Skip to content

נדחתה בקשת יאיר נתניהו לביטול פסק דין

שופטת בית משפט השלום פסקה כי בקשת נתניהו הבן לביטול פסק דין בגין לשון הרע שניתן נגדו ובו הוא חויב לשלם לתובע, עורך וואלה לשעבר רבע מיליון שקל, נדחית וחייבה אותו גם בתשלום הוצאות משפט. נתניהו מתכוון לערער
פחות מדקה זמן קריאה: דקות

בית משפט השלום בתל אביב דחה היום (שני) את בקשת יאיר נתניהו, בנו של יו"ר האופוזיציה ח"כ בנימין נתניהו, לביטול פסק הדין שניתן נגדו בתביעת לשון הרע שהגיש נגדו אבי אלקלעי, לשעבר עורך בכיר בוואלה.  שופטת בית המשפט השלום כוכבה לוי חייבה גם את נתניהו לשלם 29,500 ₪ הוצאות משפט. נתניהו הודיע כי הוא יערער על ההחלטה.
נתניהו הבן חויב בפסק דין שניתן לאחר שהוא לא הגיש כתב הגנה במשך 3 חודשים לפצות את אלקלעי בסך של 250 אלף ₪. כעת ישלם את הפיצוי ואת הוצאות בקשתו לביטול פסק הדין שניתן נגדו.
"המבקש, במהלך חקירתו בפני, לא רק שלא הצביע על סיכויים כלשהם להגנה כלשהי, אלא שהקל ראש בכבודו של התובע ובאפשרות לפגיעה בכבודו ושמא אף בבטחונו בעקבות הפרסומים המעוולים שפרסם, גם אם על דרך שיתוף והשיב לשאלת בית המשפט: "אני לא קראתי. ראיתי את הכותרת. כמו שלא קראתי הרבה פוסטים אחרים שאני משתף …ואין לי סבלנות לקרוא. כששיתפתי לא הייתי מודע לתוכנה". כתבה השופטת בהחלטתה לדחות את בקש נתניהו לפסילת הדין.

השופטת כוכבה לוי (צילום: אתר הרשות השופטת)

קראו את פסק הדין של השופטת: אלקלעי נ. נתניהו

בתב התביעה שהגיש אלקלעי נטען כי נתניהו הבן שיתף ברשתות החברתיות מידע שלפיו אלקלעי הוא "שתול של קרן וקסנר" ששותף לקונספירציה נגד אביו. יאיר צייץ בתגובה: "לא, זה פשוט לא ייאמן! איזה עיתונאי שמאלני בוואלה החליט לעשות עליי סיבוב. הגיש נגדי תביעה (על שיתוף פוסט של מישהו אחר) בלי שידעתי בכלל, ולכן מן הסתם לא הגשתי כתב הגנה! הנוהל האוטומטי הוא שאם הנתבע לא מגיש כתב הגנה תוך זמן מסוים, התובע זוכה אוטומטית, בלי להוכיח כלום".
בידיעות ששיתף נתניהו הבן נכתב כי אלקלעי "פיברק" התכתבויות עם עורך וואלה אילן ישועה. נתניהו הוסיף לפרסום המקורי את הבקשה "שתפו, שתפו, שתפו". לאחר קבלת התביעה טען כי כלל לא קרא את הידיעה שקישר וכי מדובר בסך הכול בקישור.
עורך דינו של נתניהו הבן, עו"ד יוסי כהן כתב לו עם פרסום פסק הדין שחייב את נתניהו בפיצויי לשון הרע: "נדהמתי לשמוע כי ניתן נגדך פסק דין במעמד צד אחד, המחייב אותך לשלם רבע מיליון שקלים בגין תביעת דיבה שהוגשה נגדך על-ידי אבי אלקלעי. מדובר לדעתי בתעלול בחירות. על פי החוק, על הנתבע להגיש כתב הגנה תוך 60 יום ממועד קבלת התביעה. אם לא מוגש כתב הגנה, התובע רשאי להצהיר כי המציא את התביעה כדין ולקבל באופן אוטומטי פסק דין. אני לא קיבלתי מעולם את כתב התביעה אלא רק את מכתב ההתראה, ומכיוון שגם אתה ומי מטעמך לא קיבלתם את כתב התביעה, פסק הדין יבוטל. על פי החוק, משלא קיבלת את התביעה, מ'חובת הצדק' לבטל את פסק הדין. שיטת המשפט שלנו אינה מכירה בחיוב אדם ללא שניתן לו יומו בבית המשפט ואפשרות להתגונן. בבוקר תוגש כמובן בקשה מתאימה לביטול פסק הדין ואני משוכנע שהוא יבוטל".

יאיר נתניהו (צילום מסך חדשות OAN)

עורך דינו של אלקלעי, רון לוינטל, העומד בראש ועדת לשון הרע בלשכת עורכי הדין ומתמחה בתחום, אמר בתגובה לפסק הדין שחייב את נתניהו: "יש להצטער על כך שבתחילה זלזל הנתבע יאיר נתניהו, בתובע, פרסם דברים בלי לבדוק אותם, ובהמשך זלזל בבית המשפט ובחוק, ולא טרח להגיש כתב הגנה. מבן של ראש ממשלה אפשר לצפות לאמות מידה מכבדות יותר. מה גם שיאיר נתניהו עצמו מרבה לתבוע כותבים אחרים מפייסבוק, וגם אביו תבע את העיתונאי יגאל סרנה על פרסום בפייסבוק, לכן היית מצפה ממנו גם ליתר רגישות בכתיבתו על אחרים, כמי שמגלה רגישות לדברים שנכתבים עליו, וגם להכיר את לוחות הזמנים של ההליכים המשפטיים ולכבד אותם".
"ההחלטה שלא לבטל את פסק הדין שניתן בהעדר הגנה נגד יאיר נתניהו מריחה ריח פוליטי חריף! בכל שנותיי כעורך דין לא נתקלתי בפסק דין בהעדר הגנה שלא בוטל, גם אם לנתבע היו 0 טענות. תמיד אפשרו לנתבע להתגונן. וגם ההוצאות ההזויות: 30 אלף ₪ על בקשה בודדת? בית המשפט המחוזי יהיה חייב להתערב", כתב ח"כ מסיעת עוצמה יהודית במפלגת הציונות הדתית, בתגובה לפסק הדין.

 

error: התוכן באתר מגפון ניוז מוגן
דילוג לתוכן