Skip to content

22 עצורים בחשד לפדופיליה

משטרת ישראל עצרה הלילה 22 חשודים מתוך רשימה של 32 גברים שנחשדו בפדופיליה. בין העצורים אנשי חינוך והייטק. לדברי המשטרה צפויים מעצרים נוספים
פחות מדקהזמן קריאה: דקות

22 גברים נעצרו הלילה (שני) בידי משטרת ישראל כחשודים בפדופיליה באמצעות רשת האינטרנט, זאת במסגרת פרשייה מורכבת וסבוכה אשר נוהלה בחודשים האחרונים על ידי משטרת ישראל. החשודים יובאו במהלך היום (שלישי) לפני שופט בבקשה להארכת מעצרם.
במהלך הלילה, בתום שלושה חודשים של חקירה סמויה ולאחר שנאספו ראיות כנגד 31 חשודים, הוחלט במשטרה לעבור לשלב הגלוי ולרגע ה'פרוץ' של המעצרים. עשרות שוטרים פשטו על בתיהם של 22 עבריינים החשודים בעבירות פדופיליה, עצרו אותם והחרימו את מחשביהם האישיים, מכשירי הסלולארי וראיות נוספות. במשטרה מציינים כי צפויים מעצרים נוספים.
בחודשים האחרונים, בדרך יצירתית תוך הפעלת מיטב האמצעים הטכנולוגים, אספו שוטרי משטרת ישראל ראיות כנגד 31 חשודים בגין עבירות פדופיליה ברשת הכוללות מעשים מגונים בכל מקום בפני קטין והטרדות מיניות.  לגבי 22 מהם נצברו ראיות מוחשיות על מנת לבצע מעצר שיוביל לדעת המשטרה להגשת כתבי אישום.

מאמי את בתולה? (צילום מסך מסרטון המשטרה)
מאמי את בתולה? (צילום מסך מסרטון המשטרה)
המעצר (צילום מסך מסרטון דוברות המשטרה)
המעצר (צילום מסך מסרטון דוברות המשטרה)

מרבית החשודים שנעצרו בחשד לפדופיליה, הנם ללא עבירות פליליות ואינם נושאים פרופיל מאפיין אחיד: החשודים שגילם נע בין 24 ועד 60 , עוסקים בקשת רחבה של עיסוקים ומקצועות, ביניהם גם מורה, מרצה ואנשי הייטק, ומתגוררים במקומות שונים בכל רחבי הארץ מחיפה ועד אילת.
צו איסור פרסום הוטל על כל פרט מפרטי הקורבנות, איסור פרסום תמונותיהם, כתובתם או כל פרט העלול לחשוף את זהותם ולזהות אנשי המשטרה הנוגעים לחקירה. תוקף הצו הוא עד ליום חמישי הקרוב 31.8.17.
מהמשטרה נמסר  כי "אנו רואים בחומרה רבה כל פגיעה שהיא בקטינים וחסרי ישע ובכלל זה גם פשיעה במרחב הווירטואלי. משטרת ישראל משקיעה משאבים רבים ואת מיטב האמצעים הטכנולוגים ולמרות הקושי הטמון באיתור והבאה לדין של העבריינים המסתתרים במרחב הווירטואלי תוך שהם מנצלים שימוש באפליקציות במרשתת, פועלת בנחישות ויצירתיות והכל במטרה להביא למעצרם של הפדופילים העבריינים האורבים לילדינו ברשתות ומסכנים את שלומם הפיזי והנפשי".

במשטרת ישראל מבקשים להעביר מסר להורים – ישנה חשיבות רבה מאוד לגלות מעורבות וערנות בהתנהלות הילדים ובני הנוער במרחב הווירטואלי ולהדריך אותם לגבי הסכנות הטמונות ברשת. בין היתר יש לשים דגש על נושא שיתוף התמונות עם אחרים, לא לענות לזרים כאשר ההמלצה היא להנחות את הילדים ולחנכם לא לשלוח תמונות לאף אדם שהם אינם מכירים באינטרנט. יש לזכור כי הפצה של תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני ברשת (תועבה) הן עבירה פלילית.

המלצות המשטרה  לגלישה בטוחה

חוקרי הסייבר של משטרת ישראל ריכזו מספר המלצות להורים בנושא גלישה בטוחה:

1) חפשו בעזרת מושג המפתח parental control כלים שונים למניעת חשיפה של ילדים לחומרים מיניים ולבקרה עליהם.

2) קבעו פילטרים לצמצום הסיכון לקבלת תוצאות המכילות חומרים למבוגרים, כולל פורנוגרפיה, בעזרת מנועי חיפוש כמו  google, yahoo, ו-bing.

3) קבעו את רמת הפרטיות של המשתמש בהגדרת החשבון באתרי מדיה חברתית פופולריים כמו יוטיוב ופייסבוק.

4) עקבו אחר הפעילות של הילדים באינטרנט בעזרת אפליקציות ייעודיות לטלפונים חכמים ולטאבלטים.

5) השתמשו באפליקציות ובשירותים לסינון תכנים שמציעים ספקי אינטרנט באתרים שלהם.

6) מנעו pop ups (חלונות צצים) בהגדרות הדפדפן לצמצום האפשרויות שהקטינים יגיעו לתוכן בלתי רצוי בטעות.

7) דאגו שהמחשב יהיה במקום מרכזי בבית.

8) הקפידו שהטלפון או הטאבלט יישארו בלילה מחוץ לחדר הילדים.

9) הגיעו עם הילדים להסכמה לגבי האתרים והאפליקציות המתאימים להם ועל היקף זמן הגלישה.

10) הסבירו לקטינים את ממד אובדן השליטה ברשת: ברגע שלחצו על כפתור "שלח", אין דרך חזור, לא ניתן למחוק את התוכן מהרשת והתפוצה של התמונה/סרטון כבר לא בשליטתם.

11) הנחו את הקטינים להימנע מהזנת פרטים אישיים ומזהים בפרופיל וממסירתם בשיחות.

12) הורו לילדים לא להיפגש עם מישהו שהכירו ברשת, ודאי שלא בלי אישור הורים.

13) למדו את הקטינים כי זהויות ברשת יכולות להיות שקריות והורו להם לא לפתוח הודעות, מיילים, קישורים וכו' מאנשים שאינם מכירים.

14) הימנעו מאיומים, כמו ניתוק האינטרנט, בשיחות עם הילדים כדי שלא יחששו לשתף אתכם במקרה שנפגעו או שהם זקוקים לעזרתכם.

15) הכי חשוב: עודדו את הילדים לשתף אתכם או כל מבוגר אחר שהם סומכים עליו במקרה שהם או מישהו מחבריהם נפגעו ממישהו ברשת או חשו אי-נוחות.

16) במידה ויש חשש או ספק להיבט פלילי – ניתן לפנות לכל תחנת משטרה ולהגיש תלונה.

17) במקרי חירום (סיכון חיים או פגיעה פיזית חמורה) יש לפנות במיידי למוקד 100 של המשטרה.

error: התוכן באתר מגפון ניוז מוגן
דילוג לתוכן