ראשי מטות ופעילי כחול לבן תובעים את גנץ על הפרת הבטחת בחירות

500 איש התאגדו ועומדים להגיש תביעה אזרחית כנגד יו"ר כחול לבן על הפרת הבטחת יסוד – לא לשבת בממשלה תחת מי שנאשם בפלילים חמורים. "לו הוא לא היה מתחייב ומבטיח כך, לא היינו פועלים עבורו ולא היו לו את כל המנדטים שקיבל", אומרים הפעילים

ראשי מטות ופעילי כחול לבן תובעים את גנץ על הפרת הבטחת בחירות

500 איש התאגדו ועומדים להגיש תביעה אזרחית כנגד יו"ר כחול לבן על הפרת הבטחת יסוד – לא לשבת בממשלה תחת מי שנאשם בפלילים חמורים. "לו הוא לא היה מתחייב ומבטיח כך, לא היינו פועלים עבורו ולא היו לו את כל המנדטים שקיבל", אומרים הפעילים

מאות ראשי מטות אזוריים, פעילים ומתנדבים מתכוננים לפנות לבית המשפט ולתבוע באופן אישי את יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, על הפרת התחייבות והבטחות בחירות, בטענה כי לא היו משקיעים ממרצם, זמנם וכספם לטובת כחול לבן אלמלא התחייב חבר הכנסת והבטיח להם להימנע באופן מוחלט מכל ישיבה בממשלה תחת ראש ממשלה הנאשם במשפט פלילי בעבירות חמורות שיש עימן קלון, וכן שכחול לבן תפעל מיד לחקיקת חוקים למניעת כהונת ראש ממשלה נאשם בעבירות שיש עימן קלון לרבות איסור להטיל על חבר כנסת שנאשם בעבירות שיש עימן קלון, את תפקיד הרכבת הממשלה.
לטענת התובעים התחייבות יסוד זו הופרה באופן בוטה ונדרסה ברגל גסה. לא מדובר בעוד הפרת הבטחה רגילה שבקעה מפי פוליטיקאי. גם לא מדובר בהפרת הבטחה חריגה שבקעה מפי פוליטיקאי. אף לא מדובר בהפרת הבטחה קיצונית שבקעה מפי פוליטיקאי, טוענים הפעילים, אלא שמדובר בהפרת התחייבות היסוד מטעם הפוליטיקאי. התחייבות הליבה שעמדה ביסוד הקשר בינו לבין ראשי המטות האזוריים, הפעילים והמתנדבים. לולא התחייב לכך, הם לא היו פועלים בעבורו ועבור מפלגתו.

עו"ד חקלאי (צילום באדיבות המצולם)
עו"ד חקלאי (צילום באדיבות המצולם)

הפעילים טוענים כי  ההתחייבות שהופרה היא התחייבות היסוד שעמדה בתשתית הקשר בין המפלגה שהקים גנץ (חוסן לישראל) לבין המפלגה בראשות יאיר לפיד (יש עתיד) לבין מפלגת תל"ם בראשות משה (בוגי) יעלון. תחת ההסכמה המוחלטת אך ורק בנושא ההימנעות מישיבה בממשלה תחת נאשם בעבירות פליליות חמורות שיש עימן קלון, לולא התחייבות זו לא היה ניתן לחבר בין שלושת המפלגות, הם טוענים ומדגישים כי אך ורק ההתחברות בין מפלגת חוסן לישראל לבין מפלגת יש עתיד ותל"ם, הולידה את האפשרות לגייס ראשי מטות אזוריים, פעילים ומתנדבים רבים הפרושים ברחבי הארץ שפעלו במסירות ובאחריות למען הצלחת רשימת כחול-לבן ולמען בחירת גנץ לתפקיד ראש הממשלה.
הפעילים ששכרו את שירותיו של עורך הדין, דניאל חקלאי,  טוענים גם כי במסגרת 3 מערכות בחירות מאז דצמבר 2018 (מועד הקמת מפלגת חוסן לישראל בראשותו) ועד מרס 2020 בנושא בלימת כהונת נאשם בפלילים כראש ממשלה, הם פעלו אך ורק כי הובטחה להם הבטחת יסוד והיא שאין מצב כי כחול לבן בראשות גנץ תצורף לנתניהו בכל סיטואציה שהיא תחת הנהגתו.

ורד אמיר:  שכנעתי אלפים להצביע לגנץ והבטחתי שלא נשב עם נתניהו

ורד אמיר (צילום באדיבות המצולמת)

את הפעילים כ 500 במספר, מובילה ורד אמיר, פעילה מרכזית שכיהנה כראש מטה במועצה אזורית מנשה למען כחול לבן. "שכנענו אלפי איש להצביע עבור גנץ", היא אומרת, "הבטחתי להם שאפשר גם אחרת. שיש פוליטיקה אחרת והייתי בהלם כשהוא (גנץ א.מ), הפך את עורו וכיוונו ב-180 מעלות. התקשרתי לחברי כנסת של סיעתו והם היו בהלם. לא ידעו מה לענות לי",

