Skip to content

משפחות החטופים עוברות לשער הקריה תוך קריאה 'לא נוטשים חטופים בשטח – מתווה עכשיו!'

משפחות החטופים בהצהרה לתקשורת: ״ מיד אחרי העצרת, המשפחות ועם ישראל יצעדו לשער הראשי של הקריה - היכן שהקבינט מתכנס, ונעתיק לשם את כל הפעילות של כיכר החטופים. נתבצר שם 24/7 עד שהקבינט יציג מתווה ישראלי לשחרור החטופים"
פחות מדקהזמן קריאה: דקות

לאחר תקרית הירי אתמול בשג'אעיה, בו חיילי צה"ל ירו בשוגג בשלושת החטופים הישראלים,  משפחות החטופים קיימו היום בערב (ש') מסיבת עיתונאים מיוחדת מכיכר החטופים. המשפחות חיזקו את חיילי צה"ל והעבירו מסר ברור לחברי קבינט המלחמה: המשוחררים שחזרו מעזה התריעו בפניכם מפני פגיעה של כוחותינו בחטופים בשגגה בגלל קירבתם לאזורי השבי. לצד המשך הלחימה, אנחנו מצפים שקבינט המלחמה יניח הצעה ישראלית להשבת החטופים. אחרי 4 ימי התעלמות של ראש הממשלה והקבינט מבקשתנו להתעדכן, אנחנו עוברים להתבצר מול שער בגין בקריה.

משפחות החטופים דורשות "עיסקה עכשיו"(צילום דן בר דוב)
משפחות החטופים דורשות "עיסקה עכשיו"(צילום דן בר דוב)
שעון החול של החטופים הולך ואוזל (צילום דן בר דוב)
שעון החול של החטופים הולך ואוזל (צילום דן בר דוב)

רז בן עמי, ששוחררה משבי חמאס לאחר 54 ימים ובעלה אוהד עדיין חטוף בעזה הצהירה בפתיחת מסיבת העיתונאים: "לא קל לי לעמוד פה הערב. החלטתי להגיע כי זו שעת חירום. חזרתי משבי החמאס ויש לי שלוש בנות מקסימות שעשו הכול בשביל להחזיר אותי הביתה. יש לי עדיין בעל אהוב שנמצא בשבי חמאס. אני לא אחיה בלעדיו. לפני 10 ימים הגעתי לפגישה עם חברי הקבינט, התחננתי בפניהם והזהרתי שהלחימה עלולה לגרום לפגיעה בחטופים. לצערי צדקתי. אני ניצלתי. אך אם המתווה לשחרור החטופים היה נדחה בשבוע, אולי לא הייתי פה. החטופים חווים שם תופת ונמצאים בסכנת חיים ממשית. כל יום, כל שעה, כל דקה, היא קריטית. ישראל חייבת להניח מתווה פעימות נוסף ולרתום את העולם לקידומו! פעולה צבאית בלבד לא תציל את חייהם של החטופים. החזרת החטופים תמורת אסירים היא דחופה וקריטית. הפסיביות של קבינט המלחמה לא תביא להחזרת החטופים בחיים. יוזמה היא עוצמה ולא חולשה. הציגו מתווה להחזרת החטופים עכשיו ורתמו את העולם לקידומו. הבטחתם שתביאו את החטופים בחיים. למה אתם מחכים?".

השחקן היהודי האמריקאי מייקל רפפורט (צילום דן בר דוב)
השחקן היהודי האמריקאי מייקל רפפורט (צילום דן בר דוב)
הרנן פלר, שדר הכדורגל מארגנטינה (צילום דן בר דוב)
הרנן פלר, שדר הכדורגל מארגנטינה (צילום דן בר דוב)

נועם פרי, ביתו של חיים פרי (80) שנחטף מביתו מקיבוץ ניר עוז: "ברצוני לשלוח חיבוק וחיזוק לכל מפקדי צה"ל, כולל החיילים שהיו מעורבים בטרגדיה הנוראית. אנחנו מאחוריכם, תרימו ראש. אנחנו עומדים מאחוריכם. אנחנו מודים לרמטכ"ל, ראש המוסד וראש השב"כ שעושים ימים כלילות בכדי לחדש את המשא ומתן, זו גם הבקשה שלנו מהקבינט. שמענו לפני 10 ימים שהתנאים עוד לא הבשילו ושהלחץ הצבאי יוביל לעסקה. בינתיים אנחנו מקבלים עוד ועוד חטופים כחוזרים כגופות. אנחנו מבקשים את הדבר המתבקש ביותר מקבינט המלחמה: הניחו מתווה על השולחן. אנחנו לא מקבלים תגובה או מענה מהם, רק חטופים הרוגים. אם לא נראה שהקבינט חותר למתווה עוד היום, נעביר את הפעילות שלנו מכיכר החטופים לקריה. אנחנו רוצים להגיע למתווה עוד היום.

