Skip to content

עצרת התמיכה בכיכר החטופים בסימן "לא חג ולא סדר – הצילו"

"עם ישראל לא יוכל לחגוג את חירותו כל עוד 133 מאחיו ואחיותיו נמקים במנהרות החמאס בעזה" משפחות החטופים במכתב דחוף שנשלח הערב לחברי קבינט המלחמה: ״אנו דורשים לשמוע מכם באופן ישיר וללא מתווכים מהו סדר העדיפויות של ממשלת ישראל-חצי שנה לאחר תחילת המלחמה"
פחות מדקהזמן קריאה: דקות

בעוד 48 שעות יהודי הארץ והעולם ישבו מסביב לשולחן הסדר. השנה, עבור כולנו החג לא יהיה אותו החג ולא אותו הסדר שאנחנו מכירים, משום ש-133 מאחינו ואחיותינו נמצאים עדיין במעמקי מנהרות החמאס בעזה, ללא חירות וללא תקווה.

עכשיו! (צילום דן בר דוב)
עכשיו! (צילום דן בר דוב)
רועי ואופיר אנגרסט, אחיו הקטנים של החטוף מתן אנגרסט (צילום דן בר דוב)
רועי ואופיר אנגרסט, אחיו הקטנים של החטוף מתן אנגרסט (צילום דן בר דוב)

רועי ואופיר אנגרסט, אחיו הקטנים של החטוף מתן אנגרסט: ״נשבעת אמונים למדינה אי שם ב7 באוקטובר 2021. שנתיים לאחר שנשבעת קיימת את השבועה והייתה המגן של מדינת ישראל והצלת עשרות של אנשים , שמת את החיים שלך בידיים של המדינה. אבל המדינה לא שמה את הידיים שלה בשבילך. המדינה הפקירה אותך ועוד 132 חטופים באותו יום וממשיכה להפקיר שוב ושוב בכל יום שעובר ושיש סיכוי להציל אם בכלל נשאר כבר את מי להציל. מפה אני פונה לקבינט: הנה ליל הסדר מתקרב והפעם נצטרך להשאיר כיסא ריק ולא לאליהו הנביא אלא למתן. אני פונה אליכם דייי! קברנו יותר מדי אחים ואחיות שהייתה להם אפשרות להיות בבית בהקדם. אני יודע שזה אפשרי להחזיר את אחי ואת כולם, אתם אחראים לזה שהוא נלקח מהמשפחה שלי והחובה מוטלת עליכם כי מתן תמיד אומר ש״פצועים לא מפקירים בשטח״ אז אני דורש מכם שלא תפקירו שם את אחים שלנו״.

סופי בן-דור בתו של המרגל הישראלי אלי כהן (צילום דן בר דוב)
סופי בן-דור בתו של המרגל הישראלי אלי כהן (צילום דן בר דוב)

סופי בן-דור בתו של המרגל הישראלי אלי כהן בקריאה לראש הממשלה: ״את אבי לא הסכימו הסורים לשחרר באף מחיר שמדינת ישראל הציעה. את השבויים של היום מציעים לשחרר במחיר שאנחנו יכולים לעמוד בו. שלם את המחיר! והוסיפה: ידך על החרב המונחת על צוואר החטופים.

מיכאל קוזלוב, אביו של החטוף אנדריי קוזלוב (צילום דן בר דוב)
מיכאל קוזלוב, אביו של החטוף אנדריי קוזלוב (צילום דן בר דוב)

מיכאל קוזלוב, אביו של החטוף אנדריי קוזלוב: ״לעתים קרובות אני מדמיין איך תהיה פגישה עם אנדריי לאחר חזרתו ובאותה מידה אני מנסה לספר לאמא שלי את החדשות הכי גרועות בחייה.

אבל כל הייסורים האלה הם כלום לעומת מה שבני עובר בשבי, חוסר היכולת שלי לעזור לו היא שהורגת אותי. בתור אב, כל חיי ניסיתי לעשות את חייו טובים יותר ולהעניק לו את התמיכה הטובה ביותר בחיים גם כשהיה ילד וגם כשהוא מבוגר. זו אחריותו של כל אב, אבל עכשיו אני חסר אונים מול הנסיבות״.

אל''מ (מיל') דרור אלוני, מנכ״ל מדרשת שדה בוקר (צילום דן בר דוב))
אל"מ (מיל') דרור אלוני, מנכ״ל מדרשת שדה בוקר (צילום דן בר דוב))

אל"מ (מיל') דרור אלוני, מנכ״ל מדרשת שדה בוקר: ״אני קורא מכאן להנהגה המדינית: עשו כל שלעיל ידכם, עכשיו, בלא דיחוי, והביאו את החירות למאה שלושים ושלושה החטופים, הביאו את החיים למשפחותיהם, ואת הנרצחים הביאו לקבר ישראל. זו חובתכם ואנחנו, אזרחי מדינת ישראל, איתכם".