"הרבה יותר חמור מזה, אומרת אמיר, גודל כיום דור שם של אנשים שלא יאמינו יותר. לא יאמינו לשום מילה של פוליטיקאי. הם לא ירצו להצביע, לאחר ליקוי המאורות הנוכחי, איזו סיבה תהיה להם ללכת להצביע?, וזו, זו הפגיעה הקשה בדמוקרטיה, את השבר הזה יהיה קשה לתקן" אומרת ורד.
אמיר פתחה קבוצת וואטסאפ שתכליתה להתאגד לתביעה. לקבוצה הצטרפו מאות פעילים ומתנדבים והיא נאלצה לפתוח עוד 3 קבוצות נוספות ואירוע ברשת הפייסבוק. "בקלות יכולנו להגיע לתביעה שעליה חתומים אלפי איש", היא אומרת, "אלא שאני לא מסוגלת לרכז מנהלתית ונפשית את כל החפצים להצטרף לתביעה. אבל אני מאמינה שעל התביעה יהיו חתומים לפחות אלף פעילים ומתנדבים".  לדברי הפעילים הם יסתפקו ככל הנראה בתביעת פיצוי בסכום סמלי.
"חשוב לנו פסק דין דקלרטיבי שיאמר לפוליטיקאים כי יש גבול. וכי להבא, הפרת הבטחות בחירות יסודיות כל כך, יזכו למענה הולם בבית משפט. פוליטיקאי לא יכול להתחייב ולהפוך כיוון כמו שעשה גנץ לו היינו חושבים שכך עלול לקרות, בשום אופן, גנץ לא היה זוכה לכל המנדטים שנתנו לו", מסבירה ורד אמיר. עורך הדין חקלאי מסר למגפון שלהערכתו התביעה תוגש מהלך השבועיים הבאים.

 

 

35 Comments

 1. רועי בנעזר
  11 במאי 2020 @ 5:30

  אני כל כך שמח שדעתך היא בעמדת מיעוט היסטרי.

 2. רועי בנעזר
  11 במאי 2020 @ 5:27

  רמי גורן.
  בשתי אותיות: כן.
  התמיכה של המשותפת הייתה מבחוץ.
  חוק שאוסר על נאשם בפלילים להרכיב ממשלה היה עובר באופן מיידי.
  הגנב, נוכל, בוגד, כבר היה עף מהאחו הפוליטי.
  לפיכך, האיום שהמשותפת כביכול תכפה על הממשלה שהיתה קמה לקחת צעדים שיזיקו לישראל, היה כבר נמוג.
  ולבסוף, אתה מדהר על לשץף פעוךה עם המאוחדת, כאילו שפינוקיו באמת אף פעם לא שיתף איתם פעולה.

 3. Susan Spier
  10 במאי 2020 @ 20:22

  Wish to join and support

 4. פרג בדר
  9 במאי 2020 @ 7:06

  בהחלט יש בסיס לתביעה משפטים
  צריך לעצור את סחף השקרים של הפוליטיקאיים הישראלים .
  השקר בפוליטיקה נהפך להיות ליגיתימי בתרבות הפוליטיקה הישראלים בהחלט צריך לעצור אותו
  ורק אז יהיה סדר במדינה וחסם לשחיתות שעוד תביא לקץ המדינה
  או כורבן בית .

 5. אלברט זוהר
  8 במאי 2020 @ 15:15

  ורד אמיר את בטוחה במה שאת אומרת או אלו המילים שהוכנוסו לך לפה לצערך פוליטיקאים מותר להם לשנות את הבטחותיהם בהתאם למצב אני רק מקווה שלא יחייבו אותכם בהוצאות אבל אל תדאגי יש לך ספונסר בשם יאיר עדיף לו שישים כפפות יכנס לזירה יקבל מכות ויתנחם בזה שיגיד זה רק ספורט

 6. איתן סרוסי
  8 במאי 2020 @ 15:14

  גנץ צריך לתבוע! את כל אלה שסיפרו לו שהוא יכול להיות ראש ממשלה במקום נתניהו. הם שיקרו לו והוא התפקח ברגע האחרון והלך לאחדות.

 7. אבי
  8 במאי 2020 @ 14:41

  מתוך הקוד האתי של צה״ל.
  ״רוח צה״ל״: ערכים,אחריות,אמינות,דוגמה אישית,שליחות, רעות.
  שני רמטכלי״ם שדיברו על להיכנס מתחת לאלונקה עלו עליה והוסיפו עליה שרים סגני שרים ונוספים.מה מבינים היום המשפחות השכולות, לובשי המדים והנוער שאמור להתגייס.

 8. איתן סרוסי
  8 במאי 2020 @ 14:21

  גנץ צריך לתבוע ! את כל אלה שנתנו לו להאמין שהוא יכול להחליף את נתניהו ולהיות ראש ממשלה. הם שיקרו לו.

 9. איתן סרוסי
  8 במאי 2020 @ 14:16

  גנץ צריך לתבוע את כל אלה! שנתנו לו להאמין שהוא יכול להחליף את נתניהו להיות ראש ממשלה. אתם שיקרתם לו ראשונים.