דני אלגרט, אח של יצחק אלגרט שנחטף מקיבוץ ניר עוז: "אני רוצה להודות  לחיילים האמיצים שלנו שעושים עבודת קודש למען  למען החזרת החטופים. אנחנו דרשנו מקבינט המלחמה שיצור איתנו קשר והם יתעלמו מאיתנו. אין להם זמן בלו"ז שלהם לפגוש את המשפחוץ, למרות שזו אחת ממטרות המלחמה. אנחנו צריכים לרדוף אחריהם, לצעוד 5 ימים לירושלים, בכדי שיתייחסו אלינו. אם הם לא באים אלינו, נבוא אליהם. למה מחכה קבינט המלחמה, שסינוואר יגדל ערכים  וישחרר את החטופים?. בכל יום אנחנו מקבלים עוד חטופים שחוזרים בארונות. אם עד היום בלילה לא נקבל מענה מראש הממשלה והקבינט לגבי מתווה ישראלי, נעביר את פעילות שלנו ממטה החטופים לשער בגין של הקריה. נעמוד שמה 24/7 ונחכה להם.לא משנה מה תהיה תגובת חמאס. אנחנו רוצים יוזמה ישראלית".

רובי חן, אבא של איתי חן החטוף בעזה: "ברצוני לשלוח תנחומים לכל המשפחות שילדיהם החיילים נפלו בקרוב, למען החזרת החטופים. ברצוני לחבק את כל החיילים שהיו מעורבים בטרגדיה הנוראית שקרתה אתמול. אני רוצה להודות לנשיא ארה"ב על תרומתו בהחזרת החטופים. לא ייתכן שאזרחים ישראלים יהיה לנו יותר קל לפגוש את נשיא ארה"ב, מאשר את קבינט המלחמה. הסבירו לנו בפעם האחרונה שלנו עם הקבינט שהמהלך הקרקעי יביא לנו את החטופים חיים הביתה. בינתיים עברו עשרה ימים ואנחנו מקבלים רק גופות. אולי הגיע הזמן לשנות את הנחות היסוד הללו?. בינתיים אנחנו המשפחות חיים בתוך רולטה רוסית. שואלים את עצמינו מי הקורבן הבא?. אין לנו זמן לבזבז.  למה מחכים שיבואו עוד 10 חטופים בארון?. אנחנו רוצים לקבל ממשלת ישראל את ההצעה שלהם לשחרור החטופים, כולל שחרור של אסירים עם דם על ידיים. אם לא הילד שלי חוזר בשקית ואף מכם לא היה רוצה לראות את הילד שלו במצב הזה"

בעצרת נשאו דברים: איתי רגב ששוחרר מהשבי עם אחותו מיה. עמוס גלעד – אלוף במיל׳ וראש האגף הביטחוני-מדיני במשרד הביטחון לשעבר.  שטפן זייברט – שגריר גרמניה בישראל. אריק אדמס ראש עיריית ניו יורק, במסר אישי מצולם למקבלי ההחלטות. השחקן היהודי אמריקאי מייקל רפפורט, שחקן הוליוודי ולוחם למען ישראל.  הרנן פלר, שדר ספורט ארגנטינאי  שדודתו אופליה רויטמן נחטפה ושוחררה. דניאל אלוני ששוחררה משבי החמאס יחד עם בתה, אחותה וילדיה. גיסה דוד עדיין שם. אגם גולדשטיין אלמוג ששוחררה משבי חמאס יחד עם אמה ואחיה. אודי גורן בן דוד של טל חיימי ז"ל שהשבוע הודיעו על הירצחו בשבי חמאס. אורי רביץ הבן של אלמה אברהם ששוחררה במצב קשה מאוד משבי החמאס. ונדב רודאיף הבן של ליאור רודאיף, 61, פצוע ירי שנזקק לתרופות בעקבות התקף לב שעבר.

צילום דן בר דוב
צילום דן בר דוב
צילום דן בר דוב
צילום דן בר דוב
שגריר גרמניה שנאם בעברית, שטפן זייברט (צילום דן בר דוב)
שגריר גרמניה שנאם בעברית, שטפן זייברט (צילום דן בר דוב)
עמוס גלעד (צילום דן בר דוב)
עמוס גלעד (צילום דן בר דוב)
איתי ומיה רגב (צילום דן בר דוב)
איתי ומיה רגב (צילום דן בר דוב)
החטופים שחזרו מן השבי (צילום דן בר דוב)
החטופים שחזרו מן השבי (צילום דן בר דוב)
החוזרים מן השבי שרים עם ריטה את "התקוה" (צילום דן בר דוב)
החוזרים מן השבי שרים עם ריטה את "התקוה" (צילום דן בר דוב)
ריטה וילדי משפחות החטופים (צילום דן בר דוב)
ריטה וילדי משפחות החטופים (צילום דן בר דוב)
צועדים לעבר הקריה (צילום מטה משפחות החטופים))
צועדים לעבר הקריה (צילום מטה משפחות החטופים))
error: התוכן באתר מגפון ניוז מוגן
דילוג לתוכן