Skip to content

אביב הגיע פסח בא: השנה מגלים את ירושלים של הכרתם

פסטיגן אביב בגן הבוטני – סדנאות ופעילויות לכל המשפחה והצצה לפגודה החדשה שתפתח בספטמבר *  סיורים חוייתיים במוזיאון ידידי ישראל  * 'אוצרים לרגע – ילדים מציירים בזמן מלחמה' תערוכה חדשה וסיורים חינם בבנייני האומה לרגל שנת ה-70 למיתחם ההיסטורי * וגם להרגיש חו"ל במלונות איביס ירושלים מרכז העיר:מבצעי לינה אטרקטיביים במיוחד
פחות מדקהזמן קריאה: דקות

להיות אורחת בעיר שלי ירושלים: הפתעות מרתקות ומרגשות לקראת פסח

ירושלים – פינת יפן

תמיד אני שמחה  לגלות יצירות אמנות שמדברות אלי, ומשמחות אותי במקומות הכי בלתי צפויים. והפעם בבנייני האומה במרכז הקונגרסים. 

כחוקרת ומרצה לתרבות יפן, כל כך שמחתי לראות בבנייני האומה עבודה העשויה נייר יפני שמייצר מעץ תות וצובע במיגוון עיצובים האמן הישראלי אהד צפתי.  בסוף סיור חשיפה לעיתונאים באתרים ואטרקציות תיירותיות בירושלים, הגענו לתערוכות אמנות המעטרות את קירות המעברים והמסדרונות של המוסד ההיסטורי בירושלים, הנקרא גם מרכז הקונגרסים, המוצגות בין אולמות האירועים והמופעים.
כשהגוף כמעט קורס מרוב כאב, פתאום משב רוח רענן מחזיר אותי לחיים. חגיגה של אסתטיקה יפנית מעודנת, שמפעימה את הלב ונותנת בוסט לנשמה.
רצועות הנייר האנכיות הצבועות בדוגמאות שונות, הן למעשה שילוב בין פריט לבוש יפני, האובי, רצועת הבד הארוכה והרחבה הקושרת ומייצבת את הקימונו, בין אמנות עשיית הנייר, לבין אמנות צביעה בדוגמאות ותבניות צורניות , כתמי צבע שנספגים בנייר המחוספס.
ירושלים פינת יפן: יצירת אמנות מפתיעה בהשראה יפנית בבנייני האומה.. צילומים : סיגל גליל

מומיד'י – פריחת השלכת על נייר תות יפני ביצירתו של . צילום: סיגל גליל
עוד פינה יפנית חמה צצה לה באתר אחר בסיור, בסרטון האחרון על ידידי העם היהודי. הסרטון חושף אנשים אמיצים, שסיכנו את עצמם, והצילו את חייהם של יהודים רבים בשואה. והמדובר כמובן בצ׳יאונה סוגיהארה, קונסול יפן בקובנה, שהציל 6,000 יהודים כשהנפיק להם דרכונים יפניים ואיפשר להם להימלט מן הגורל המר והפתרון הסופי שתכננו להם הנאצים. הסרטון הוקרן במוזיאון ידידי ישראל במרכז ירושלים .
מפת העולם ובמרכזה ירושלים מעל הרצפה באולם הכניסה למוזיאון אוהבי ישראל. צילום: סיגל גליל
מפת ירושלים במרכז העולם. מפת בינטינג מתוך אוסף לאור בספריה הלאומית בירושלים הצילום מויקיפדיה. בהשראתה יצירת האמנות על רצפת אולם הכניסה במוזיאון ידידי ישראל

מפת בינטינג  Bünting, שמכונה פעמים רבות "מפת התלתן", היא מפת העולם שצוירה על ידי הכומר, התיאולוג, והקרטוגרף הפרוטסטנטי היינריך בינטינג, שפורסמה בספרו "מסע דרך ספרי הקודש"(Itinerarium Sacrae Scripturae) בשנת 1581. המפה היא מפה פיגורטיבית, המתארת את העולם בדמות עלה תלתן שעליו מייצגים את שלוש היבשות: אסיה אפריקה ואירופה, ובמרכזן ירושלים.

הפינה היפנית השלישית והמרהיבה בסיור היתה פגודה יפנית יפהפיה שהוקמה בעבודת יד של אמני עץ יפניים, בגן הבוטני האהוב בירושלים.