 10. מיכאל
  8 במאי 2020 @ 13:01

  הובטח גם לא לשבת עם המפלגה האנטי ציונית!!!
  האם היה עדיף ללכת לבחירות רביעיות???
  אני חושב שבני גנץ פעל באומץ שבעתיד נקטוף את הפרות עם כל הקושי הכלכלי שישנו היום בעקבות הקורונה.
  בואו נתלכד ביחד להצלחת הממשלה שתקום ביום רביעי!!!

 11. עדי רבינר
  8 במאי 2020 @ 10:54

  רמאות היא לדעתי, אם נכון הפרסום, שההסכם בין גנץ לנתניהו גובש עוד לפני ההליכה לבחירות, מאחורי גבם של לפיד ויעלון, ובוודאי ללא קשר לקורונה.
  לא סתם דיווח עמית סגל, בבטחון מלא, על פירוק עתידי של כחול לבן.

 12. דנה
  8 במאי 2020 @ 10:32

  כל הכבוד!!!! בהחלט נדרש!!!! לא יכול להיות שאחרי בגידה כזו הוא ימשיך כרגיל.
  השאלה שלי היא מה קורה עם הבוחרים? אני הצבעתי לגוש, לעבודה על סמך ההתחייבות וגם פרץ בגד בי כבוחרת.
  השאלה אם אני יכולה למשוך את הקול שלי?
  האם הבוחרים יכולים למשוך את קולם כי הרי הצבענו על סמך ההתחייבות הזו?
  הנציגים מנווטים על סמך הכוח שנתנו להם אבל בעצם לא מייצגים אותנו.

 13. גולן יעקב
  8 במאי 2020 @ 9:55

  כל הכבוד, צריך למצוא דרך להוריד את שני המנהיגים המזוייפים, (כולל אשכנזי) מהנהגת המדינה. כמו עדר כבשים הלכנו אחריהם וממש בתאכזבנו.

 14. דב
  8 במאי 2020 @ 9:35

  עלו והצליחו , אם אתם רציניים דעו שיש לכם תומכים, אולי כך נוכל להביא ליד כך שנוכל להסיר את הסטיגמה של הפוליטיקאים שהם שקרנים במקרה הטוב… .

 15. דב
  8 במאי 2020 @ 9:34

  עלו והצליחו , אם אתם רציניים דעו שיש לכם תומכים, אולי כך נוכל להביא ליד כך שנוכל להסיר את הסטיגמה של הפוליטיקאים שהם שקרנים במקרה הטוב… .

 16. מליאור סיני
  8 במאי 2020 @ 8:44

  בהחלט ראוי לתבוע את גנץ על מעשה נבזה
  והונאת המצביעים התומכים הפעילים שעבדו קשה בגשם בקור בחום הרב ברחובות בצמתים בלילה וביום ללא תמורה על מנת להביא להצלחתו של גנץ זוהי בגידה לכל דבר בערכים במוסר שאנחנו עדיין דבקים בו אבל הוא וחבורתו פנו עורף וערקו לממשלת ביבי בניגוד הפוך לערכים ולמוסר שהוא האיש שעשה את הנורא מכל החליט שכל מה שאמר בעצם זה שקר השאיר אותנו פצועים במערכה הן פיסית והן נפשית ועל זה לא נסלח.

 17. שלמה עומר
  8 במאי 2020 @ 8:17

  אני מזדהה עם כל תו שבתביעה.
  אני ממליץ לדרישת עונש משמעותי, שיעלה בקנה אחד עם עוצמת העבירה.

 18. רונן צור
  8 במאי 2020 @ 7:31

  אני מזדהה עם כל מילה שנכתבה כאן
  אני חושב שפסיקה נכונה למהלך השפל הזה של בני גנץ היא החלטה שהוא אינו ראוי לשבת בכנסת ישראל לאחר מעשהו
  ובמקביל חושב שיש לעשות את אותו הליך גם לגבי אשכנזי

 19. גבי מור
  8 במאי 2020 @ 7:11

  למה הצבעת לו? כי הוא הבטיח להילחם בשלטון המושחת או להצטרף אליו?

 20. עזרא שוורץ
  7 במאי 2020 @ 23:32

  תגובה לדקל:
  מה היו משיגים יותר;
  שני שרים לכל חבר כנסת וממשלה של חמישים שרים ,

 21. עזרא שוורץ
  7 במאי 2020 @ 23:29

  ואם היה מפר את הבטחת הבחירות לא לשתף בממשלה את הרשימה המשותפת ולא להעזר בה בהקמת ממשלת מיעוט, גם אז היה יוצא הקצף ?

 22. לא עורך-דין
  7 במאי 2020 @ 22:58

  אני לא עו"ד. לא פעלתי, ולא התנדבתי עבור גנץ/אשכנזי אבל הצבעתי 3 פעמים עבור כחול לבן עקב הצהרותיהם שלא ישתתפו בממשלה של הנאשם נתניהו. שופטי בג"ץ הנאמנים לחוק זרקו את העטירות כי הן לא היו משפטיות. אני מבקש להסתכל על זה מטעם דיני חוזים. גנץ הפר בגסות את חלקו בחוזה עם המצביעים. אנחנו המצביעים קיימנו את חלקנו בחוזה; גנץ הצהיר והבטיח שוב ושוב ולא קיים-הפר את התחייבויותיו החוזיות. אין לכחול לבן את המספרים ואת המנדט.

