מגפון זורקת את כל התגובות עם הקישורים לאשפה בתור ספאם. אז אנא מכם בלי קישורים

   • גורן
    14 בנובמבר 2016 @ 17:11

    עמית שלום
    כשאין תשובות הכי קל למחוק כנראה האמת כואבת מה היה קשה להגיב לך על סרטונים המראים שהשב"כ הוביל בעצמו את השביל שבסופו של יום נרצח ראש ממשלה השביל הוביל סוכן השב"כ אבישי רביב בשמו הצופן / שמפניה / מלאכי מפקד ארגון "איל" שהופיע ערב ערב בערוץ 1 אז היה רק ערוץ 1 ואמר בפירוש שיש לחסל את ראש הממשלה

    • עמית מנדלזון
     14 בנובמבר 2016 @ 22:17

     הסרטונים לא מראים כלום וחוץ מזה אני מנסה להסביר לך שכל תגובה עם קישור מופנית לזבל באופן א ו ט ו מ ט י לא בידי בידי המערכת מכיוון שרוב התגובות עם קישורים הם זבל פרסומי

 8. דביר קריב מנסה למשוך אותנו אחריו לפרשנות השגויה שלו.
  13 בנובמבר 2016 @ 15:38

  דביר קריב כתב "הסרטון מ 4 מרץ 95 בצומת רעננה כשאתה הולך בראש תהלוכה כשמאחוריך ארון קבורה עליו כתוב "רבין קובר את הציונות" כשלצד ארון הקבורה הולך תליין עם חבל תלייה ! " דומה שלפי תפיסתו של דביר קריב שעוותה ע"י שטיפת המח השמאלנית יש בהפגנה כזאת התרת דם, אבל אילו תייר יפני היה רואה את ההפגנה הזאת, האם היה רואה בה התרת דם? ודאי שלא. הפגנות עם ארונות מתים היו במחאה על ענינים שונים ועוד תהינה, אם לא בארץ, אז בעולם. אם שופטים את נתניהו בהגינות, לפי איך שהדברים נראו באותו זמן, לא נכון ליחס לו את הפרשנות בדיעבד שקראנו פה.

  • עזרא
   13 בנובמבר 2016 @ 18:55

   הימין בכל העולם זה עם מוזר(יש גם כאלה בשמאל הקיצוני)לא רואים, לא שומעים ואם רואים אז הפוך, אגב גם ביתר ירושלים אוהבים ערבים, רק דואגים של יפגעו

 9. בפזל שהרכיב לנו דביר קריב חסר חלק חשוב
  13 בנובמבר 2016 @ 15:27

  מכיון שבאותו זמן הייתי בקשר עם מישהו שהיה מעורה בין קיצוניים ימניים אני יכול להעיד שכל פעולה של נתניהו בעד רבין רק היתה מחמירה את היחס לרבין. נתניהו, שהיה מנהיג חדש יחסית של הימין המתון, נתפס אז בעיניהם כבוגד(!), כאדיש לעוול הנורא שעושה רבין, כמי שרק מעמיד פנים של מתנגד לרבין. חששתי אז לשלומו של נתניהו.

  • תקון: במקום "בעיניהם" צ"ל "בעיני הימין הקיצוני"
   13 בנובמבר 2016 @ 15:53

   תקון: במקום "בעיניהם" צ"ל "בעיני הימין הקיצוני"

 10. גורן
  13 בנובמבר 2016 @ 14:48

  מי שהסית ודחף את הרוצח הוא אבישי רביב שמפניה / מלאכי האיש היה סוכן שתול של השב"כ ערב ערב הופיע בערוץ 1 עטוי מסכה על פניו מציג עצמו כמפקד ארגון איל ומדבר בגלוי על רצח ראש הממשלה את זה לא ניתן לטאט מתחת לשולחן אדון קריב

 11. יעקב
  13 בנובמבר 2016 @ 13:23

  האם נתניהו קרא לחיסולו של רבין? האם יש קשר בין יגאל עמיר לנתניהו??
  נתניהו התנגד לתוכניות של רבין וייצג בכך למעשה את מרבית הציבור בזמנו. זכותו הדמוקרטית היתה לעשות כן. לו היה אז חוק הסתה המיצגים הקיצוניים נגד רבין היו נעצרים. לעומת זאת אי אפשר שלא לקרוא למה שעושים בהארץ ידיעות או אצל אילנה דיין, הסתה ושיסוי.

 12. גדי
  13 בנובמבר 2016 @ 9:16

  נו באמת, בא נזכר ביחד בסוכן השב"כ הפרובוקטור אבישי רביב. זה שעשה הצגה בערוץ הטלוויזיה היחיד במדינה על "ארגון הטרור הימני אי"ל". הצגה שבעקבותיה ראש הממשלה, ראש השב"כ, מפעיליו של רביב, יו"ר רשות השידור, המנכ"ל וכל צוות ההפקה היו אמורים לעוף הביתה בכל מדינה מתוקנת.
  בא נזכיר את הקשר בין סוכן השב"כ אבישי רביב ליגאל עמיר. כל מי שמכיר את עמיר טוען שהוא לא הושפע משום הסתה. אבל כנראה שאם הוא הושפע ממישהו, זה מסוכן השב"כ אבישי רביב.
  ועדת שמגר קבעה באופן חד משמעי שמי שהיה אחראי להפצת תמונת רבין במדי האס.אס היה סוכן השב"כ אבישי רביב.
  האם מישהו בשב"כ נשפט על זה? מעניין מה היה חלקך בכל הפרשות המסריחות הללו. אני בטוח שכל הצרחות והצווחות שלך נועדו להסתיר את החלק הזה
  היועץ המשפטי מזוז קבע שאין שום הוכחה כלשהיא שהרצח הוא תוצאה של הסתה. אבל שמאלנים לא מעוניינים בעובדות. הם מעוניינים בשקרים.
  חזור למחילה שלך בבקשה ותכה על חטא בכל הקשור להתנהגות הפושעת של השב"כ בכל הקשור לרצח ולהסתה נגד הימין.

  • שפתי כהן-יגאל כהן
   13 בנובמבר 2016 @ 11:45

   וביבי מינה את אחותו של מזוז ליועצת משפטית של שרה אוצר נתניהו.
   ניסי ניסים.

  • איציק ברדה
   13 בנובמבר 2016 @ 19:26

   אתה מתכוון ליועץ המשפחתי מזוז . כולנו ראינו את ביבי בהסתה הפרועה לא נשכח ולא נסלח לו

 13. גידי
  13 בנובמבר 2016 @ 7:43

  "איש שב"כ אומר …" איש שבכ שלשמור על ראש ממשלה לא ידע ,למרות כל מה שהוא ידע טרם הרצח לא חש בסכנה מתקרבת,לא שמר על ראש הממשלה,לא הגביר אבטחה,לא ביצע סיכול אחד, לא הפעיל מודיעין וכיסוי… ובסוף שתה שמפניה…ואתה חושב שצריך להקשיב לו…?!

כתבות אחרונות באתר

error: התוכן באתר מגפון ניוז מוגן
דילוג לתוכן