תום עמית המנהל הנמרץ והדינמי של הגן שקיבל את פנינו ליד הפגודה היפנית החדשה שנבנתה על ידי אמני עץ מומחים שהגיעו מיפן , סיפר על התוכניות ואטרקציות לחג הפסח לכל המשפחה.

תום עמית , מנהל הגן הבוטני הנמרץ, מקבל את פנינו ליד פתח הפגודה היפנית החדשה. צילום: סיגל גליל

לאחר ההתפעמות מן הפגודה היפנית הוביל דר׳ אורי ספיר פרגמן, המדען הראשי של הגן, סיור מרהיב ברכבת הפרחים הצבעונית שדילגה לה בין העצים והצמחים הפורחים ומלבלבים, ונתן הסברים מעלפים על כמה מן הזנים שראינו מבין 7200 שצומחים בגן המשתרע על פני 120 דונם, והצמחייה שלו מייצגת את היבשות השונות ברחבי העולם. במהלכו ביקרנו גם בחממת הסחלבים שתמיד מותיר אותי פעורת פה, על הקסם הזה ויצירת האמנות המופלאה של הטבע.

סחלבים מרהיבים, יצירת האמנות של הטבע, בחממת הסחלבים בגן הבוטני בירושלים. צילום: סיגל גליל

הפרחים האקזוטיים, חייכו אלי אתמול ולא יכולתי להפסיק לצלם את הקסם. בסיור עיתונאים באתרי מורשת, תרבות, אמנות, קולינריה, פנאי וטבע בירושלים .

ירוק בעיניים: שרכים ומטפסים נוטפים בבגן העדן הטרופי בחממת הסחלבים. צילום סיגל גליל
ועוד פריחה מכמירת לב בוורוד מעודן בחממת הסחלבים. ולמטה, לא רחוק מן החממה פורח לו בסגול שיח לילך משגע.  צילומים: סיגל גליל

הסיור בגן הבוטני האהוב שלנו היה הדובדבן שבקצפת בביקור החשיפה המרתק בירושלים העיר האהובה שלי.

פרח האמריליס המואר ביציאה מן הגן הבוטני.   צילום: סיגל גליל

פסח כמעט כבר כאן ואם אתם מתלבטים מה לעשות עם הילדים במהלך ימי חוה"מ . כמה המלצות לפעילות משפחתית בירושלים ואפילו אפשרות לינה במחירים אטרקטיביים במיוחד

בין  מוקדי עניין שנחשפו בסיור עיתונאים באתרי מורשת, תרבות, אמנות, קולינריה, פנאי וטבע בירושלים ביקרנו באתרים הבאים.
– מלון איביס במדרחוב בו יהודה , עם העיצוב הרענן של מבואת הכניסה והחדרים שטובל בניחוחות שוק מחנה יהודה הסמוך.
– תמול שלשום , בית הקפה הספרותי, שהפך להיות מוסד תרבות וקולינריה
– מוזיאון ידידי ישראל
– סיור ברכבת הפרחים, וחממת הסחלבים המרהיבה ברחבי 120 דונם ירוקים ופורחים של הגן הבוטני
– תערוכות אמנות בבנייני האומה הלא הוא מרכז הקונגרסים.
שאפו למשרד יחסי הציבור הירושלמי של טל מרום, שמנהלת ביד רמה ומקדמת מוסדות תרבות ירושלמיים, ולמירה לוי היחצנית במשרדה שאירגנה את הסיור. תענוג לראות אנשי יח״צ שאוהבים את עבודתם, ונהנים לקדם את תרבות הפנאי, הבילוי, הרחבת הדעת, ומרחבי טבע ואת חיי הרוח בעיר. תענוג היה להיות תיירת לרגע בעיר האהובה שלי – ירושלים.