 23. לא עורך-דין
  7 במאי 2020 @ 22:58

  אני לא עו"ד. לא פעלתי, ולא התנדבתי עבור גנץ/אשכנזי אבל הצבעתי 3 פעמים עבור כחול לבן עקב הצהרותיהם שלא ישתתפו בממשלה של הנאשם נתניהו. שופטי בג"ץ הנאמנים לחוק זרקו את העטירות כי הן לא היו משפטיות. אני מבקש להסתכל על זה מטעם דיני חוזים. גנץ הפר בגסות את חלקו בחוזה עם המצביעים. אנחנו המצביעים קיימנו את חלקנו בחוזה; גנץ הצהיר והבטיח שוב ושוב ולא קיים-הפר את התחייבויותיו החוזיות. אין לכחול לבן את המספרים ואת המנדט.

 24. כרמית שאול
  7 במאי 2020 @ 22:38

  כל הכבוד לכם, בהצלחה, גם אני תמכתי בו והתאכזבתי קשות שאין לי אמון כבר באף אחד!!! פוליטיקה פוליטיקה אבל לגנוב קולות ולעבוד את הכביש לצד השני ולאכזב כל על הרבה תומכים בושה וחרפה !!!

  • רמי גורן
   9 במאי 2020 @ 11:01

   העדפתם שיפר את ההבטחה האחרת שלו, ויקים ממשלה בתמיכת תומכת המחבלים יזבק, ומעודד הטרור טיבי.

 25. בני סולומון
  7 במאי 2020 @ 19:27

  אני מרגיש שגבו את קולי בבחירות.
  לו הייתי יודע כי הוא יחבור לביבי לא הייתי בוחר בכחול לבן.
  אני הצבעתי כחול לבן אחרי מחשבות מרובות ואחרי שקראתי הייטב את קוי המפלגה ובדקתי שתואמת את דעתי הפוליטית.
  לא הייתי בוחר בלפיד או בבוגי לו היה מציג את מפלגתו לבד.

 26. אבי
  7 במאי 2020 @ 18:37

  מאוד משעשע לקרוא את הכתבה.
  מעניין אם הם היו מגישים תביעה אזרחית נגד גנץ אם הוא היה מקים ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת? גם זו הפרת הבטחת בחירות , לא?
  גנץ, כל הכבוד על האחריות שאתה מגלה .
  זה לא הזמן לבחירות רביעיות.

 27. חנה מאיר
  7 במאי 2020 @ 15:43

  בעד תביעה. מאוכזבת מגנץ וחבר מרעיו

 28. ינשוף יודע
  7 במאי 2020 @ 15:07

  תביעה ייצוגית?!
  נשמע קוריוז משעשע ותו לא.

 29. יגאל
  7 במאי 2020 @ 14:11

  צבועיים ולמה לא תתבעו אותם על זה שהם רצו להקים עם המושתפת ממשלה בניגוד להבטחות שלהם שהם לא ילכו איתם כי זה מתאים להשקפה שלכם אתם צבועיים וכל השמאל שלא אכפת לו מצביונה של מדינת ישראל תאמנו לי הערבים היו הראשונים במלחמה לפגוע באנשים שלא נאמנים למדינתם כמו השמאל הקיצוני.

 30. דקל
  7 במאי 2020 @ 12:02

  אני חושב שהבחירה שבני גנץ היא אמיצה,, להצטרף לממשלת אחדות ולהימנע מבחירות רבעיות , אני דווקא מאוד מאוכזב מהשותפים האחרים של כחול לבן יאיר לפיד כי הם היו מצטרפים הם היו יכולים להשיג יותר במשא ומתן ,
  אני מאוכזב מיאיר ומאוד מרוצה מגנץ בחירה אמיתי ונכונה ויאיר בחירה פחדנית ולא אמיצים לפי דעתי

 31. ניס
  7 במאי 2020 @ 11:51

  גנץ הוליך שולל שיקר במצח נחושה, האיש הזה ירשם בספרי ההיסטוריה כרמאי הכי גדול שקם לעם ישראל שייתבייש

 32. רוני
  7 במאי 2020 @ 10:28

  כשהולכים על טיקט המניעה ללא כל אגנדה ומצע מסודר.. אז נופלים בבחירה

 33. אורי
  7 במאי 2020 @ 9:43

  מעולה, הגיע הזמן. הוא חייב לתת את הדין על גניבת הקולות שלנו, מרמה והפרת אמונים. לא אני ולא מש9חתי היינו מצביעים עבורו לולא התחייב וחזר על זה מעל כל במה אפשרית שלא ישב עם הנאשם מבלפור בממשלה אחת. ידעו גם הפוליטיקאים העתידיים: הפרת הבטחה תלווה בתשלום כבד לא בהכרח כספי אלא בתיק פלילי על כל המשתמע מכך.

