Skip to content

SIVIL SERVANT – שירות ציבורי

על השירות האזרחי ועל דודי אמסלם שהודיע על היעד שהוא מתכנן כבר שנים והוא כמה פשוט - ביטול חוק הדירקטורים
פחות מדקהזמן קריאה: דקות

בכל מדינה נאורה בעולם המערבי קים מושג – מוסד הקרוא: civil servant – שירות אזרחי. הלכה מעשה זוהי שדרה מנהלתית של פקידים שנבחרו לתפקידם על פי קריטריונים מחמירים של יכולת, השכלה, התאמה ומבחנים והם אמורים לשמור על משאבי המדינה מפני פוליטיקאים מושחתים. שדרת השירות האזרחי קיימת בכל מדינה ובבריטניה אף הפכה למסורת גאה ולסדרה מוצלחת שנקראה: "כן, אדוני השר"

פעם כשמפא"י הייתה בשלטון זעקו אנשי הימין וצעקו חמאס על הפרוטקציוניזם ועל מינויים לא הולמים. עד כדי כך השירות האזרחי נחשב לשירות תקין נטול שחיתות, שאברהם עופר (28 בינואר 1922 – 3 בינואר 1977) שהיה חבר הכנסת ושר השיכון מטעם סיעת המערך, פשוט לא יכול היה לעמוד בהאשמות והתאבד לאחר שהועלו נגדו חשדות לשחיתות (אגב – שחיתות שלא הוכחה מעולם).

עברו ימים ומדינת ישראל בגרה בימים ובשנים, מפא"י נעלמה וכשהגיעה ממשלת בנט- לפיד, הציבה הממשלה קריטריונים קשיחים לשדרת דירקטורים (יושבי ראש דירקטוריון ושדרת הדירקטוריונים כולה), מוכשרים שגם יעמדו בכישורים אובייקטיביים וגם יתנו מקום ומרחב לקבלת יותר נשים, יותר בני מיעוטים, וגם לבעלי מוגבלויות אפשרויות להתבטא ולתרום.

ואז הגיע ביבי

אלא מאי?, בממשלת ביבי. אחרי 15 שנות שלטון, מרשים לעצמם אנשי הליכוד לצפצף על הדרישות החמורות, למנות לתפקידים ציבוריים את מי שבא להם, גם בניגוד לתקנות ופשוט השתין על כולנו מהמקפצה. השר דודי אמסלם שלדעתי מתאים לו הכינוי ערסאלם (בגין שפתו ודרך התבטאויותיו), וחבריו השרים, איבדו לחלוטין את הבושה והם אף לא פוחדים להתראיין ברדיו ולומר בקול ברור:" אני שר ולכן אני יכול להרשות לעצמי לחלק ג'ובים לחברים שלי" – בתרגום שלי: קפצו לי. אני ממנה את מי שבא לי. כזכור השיב השר לשאלה ברשת ב', שם נשאל השר, שאחראי על רשות החברות, האם כמה מהם נמנים עם חוג חבריו, והשיב כי "בוודאי. את מי אני אמנה? אני מגיש אנשים שאני מכיר, מה זה חבר? אנשים ראויים, אנשים טובים".

דודי אמסאלם (צילום מסך של ערוץ הכנסת ולפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

ביטול חוק הדירקטורים – פתח את הדלת בפני ערסאלם
כן חברות וחברים, ראו את הריאיון הבלתי נתפס על דודי ערסאלם. זה כל כך מאפיין את ממשלת הגמדים הזאת.  להזכירכם: בשבוע שעבר בעת ישיבת וועדת הכלכלה בכנסת בראשות חה"כ דוד ביתן,  דודי אמסלם מגיע לישיבה ומודיע על היעד שהוא מתכנן כבר שנים והוא כמה פשוט – ביטול חוק הדירקטורים. לאמור: מי צריך חוק? אני אמנה את מי שארצה ומתי שארצה לאן שארצה. ברור שביטול החוק יקל על המושחת מקיסריה, מר בנימין נתניהו במלאכת מינויי מקורביו.
בקצב התנהלות חברי הממשלה והכנסת אולי זה נשמע לכם משעמם,  אולי? או אולי אפילו זניח? אז זהו שלאף ביטול הקריטריונים למינויים איכותיים הוא גזר דין מוות למגזר הציבורי בישראל. גבירותי ורבותי – ערסאלם ממשיך את הניסיון הכושל של הביבי לעשות פה  הפיכה המשטרית בלי למצמץ ומשתין על כולנו מהמקפצה ובאמצע מלחמה. אז בשלב זה הצליח הערסאלם לסלק את מיכל רוזנבוים, יו"ר רשות החברות הממשלתיות. ועכשיו פתוחה לפניו הדרך להכניס את חבריו מוועד עובדי הזבל של עיריית ירושלים כדירקטורים בחברות ממשלתיות שמגלגלות מיליארדים בכספיי ציבור. נו, הוא כבר אמר בלי שום בושה.  להזכירכם? ככה, אגב קמו האוליגרכים ברוסיה שהשתלטו בכסף קטן על משאבי המדינה ברשות ובסמכות ; גז, דלק מכרות, אנרגיה , תשתיות, והם חבים את עושרם האגדי לפוטין.


אמסלאם בכנסת – על השינויים במערכת המשפט

 עכשיו תחשבו רגע, את מי זה יכול לשרת הכי טוב?

התשובה היא ברורה – דודי ערסאלם הוא אידיוט שימושי, ולכן הוא רק בובה על חוט שמפעיל הביבי מאחורי הקלעים וכל דבר נעשה מאחורי הקלעים על מנת לארגן שלנו דיקטטורה נוסח משפחת צ'אושסקו ברומניה. רוצים דוגמה נוספת? – ראו את הפרסומים על שיפוצי ענק במילוני דולרים של הברכה בבית ראש הממשלה, כמו גם שיפוצים בלשכתו, והכל בימי מלחמה, בגירעון כספי אדיר, בעת שציבור הבוחרים נאנק תחת מחירי המזון, ההלבשה, הדיור והדלק. לכם הבלתי משוכנעים, חברי כת הביביזם אשא עצה קטנה: שאו עיניכם וראו את הונגריה ואת צפון קוריאה. אז אולי תתפכחו.. הלוואי.

 

 

 

1 Comment

  1. דן בר-דוב
    19 בפברואר 2024 @ 7:26

    civil

error: התוכן באתר מגפון ניוז מוגן
דילוג לתוכן