הרבנית  ד״ר ענת שרבט (צילום דן בר דוב)
הרבנית  ד״ר ענת שרבט (צילום דן בר דוב)

הרבנית  ד״ר ענת שרבט: ״השנה נשב לסדר, נספר את סיפור יציאת מצרים. אבל השנה – זה יהיה סיפור אחר מזה שספרנו לבנותינו עד כה. השנה נספר את סיפור המצרים שלנו – נדבר הרבה בסיפור הסבל של החטופים והחטופות, נספר את סיפור האבל בנפילתם של גיבורינו, ונרקום את חלום גאולתנו. קוראים לי ענת שרבט, אני אמא לארבע בנות. השנה בסדר שלנו – נגלה ונסבול ונבכה ונשיר. נספר והרבה נשאל".

אוהד חיטמן שר עם בני משפחת ביבס (צילום דן בר דוב)
אוהד חיטמן שר עם בני משפחת ביבס (צילום דן בר דוב)
מקהלת ילדי הקונסרבטוריון של ת''א שרה את "התקווה".(צילום דן בר דוב)
מקהלת ילדי הקונסרבטוריון של ת"א שרה את "התקווה".(צילום דן בר דוב)

ירדן בר כוכבא הנחתה את העצרת, אוהד חיטמן שר "אני עוד מאמין" ו"אלוהים שלי" ומקהלת ילדי הקונסרבטוריון של ת"א שרה את "התקווה".

 

הערב, (שבת 20/4) שלחו בני משפחות החטופים מכתב דחוף לחברי קבינט המלחמה בו הם דורשים לקיים עימם פגישה דחופה, עוד לפני ערב הפסח, כדי לשמוע מהם באופן ישיר ובלתי אמצעי מתי יקיריהם יחזרו ומה הם עושים בכל יום, ובכל שעה, כדי להחזיר אותם? המכתב נשלח לאחר תקופה ארוכה בה לא התקיימה פגישה של חברי הקבינט עם משפחות החטופים.

משפחות החטופים לחברי קבינט המלחמה: ״אנו דורשים לשמוע מכם באופן ישיר וללא מתווכים מהו סדר העדיפויות של ממשלת ישראל-חצי שנה לאחר תחילת המלחמה. את חוסר ההתקדמות הצבאית ברצועת עזה – אנו רואים חדשות לבקרים בדיווחים שיוצאים מהרצועה, את מנופי הלחץ הצבאיים הפסקנו להרגיש – מה אתם עושים כדי להחזיר אותם?״

(צילום דן בר דוב)
(צילום דן בר דוב)

עוד נכתב במכתב: ״חג החירות לא ייחגג השנה במדינת ישראל. כי חירות לא אפשרית, כאשר 133 מבני עמנו וארצנו עדין בשבי חמאס. החירות נלקחה לא רק מהם, אלא גם מאיתנו – בני משפחותיהם, אבל גם ממיליוני אזרחי המדינה שכואבים ולא מבינים כיצד הפקירה המדינה את אזרחיה בשביעי לאוקטובר ואז הזניחה שם את החטופים במשך למעלה מחצי שנה.

״שבועות רבים שאנו ניזונים מחלקי מידע בתקשורת, מהדלפות עמומות של גורמים מפוקסלים בתוכניות טלוויזיה וממקורות לא רשמים שמשתפים אותנו בנעשה. את חוסר ההתקדמות הצבאית ברצועת עזה – אנו רואים חדשות לבקרים בדיווחים שיוצאים מהרצועה, את מנופי הלחץ הצבאיים הפסקנו להרגיש״.

״כעת, ועוד לפני ערב הפסח, אנו מצפים להיפגש עימכם, אחרי חודשים רבים ללא פגישה רשמית! אנו דורשים לשמוע מכם באופן ישיר וללא מתווכים מהו סדר העדיפויות של ממשלת ישראל-חצי שנה לאחר תחילת המלחמה. האם המשא ומתן עדיין מתקיים? מתי צפויים לחזור יקירנו מהתופת ומה אתם עושים בכל יום, ובכל שעה, כדי להחזיר אותם?״

(צילום דן בר דוב)
(צילום דן בר דוב)
(צילום דן בר דוב)
(צילום דן בר דוב)
error: התוכן באתר מגפון ניוז מוגן
דילוג לתוכן