 34. אבינעם לוי
  6 במאי 2020 @ 23:36

  לדעתי, ההצבעה שלי עבור מפלגה או מנהיג, נעשית לאחר בחינה ושיקול דעת ולכן היא (ההצבעה) אמורה להיחשב כקניין או נכס רוחני שלי שלא ניתן לגנוב אותו ממני ולהשתמש בו נגדי ונגד רצוני. הטיעון הזה הוא אמוציונלי כמובן. השאלה, אם לא ניתן לשלב אותו בתביעה.

מאות ראשי מטות אזוריים, פעילים ומתנדבים מתכוננים לפנות לבית המשפט ולתבוע באופן אישי את יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, על הפרת התחייבות והבטחות בחירות, בטענה כי לא היו משקיעים ממרצם, זמנם וכספם לטובת כחול לבן אלמלא התחייב חבר הכנסת והבטיח להם להימנע באופן מוחלט מכל ישיבה בממשלה תחת ראש ממשלה הנאשם במשפט פלילי בעבירות חמורות שיש עימן קלון, וכן שכחול לבן תפעל מיד לחקיקת חוקים למניעת כהונת ראש ממשלה נאשם בעבירות שיש עימן קלון לרבות איסור להטיל על חבר כנסת שנאשם בעבירות שיש עימן קלון, את תפקיד הרכבת הממשלה.
לטענת התובעים התחייבות יסוד זו הופרה באופן בוטה ונדרסה ברגל גסה. לא מדובר בעוד הפרת הבטחה רגילה שבקעה מפי פוליטיקאי. גם לא מדובר בהפרת הבטחה חריגה שבקעה מפי פוליטיקאי. אף לא מדובר בהפרת הבטחה קיצונית שבקעה מפי פוליטיקאי, טוענים הפעילים, אלא שמדובר בהפרת התחייבות היסוד מטעם הפוליטיקאי. התחייבות הליבה שעמדה ביסוד הקשר בינו לבין ראשי המטות האזוריים, הפעילים והמתנדבים. לולא התחייב לכך, הם לא היו פועלים בעבורו ועבור מפלגתו.

עו"ד חקלאי (צילום באדיבות המצולם)
עו"ד חקלאי (צילום באדיבות המצולם)

הפעילים טוענים כי  ההתחייבות שהופרה היא התחייבות היסוד שעמדה בתשתית הקשר בין המפלגה שהקים גנץ (חוסן לישראל) לבין המפלגה בראשות יאיר לפיד (יש עתיד) לבין מפלגת תל"ם בראשות משה (בוגי) יעלון. תחת ההסכמה המוחלטת אך ורק בנושא ההימנעות מישיבה בממשלה תחת נאשם בעבירות פליליות חמורות שיש עימן קלון, לולא התחייבות זו לא היה ניתן לחבר בין שלושת המפלגות, הם טוענים ומדגישים כי אך ורק ההתחברות בין מפלגת חוסן לישראל לבין מפלגת יש עתיד ותל"ם, הולידה את האפשרות לגייס ראשי מטות אזוריים, פעילים ומתנדבים רבים הפרושים ברחבי הארץ שפעלו במסירות ובאחריות למען הצלחת רשימת כחול-לבן ולמען בחירת גנץ לתפקיד ראש הממשלה.
הפעילים ששכרו את שירותיו של עורך הדין, דניאל חקלאי,  טוענים גם כי במסגרת 3 מערכות בחירות מאז דצמבר 2018 (מועד הקמת מפלגת חוסן לישראל בראשותו) ועד מרס 2020 בנושא בלימת כהונת נאשם בפלילים כראש ממשלה, הם פעלו אך ורק כי הובטחה להם הבטחת יסוד והיא שאין מצב כי כחול לבן בראשות גנץ תצורף לנתניהו בכל סיטואציה שהיא תחת הנהגתו.

ורד אמיר:  שכנעתי אלפים להצביע לגנץ והבטחתי שלא נשב עם נתניהו

ורד אמיר (צילום באדיבות המצולמת)

את הפעילים כ 500 במספר, מובילה ורד אמיר, פעילה מרכזית שכיהנה כראש מטה במועצה אזורית מנשה למען כחול לבן. "שכנענו אלפי איש להצביע עבור גנץ", היא אומרת, "הבטחתי להם שאפשר גם אחרת. שיש פוליטיקה אחרת והייתי בהלם כשהוא (גנץ א.מ), הפך את עורו וכיוונו ב-180 מעלות. התקשרתי לחברי כנסת של סיעתו והם היו בהלם. לא ידעו מה לענות לי",

