חשוד בתקיפת חרדים שוחרר כי המותקפים שהו בחגיגות מירון

צעיר שחשוד בתקיפת עשרות חרדים באשדוד, רק עקב היותם בעלי חזות חרדית שוחר היום (שלישי) ממעצר בבית החולים הפסיכיאטרי בו היה נתון  למעצר בית. לשאלת פרקליטו של הצעיר מדוע קיים מתלונן אחד בתיק כשהוא מואשם בתקיפת 11 בני אדם לפחות, השיב נציג המשטרה והמדינה כי רוב המותקפים על ידי החשוד היו באירועי ל"ג בעומר בהר מירון ומשום כך לא יכלה המשטרה לאתרם.
אך זה לא הכשל התמוה היחידי בתיק זה, השופטת דורית בונדה בבית משפט השלום באשקלון זעמה על המשטרה וגערה בה על רקע מספר כשלים שהעידו על יחסה של המשטרה לתיק זה. "לפניי בקשה שלישית להארכת מעצרו של המשיב למשך 4 ימים לצרכי חקירה", כתבה השופטת בהחלטתה לאחר הדיון. היא ציינה כי כל קורבנות הצעיר היו לפי החשד חרדים, אולם בעדות שנגבתה ממנו טען כי לא תקף את הקורבנות או מי מהם על רקע שיוכם לאותו מגזר.  "כבר בדיון הראשון עלה קיומו של רקע נפשי ממנו סובל המשיב, כשבהחלטתי מיום 28.4.21 הבעתי תמיהות על כך שחרף ידיעת היחידה החוקרת בדבר נסיבותיו ומצבו הנפשי של המשיב, לא טרחה היא להביא המשיב לבדיקת כשירות למעצר", כתבה בונדה והמשיכה:  "בעקבות החלטתי, נשלח המשיב לבדיקת כשירות למעצר, בו המליץ פסיכיאטר בית החולים כי יש צורך לערוך הסתכלות למשיב בתנאי אשפוז. באופן שאינו ברור לא ניתנה הוראה על ידי הגורם הרפואי הרלבנטי להורות על אשפוזו של המשיב ובית החולים גלגל האחריות לפתחו של בית המשפט", המשטרה הביאה את הצעיר להסתכלות בבית חולים לבריאות הנפש בבאר שבע ושם הוא הושאר בתנעי מעצר  עד היום.

צילום השופטת דורית בונדה (מאתר בית המשפט) צילום בית המשפט באשקלון (מאתר אשטרום קבוצת בנייה)

" לא ברור בשלב הנוכחי לאיזה תקופה בה עתיד החשוד להיות מאושפז, אך מזכר שהוצג לפני בפתח הדיון מלמד, כי כל עוד המשיב מאושפז, בחרה היחידה החוקרת שלא לחוקרו", "הבנתי מבא כוח המבקשת (המשטרה) כי אף פעולות שאינן קשורות במישרין לחשוד עצמו, לא בוצעו, זאת לאור אי זמינות חלק מהקורבנות", והוסיפה כי הבינה מעורך הדין מקלר חיים, סנגורו של הצעיר כי במדרי הזיהוי שערכה המשטרה לחשוד קורבנותיו לכאורה לא הצליחו גם לזהותו. עוד הוסיפה השופטת כי הבינה מהתביעה כי "פעולות שאינן קשורות במישרין למשיב עצמו, לא בוצעו, זאת לאור אי זמינות חלק מהקורבנות", כתבה השופטת בהחלטתה לשחררו ופסקה כי למשך 4 הימים שהם ביקשה המשטרה להארכת מעצרו (בפעם הרביעית) היא מורה להרחיקו מאשדוד ולא דרשה ערבות מזומן כי "בהיות המשיב מאושפז בבית החולים הפסיכיאטרי, לא מצאתי להטיל עליו פיקדון במזומן. לתנאי השחרור תערוב אמו של המשיב ערבות צד ג' בסך של 5,000 ₪  בתחנת המשטרה הסמוכה למקום מגוריה, זאת כתנאי לשחרורו", פסקה בונדה