את הבושה יהיה קשה לכסות

שלושה תיקי שוחד מובהקים עם המלצה ברורה להעמדה לדין, עשרות פרשיות חלקן בכלל לא נחקרו וחלקן נסגרו בעוד מועד על ידי "אנשי שלומינו, וכמובן שני תיקי ענק המרחפים מעלינו כמו ספינת חלל ענקית ומטילה צל ענק על מדינה שלמה ועתידה. שוד הגז המהווה בגידה באזרחי מדינת ישראל ופרשת הצוללות המהווה בגידה במדינה ובבטחונה.

כל גנב לתליה

אם נתייחס לדברי ההבל של נתניהו לגבי ,תפירת תיקים, אזי הגיע הזמן לומר- אף אחד לא תופר, לאדם בודד, כל כך הרבה תיקים בהם מעורבים כל כל הרבה אנשים רבי השפעה. דהיינו כאן כבר לא מדובר ב"אין עשן בלי אש". במקרה שלנו הקירות מפוייחים והכל שרוף.

בנימין נתניהו הוא פושע המתנהל כראש משפחת פשע ובזחיחות המזכירה את ימיו האחרונים של ג'והן גוטי ראש משפחת גמבינו הניו יורקית. עם הבדל אחד; לגוטי היה רק סמי גרבנו אחד בעוד שמול נתניהו ניצבת שורה ארוכה של עדי מדינה הממתינה למסמר אותו למקום הראוי לו – מעשיהו. לנתניהו בין היתר יש יותר עורכי דין מלגוטי ואל קפונה גם יחד.

אביחי מנדלבליט, שלפתע פתאום הפך ליקיר מדינת ישראל הוא שותף לפשע והיה ברור שיבוא היום בו יאלץ להציג את נסקנותיו והמלצותיו, כך שלא מדובר בביושרה, נהפוך הוא האיש מרח ב"אומנות" את כל התיקים, סגר אחרים ומזמז את כל התהליך למעלה משנתיים ואפשר לנתניהו להשמיד ראיות ולהמשיך בו זמנית בפעילותו הפלילית.

ועכשיו מדובר בשימוע? הרי המשטרה ממליצה במפורש להעמיד לדין, מה פתאום שימוע? מה זאת אומרת שימוע? הרי את נתניהו (כמו דרעי, קצב, הירשנזון ואולמרט) שמענו נון סטופ הוא ניצל כל במה אפשרית כדי לצעוק שדופקים אותו, פרט לבמה היחידה שתוכל להוכיח את אשמתו או חפותו, בית המשפט.

שלטון הגנבים של נתניהו והליכוד הוא תולדה של המנעות ממשלות ישראל לדורותיהן לכונן חוקה לישראל להפריד רשויות, להפריד דת ומדינה ולשנות את שיטת הממשל והבחירות. זה לא ממש מפתיע שכן פוליטיקאי ישראלי תמיד יגרור את הדיון לרמת הסטריה בטחונית. דיון שאפשר לתופעה מבישה כמו בנימין נתניהו להתקיים. אחרי הכל הנוכל מכר את עצמו לאספסוף כ"מר בטחון", והאספסוף, כמו כל אספסוף, קנה וגרם לכל האזרחים לשלם ביוקר.

והבושה אוי לאותה בושה. הבושה להיות חלק מעם המוכן לקבל פושע מועד כראש ממשלה. עם המוכן לעצום עיניים לסתום את האף ולחסום את האזניים ולהתמקד בשנאה. אנשים שגודלו וחונכו בדיוק כמוני אך מעולם לא הצליחו להוציא את הראש מערימת הצואה שמכרו להם כל השנים והתוצאה – פולחן אישיות לעבריין חסר מעצורים שהפך את המדינה לארנק הפרטי שלו.

מקומו של נתניהו בכלא ועימו רבים מחברי הליכוד והקואליציה הבכירים, שלא לדבר על בני משפחתו, רבים ממקורביו ובני משפחתו המורחבת. אבל למדינת ישראל כבר אין תקנה וגם מטאטא חדש כבר לא יועיל אפילו ליזול לא. מי שזוכר את השמדת הפרות שלקו (או שהיה חשש שלקו) במחלת ה"פרה המשוגעת" לא יוכל לשכוח את הדימוי, זו הדרך היחידה, וזה בדיוק מה שנחוץ למדינת ישראל. אפשר לנקות את המדינה מלמעלה, אבל הבסיס רקוב וחסר תועלת ולא נעים לומר, אבל, לעם הספר אין שום סטנדרטים של מוסר, בטח לא אלו שמוזכרים ב"ספר"