"הרבה יותר חמור מזה, אומרת אמיר, גודל כיום דור שם של אנשים שלא יאמינו יותר. לא יאמינו לשום מילה של פוליטיקאי. הם לא ירצו להצביע, לאחר ליקוי המאורות הנוכחי, איזו סיבה תהיה להם ללכת להצביע?, וזו, זו הפגיעה הקשה בדמוקרטיה, את השבר הזה יהיה קשה לתקן" אומרת ורד.
אמיר פתחה קבוצת וואטסאפ שתכליתה להתאגד לתביעה. לקבוצה הצטרפו מאות פעילים ומתנדבים והיא נאלצה לפתוח עוד 3 קבוצות נוספות ואירוע ברשת הפייסבוק. "בקלות יכולנו להגיע לתביעה שעליה חתומים אלפי איש", היא אומרת, "אלא שאני לא מסוגלת לרכז מנהלתית ונפשית את כל החפצים להצטרף לתביעה. אבל אני מאמינה שעל התביעה יהיו חתומים לפחות אלף פעילים ומתנדבים".  לדברי הפעילים הם יסתפקו ככל הנראה בתביעת פיצוי בסכום סמלי.
"חשוב לנו פסק דין דקלרטיבי שיאמר לפוליטיקאים כי יש גבול. וכי להבא, הפרת הבטחות בחירות יסודיות כל כך, יזכו למענה הולם בבית משפט. פוליטיקאי לא יכול להתחייב ולהפוך כיוון כמו שעשה גנץ לו היינו חושבים שכך עלול לקרות, בשום אופן, גנץ לא היה זוכה לכל המנדטים שנתנו לו", מסבירה ורד אמיר. עורך הדין חקלאי מסר למגפון שלהערכתו התביעה תוגש מהלך השבועיים הבאים.

 

 

35 Comments

 1. רועי בנעזר
  11 במאי 2020 @ 5:30

  אני כל כך שמח שדעתך היא בעמדת מיעוט היסטרי.

 2. רועי בנעזר
  11 במאי 2020 @ 5:27

  רמי גורן.
  בשתי אותיות: כן.
  התמיכה של המשותפת הייתה מבחוץ.
  חוק שאוסר על נאשם בפלילים להרכיב ממשלה היה עובר באופן מיידי.
  הגנב, נוכל, בוגד, כבר היה עף מהאחו הפוליטי.
  לפיכך, האיום שהמשותפת כביכול תכפה על הממשלה שהיתה קמה לקחת צעדים שיזיקו לישראל, היה כבר נמוג.
  ולבסוף, אתה מדהר על לשץף פעוךה עם המאוחדת, כאילו שפינוקיו באמת אף פעם לא שיתף איתם פעולה.

 3. Susan Spier
  10 במאי 2020 @ 20:22

  Wish to join and support

 4. פרג בדר
  9 במאי 2020 @ 7:06

  בהחלט יש בסיס לתביעה משפטים
  צריך לעצור את סחף השקרים של הפוליטיקאיים הישראלים .
  השקר בפוליטיקה נהפך להיות ליגיתימי בתרבות הפוליטיקה הישראלים בהחלט צריך לעצור אותו
  ורק אז יהיה סדר במדינה וחסם לשחיתות שעוד תביא לקץ המדינה
  או כורבן בית .

 5. אלברט זוהר
  8 במאי 2020 @ 15:15

  ורד אמיר את בטוחה במה שאת אומרת או אלו המילים שהוכנוסו לך לפה לצערך פוליטיקאים מותר להם לשנות את הבטחותיהם בהתאם למצב אני רק מקווה שלא יחייבו אותכם בהוצאות אבל אל תדאגי יש לך ספונסר בשם יאיר עדיף לו שישים כפפות יכנס לזירה יקבל מכות ויתנחם בזה שיגיד זה רק ספורט

 6. איתן סרוסי
  8 במאי 2020 @ 15:14

  גנץ צריך לתבוע! את כל אלה שסיפרו לו שהוא יכול להיות ראש ממשלה במקום נתניהו. הם שיקרו לו והוא התפקח ברגע האחרון והלך לאחדות.

 7. אבי
  8 במאי 2020 @ 14:41

  מתוך הקוד האתי של צה״ל.
  ״רוח צה״ל״: ערכים,אחריות,אמינות,דוגמה אישית,שליחות, רעות.
  שני רמטכלי״ם שדיברו על להיכנס מתחת לאלונקה עלו עליה והוסיפו עליה שרים סגני שרים ונוספים.מה מבינים היום המשפחות השכולות, לובשי המדים והנוער שאמור להתגייס.

 8. איתן סרוסי
  8 במאי 2020 @ 14:21

  גנץ צריך לתבוע ! את כל אלה שנתנו לו להאמין שהוא יכול להחליף את נתניהו ולהיות ראש ממשלה. הם שיקרו לו.

 9. איתן סרוסי
  8 במאי 2020 @ 14:16

  גנץ צריך לתבוע את כל אלה! שנתנו לו להאמין שהוא יכול להחליף את נתניהו להיות ראש ממשלה. אתם שיקרתם לו ראשונים.

 10. מיכאל
  8 במאי 2020 @ 13:01

  הובטח גם לא לשבת עם המפלגה האנטי ציונית!!!
  האם היה עדיף ללכת לבחירות רביעיות???
  אני חושב שבני גנץ פעל באומץ שבעתיד נקטוף את הפרות עם כל הקושי הכלכלי שישנו היום בעקבות הקורונה.
  בואו נתלכד ביחד להצלחת הממשלה שתקום ביום רביעי!!!

