Skip to content

חרדים רואים בשלטון החילוני, שלטון זר שמצווה לנצל אותו, לעבוד עליו, לשקר אותו ולסחוט אותו

כאשר הם נשאלים, בשיחות אישיות, מדוע הם לא מתגייסים לצבא, הם ממש משתוממים: "מה פתאום שנתגייס למלחמות שאתם יזמתם? לא אנחנו". "אתם רוצים להילחם? תתגייסו אתם. אנחנו לא מוכנים להקריב את הילדים שלנו עבור המדינה שלכם".
פחות מדקהזמן קריאה: דקות

אני שואל ולא בפעם הראשונה, מתי כבר נגיד את האמת על החרדים? מתי נפסיק להסתתר מאחורי פוליטיקלי־קורקט?
אם טרם הפנמתם והבנתם, הגיע הזמן שנבין שהחרדים לא רואים אותנו ממטר, פשוט לא סופרים אותנו.
הם מחנכים את ילדיהם לזלזל בחילונים באופן הכי עמוק. הם לא מכירים במדינה שהוקמה בניגוד להלכתם שגורסת כי רק אלוהים, לא מלחמת גוג במגוג, יעלה את העם ארצה. הם אנטי ציוניים, אבל מה שהם כן רואים, הם רואים לפניהם קופה רושמת, קופה שצריך לשדוד\ אם אפשר אז בגדול. זה בדיוק מה שהם יונקים כעת מתקציב המדינה, את כספי הציבור שמגיעים כידוע לכולנו מכיסינו, הציבור העובד.  החרדים רואים בשלטון החילוני שלטון זר שמצווה לנצל אותו, לעבוד עליו, לשקר אותו ולסחוט ממנו כמה שיותר כספים. הם לא רואים במדינה "אתחלתא דגאולה", אלא המשך ישיר של חיי הגולה. פעם הם היו צריכים להסתדר עם הפריץ, עכשיו זו הממשלה. הסיפור הידוע הוא כששאלו יהודי איך הוא חי תחת הפריץ שמשבה בו את כלבו הוא ענה: מתי שהוא מישהו ימות, או הפריץ או הכלב, והמבין יבין. לכן אין להם בעיה שלא לקיים שום חובה אזרחית: לא ללמד לימודי ליבה, לא לצאת לעבודה ולא לשרת בצבא. אז מה אם כתוב במשנה: "במלחמת מצווה הכל יוצאין, אפילו חתן מחדרו וכלה מחופתה". מבחינת החרדים המשפט ההוא טוב לנו, לא להם.

הראשון לציון וחברו הטוב הרצוג (צילום עמוס בן גרשום, לע"מ)

כאשר הם נשאלים, בשיחות אישיות, מדוע הם לא מתגייסים לצבא, הם ממש משתוממים: "מה פתאום שנתגייס למלחמות שאתם יזמתם? לא אנחנו". "אתם רוצים להילחם? תתגייסו אתם. אנחנו לא מוכנים להקריב את הילדים שלנו עבור המדינה שלכם". לאורך השנים הם המציאו כל מיני סיבות להתחמקות מגיוס.  הפעם הרעש המדובר נובע מקשקוש שאמר הרב הספרדי הראשי, יצחק יוסף: "בלי תורה, בלי הכוללים, בלי הישיבות, לא יהיה קיום, לא יהיה הצלחה לצבא… הצבא מצליח רק בזכות בני התורה, התורה היא זו שמגינה עלינו". במילים פשוטות: אתם תשלמו לנו, אנחנו לא נשרת ולא נתרום גורנישט ואם זה לא מוצא חן בעיניכם: תקפצו.
ואני עונה להם:  מי צריך הגנה שכזו? הרי יש לנו 631 חיילים ואנשי ביטחון הרוגים. אולי הם נהרגו בגלל שאלו שהקרואים "בני התורה" לא למדו בעצם, אלא היו רק "רשומים על הנייר"? ובהרהור שני, אולי החטאים שלהם כה רבים עד שלימודם נדחה בידי שמים?
מצחיק גם הנימוק הנוסף להשתמטות שהמציא יוסף. הוא קבע שהחרדים הם בני שבט לוי, שפטורים משירות צבאי. כנראה שיש לו ידע בחקר מוצא וגזע. לי דווקא נראה שהחרדים הם בני שבט גד וראובן, שעליהם אמר משה: "האחיכם יבאו למלחמה ואתם תשבו פה?" מה שמלמד שמשתמטים היו תמיד. על יחסם של החרדים לחיילי צה"ל ניתן ללמוד מדבריהם של שני מנהיגים בולטים של הזרם הליטאי. הרב דב לנדו אסר על אברכים להשתתף בלוויות של חללי צה"ל, או אפילו לבקר פצועים בבתי חולים. מבחינתו, שימותו להם בשקט. הרב ישראל בונים שרייבר, מבכירי הרבנים בציבור הליטאי־חרדי, אמר שחיילי צה"ל הם כמו "פועלי זבל", ו"זה לא עניין שלנו, אלה שנהרגו… אין להם שום קשר אלינו, הם לא אחים". לכן הגיע הזמן שנבין שהסיבה האמתית להשתמטות החרדים היא הגנה ישירה ובוטה על חיי ילדיהם. הח"כים החרדים נשלחים לכנסת כדי לדאוג שאף לוויה צבאית לא תצא מבני ברק. תפקידם הוא לוודא שהאימא והאבא החרדים ימשיכו לישון בשקט בלילה, בעוד שההורים החילונים והדתיים ירעדו מפחד מכל דפיקה בדלת. כל שאר הנימוקים הם אחיזת עיניים.  לכן התשובה החילונית צריכה להיות גם כן חדה וברורה: גיוס של כל החרדים כולם, בגיל 18, בלי פטורים, בלי תרגילים ובלי פטנטים נוסח "שירות אזרחי". הבעיה היא שכל עוד צ'מברלין – ניתאי הוא ראש הממשלה, זה לא יקרה. הוא יאפשר לחרדים להמשיך לשהות בערי המקלט שלהם, לא לעבוד, לא להתגייס וגם לקבל מיליארדים בתמורה. והכל בתנאי אחד: שימשיכו להיות נאמנים לקואליציה. הרי השלטון הוא הדבר היחיד שמעניין את האיש השפל ביותר בהיסטוריה של העם היהודי. ויש לי בכל זאת מילת זכות אחת על הרב יוסף. לפני 22 שנה איימה שרה נתניהו שאם בעלה לא יהיה ראש הממשלה, "נעבור לחוץ לארץ ושהמדינה הזאת תישרף". יוסף רק איים שיעבור לחו"ל. הוא לא איים לשרוף אותה כמו המטורללת מקיסריה.

error: התוכן באתר מגפון ניוז מוגן
דילוג לתוכן