 11. עדי רבינר
  8 במאי 2020 @ 10:54

  רמאות היא לדעתי, אם נכון הפרסום, שההסכם בין גנץ לנתניהו גובש עוד לפני ההליכה לבחירות, מאחורי גבם של לפיד ויעלון, ובוודאי ללא קשר לקורונה.
  לא סתם דיווח עמית סגל, בבטחון מלא, על פירוק עתידי של כחול לבן.

 12. דנה
  8 במאי 2020 @ 10:32

  כל הכבוד!!!! בהחלט נדרש!!!! לא יכול להיות שאחרי בגידה כזו הוא ימשיך כרגיל.
  השאלה שלי היא מה קורה עם הבוחרים? אני הצבעתי לגוש, לעבודה על סמך ההתחייבות וגם פרץ בגד בי כבוחרת.
  השאלה אם אני יכולה למשוך את הקול שלי?
  האם הבוחרים יכולים למשוך את קולם כי הרי הצבענו על סמך ההתחייבות הזו?
  הנציגים מנווטים על סמך הכוח שנתנו להם אבל בעצם לא מייצגים אותנו.

 13. גולן יעקב
  8 במאי 2020 @ 9:55

  כל הכבוד, צריך למצוא דרך להוריד את שני המנהיגים המזוייפים, (כולל אשכנזי) מהנהגת המדינה. כמו עדר כבשים הלכנו אחריהם וממש בתאכזבנו.

 14. דב
  8 במאי 2020 @ 9:35

  עלו והצליחו , אם אתם רציניים דעו שיש לכם תומכים, אולי כך נוכל להביא ליד כך שנוכל להסיר את הסטיגמה של הפוליטיקאים שהם שקרנים במקרה הטוב… .

 15. דב
  8 במאי 2020 @ 9:34

  עלו והצליחו , אם אתם רציניים דעו שיש לכם תומכים, אולי כך נוכל להביא ליד כך שנוכל להסיר את הסטיגמה של הפוליטיקאים שהם שקרנים במקרה הטוב… .

 16. מליאור סיני
  8 במאי 2020 @ 8:44

  בהחלט ראוי לתבוע את גנץ על מעשה נבזה
  והונאת המצביעים התומכים הפעילים שעבדו קשה בגשם בקור בחום הרב ברחובות בצמתים בלילה וביום ללא תמורה על מנת להביא להצלחתו של גנץ זוהי בגידה לכל דבר בערכים במוסר שאנחנו עדיין דבקים בו אבל הוא וחבורתו פנו עורף וערקו לממשלת ביבי בניגוד הפוך לערכים ולמוסר שהוא האיש שעשה את הנורא מכל החליט שכל מה שאמר בעצם זה שקר השאיר אותנו פצועים במערכה הן פיסית והן נפשית ועל זה לא נסלח.

 17. שלמה עומר
  8 במאי 2020 @ 8:17

  אני מזדהה עם כל תו שבתביעה.
  אני ממליץ לדרישת עונש משמעותי, שיעלה בקנה אחד עם עוצמת העבירה.

 18. רונן צור
  8 במאי 2020 @ 7:31

  אני מזדהה עם כל מילה שנכתבה כאן
  אני חושב שפסיקה נכונה למהלך השפל הזה של בני גנץ היא החלטה שהוא אינו ראוי לשבת בכנסת ישראל לאחר מעשהו
  ובמקביל חושב שיש לעשות את אותו הליך גם לגבי אשכנזי

 19. גבי מור
  8 במאי 2020 @ 7:11

  למה הצבעת לו? כי הוא הבטיח להילחם בשלטון המושחת או להצטרף אליו?

 20. עזרא שוורץ
  7 במאי 2020 @ 23:32

  תגובה לדקל:
  מה היו משיגים יותר;
  שני שרים לכל חבר כנסת וממשלה של חמישים שרים ,

 21. עזרא שוורץ
  7 במאי 2020 @ 23:29

  ואם היה מפר את הבטחת הבחירות לא לשתף בממשלה את הרשימה המשותפת ולא להעזר בה בהקמת ממשלת מיעוט, גם אז היה יוצא הקצף ?

 22. לא עורך-דין
  7 במאי 2020 @ 22:58

  אני לא עו"ד. לא פעלתי, ולא התנדבתי עבור גנץ/אשכנזי אבל הצבעתי 3 פעמים עבור כחול לבן עקב הצהרותיהם שלא ישתתפו בממשלה של הנאשם נתניהו. שופטי בג"ץ הנאמנים לחוק זרקו את העטירות כי הן לא היו משפטיות. אני מבקש להסתכל על זה מטעם דיני חוזים. גנץ הפר בגסות את חלקו בחוזה עם המצביעים. אנחנו המצביעים קיימנו את חלקנו בחוזה; גנץ הצהיר והבטיח שוב ושוב ולא קיים-הפר את התחייבויותיו החוזיות. אין לכחול לבן את המספרים ואת המנדט.

 23. לא עורך-דין
  7 במאי 2020 @ 22:58

  אני לא עו"ד. לא פעלתי, ולא התנדבתי עבור גנץ/אשכנזי אבל הצבעתי 3 פעמים עבור כחול לבן עקב הצהרותיהם שלא ישתתפו בממשלה של הנאשם נתניהו. שופטי בג"ץ הנאמנים לחוק זרקו את העטירות כי הן לא היו משפטיות. אני מבקש להסתכל על זה מטעם דיני חוזים. גנץ הפר בגסות את חלקו בחוזה עם המצביעים. אנחנו המצביעים קיימנו את חלקנו בחוזה; גנץ הצהיר והבטיח שוב ושוב ולא קיים-הפר את התחייבויותיו החוזיות. אין לכחול לבן את המספרים ואת המנדט.

 24. כרמית שאול
  7 במאי 2020 @ 22:38

  כל הכבוד לכם, בהצלחה, גם אני תמכתי בו והתאכזבתי קשות שאין לי אמון כבר באף אחד!!! פוליטיקה פוליטיקה אבל לגנוב קולות ולעבוד את הכביש לצד השני ולאכזב כל על הרבה תומכים בושה וחרפה !!!

  • רמי גורן
   9 במאי 2020 @ 11:01

   העדפתם שיפר את ההבטחה האחרת שלו, ויקים ממשלה בתמיכת תומכת המחבלים יזבק, ומעודד הטרור טיבי.

 25. בני סולומון
  7 במאי 2020 @ 19:27

  אני מרגיש שגבו את קולי בבחירות.
  לו הייתי יודע כי הוא יחבור לביבי לא הייתי בוחר בכחול לבן.
  אני הצבעתי כחול לבן אחרי מחשבות מרובות ואחרי שקראתי הייטב את קוי המפלגה ובדקתי שתואמת את דעתי הפוליטית.
  לא הייתי בוחר בלפיד או בבוגי לו היה מציג את מפלגתו לבד.

 26. אבי
  7 במאי 2020 @ 18:37

  מאוד משעשע לקרוא את הכתבה.
  מעניין אם הם היו מגישים תביעה אזרחית נגד גנץ אם הוא היה מקים ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת? גם זו הפרת הבטחת בחירות , לא?
  גנץ, כל הכבוד על האחריות שאתה מגלה .
  זה לא הזמן לבחירות רביעיות.

 27. חנה מאיר
  7 במאי 2020 @ 15:43

  בעד תביעה. מאוכזבת מגנץ וחבר מרעיו

 28. ינשוף יודע
  7 במאי 2020 @ 15:07

  תביעה ייצוגית?!
  נשמע קוריוז משעשע ותו לא.

 29. יגאל
  7 במאי 2020 @ 14:11

  צבועיים ולמה לא תתבעו אותם על זה שהם רצו להקים עם המושתפת ממשלה בניגוד להבטחות שלהם שהם לא ילכו איתם כי זה מתאים להשקפה שלכם אתם צבועיים וכל השמאל שלא אכפת לו מצביונה של מדינת ישראל תאמנו לי הערבים היו הראשונים במלחמה לפגוע באנשים שלא נאמנים למדינתם כמו השמאל הקיצוני.

 30. דקל
  7 במאי 2020 @ 12:02

  אני חושב שהבחירה שבני גנץ היא אמיצה,, להצטרף לממשלת אחדות ולהימנע מבחירות רבעיות , אני דווקא מאוד מאוכזב מהשותפים האחרים של כחול לבן יאיר לפיד כי הם היו מצטרפים הם היו יכולים להשיג יותר במשא ומתן ,
  אני מאוכזב מיאיר ומאוד מרוצה מגנץ בחירה אמיתי ונכונה ויאיר בחירה פחדנית ולא אמיצים לפי דעתי

 31. ניס
  7 במאי 2020 @ 11:51

  גנץ הוליך שולל שיקר במצח נחושה, האיש הזה ירשם בספרי ההיסטוריה כרמאי הכי גדול שקם לעם ישראל שייתבייש

 32. רוני
  7 במאי 2020 @ 10:28

  כשהולכים על טיקט המניעה ללא כל אגנדה ומצע מסודר.. אז נופלים בבחירה

 33. אורי
  7 במאי 2020 @ 9:43

  מעולה, הגיע הזמן. הוא חייב לתת את הדין על גניבת הקולות שלנו, מרמה והפרת אמונים. לא אני ולא מש9חתי היינו מצביעים עבורו לולא התחייב וחזר על זה מעל כל במה אפשרית שלא ישב עם הנאשם מבלפור בממשלה אחת. ידעו גם הפוליטיקאים העתידיים: הפרת הבטחה תלווה בתשלום כבד לא בהכרח כספי אלא בתיק פלילי על כל המשתמע מכך.

 34. אבינעם לוי
  6 במאי 2020 @ 23:36

  לדעתי, ההצבעה שלי עבור מפלגה או מנהיג, נעשית לאחר בחינה ושיקול דעת ולכן היא (ההצבעה) אמורה להיחשב כקניין או נכס רוחני שלי שלא ניתן לגנוב אותו ממני ולהשתמש בו נגדי ונגד רצוני. הטיעון הזה הוא אמוציונלי כמובן. השאלה, אם לא ניתן לשלב אותו בתביעה.

כתבות אחרונות באתר

error: התוכן באתר מגפון ניוז מוגן
דילוג לתוכן