פסטיגן אביב – פסח לכל המשפחה בגן הבוטני גבעת רם

הגן הבוטני האוניברסיטאי גבעת רם מזמין את הקהל הרחב, הורים וילדים וכל בני המשפחה לשלל פעילויות במהלך חוה"מ פסח במסגרת 'פסטיגן אביב'. את המבקרים בגן תקבל מוסיקה חיה באווירת קרנבל, המבקרים יוכלו להצטרף בחוה"מ פסח לנסיעה ברכבת הפרחים ולסייר בחלקות השונות של הגן הבוטני ובחממה הטרופית ,לפגוש לוליינים ולהנות ממוסיקה חיה. כמו כן מוזמנים ההורים והילדים לסדנאות יצירה מהטבע שימוקמו ברחבי הגן בכל שעה עגולה. בגן תתקיים מדי יום הצגה לילדים (פעמיים ביום) כמו כן לרשות הילדים יעמדו מאפרות פנים ועוד. למבקרים תנתן הזדמנות להציץ בפגודה החדשה שתפתח בספטמבר. במהלך האירוע יתקיימו סיורי פריחות מודרכים ברחבי הגן: שעות הסיורים: 10:30 12:30 14:00 (ניתן לתאם סיורי פריחות וסיורים בפגודה לאורך כל החג)

פסטיגן אביב בגן הבוטני צילום : נירה רזמוביץ

המבקרים בגן מוזמנים לערוך פיקניק משפחתי עצמאי בשטחי הגן הירוק באוירה פסטורלית.

מתי? חוה"מ פסח – 24-25.4.24 בשעות 10:00-16:00

איפה?: יהודה בורלא 1 ירושלים

גילאים: 2-11

עלות: 40 ₪ ילד/מבוגר –  מפונים/כוחות הבטחון/סטודנט/מחזיק ירושלמי 28 ₪  – מנויים חינם

לפרטים נוספים: 02-6794012  ובאתר

  תערוכה חדשה 'אוצרים לרגע – ילדי ישראל מציירים בזמן מלחמה':  בנייני האומה כאטרקציה תרבותית עשירה וסיורים מודרכים במיתחם ההיסטורי

לציון 70 שנה למרכז הקונגרסים בנייני האומה יתקיימו לראשונה סיורים מודרכים בתוך המרכז המספרים את סיפורו של אחד ממוסדות התרבות הוותיקים בירושלים.  במרכז מוצגות כ-20 תערוכות ביניהן תערוכה חדשה 'אוצרים לרגע – ילדי ישראל מציירים מלחמה' -54 ציורים של ילדים ערבים ויהודים חילונים ודתיים מבתי ספר יסודי מכל רחבי הארץ  המבטאים את רגשותיהם בציור.

פלסטרים על הלב השבור ומדממם מאז השבעה באוקטובר, ירדן נבו כיתה ה', מנס ציונה

עצב ותקוה ודגל ישראל הקרוע, עם הדובי הבודד ונר יזכור.   נתאי דניאל כיתה ו' מירושלים

בנוסף, באתר ארכיאולוגי ששרידיו נחשפו בעת חפירת היסודות למרכז נתגלה כי לפני כ-1900 שנים הוקם במקום בית יוצר לכלים ואביזרי בניה מחרס שהופעל על ידי הלגיון העשירי של הצבא הרומי. השרידים כוללים בריכות ומשטחים לעיבוד הטין, מתחם שבו עיצבו בעלי המלאכה את הכלים ומוצרים לסוגיהם ומערכות כבשנים. כל המוצרים המוצגים לצד הכבשנים הינם העתקים מדויקים של הממצאים המקוריים שנתגלו במהלך החפירות. את הממצאים המקוריים ניתן לראות בחלונות התצוגה בטרקלין המבואה לאולם טדי.

בנייני האומה ממוקמים בכניסה המערבית לירושלים בשד' שזר 1 ירושלים, מול התחנה המרכזית ותחנת הרכבת של ירושלים.

עלות הסיורים והביקור בתערוכות: חינם.

פרטים נוספים ותיאום סיור: בנייני האומה – מחלקת לקוחות – 02-6558522

סיורים חווייתיים בחוה"מ במוזיאון ידידי ישראל ירושלים

מוזיאון ידידי ישראל בנחלת שבעה בירושלים הוא מרכז היסטורי חווייתי המאפשר למבקרים בו להכיר את הגיבורים והסיפורים של הלא יהודים אשר חרטו על דגלם לפעול ולסייע בהקמת מדינת ישראל, זאת באמצעות שבעה מיצגי מולטימדיה אור-קוליים מתקדמים המשלבים סאונד, אפקטים ייחודיים וטכנולוגיה חדשנית.  הכניסה למפונים  חינם בהצגת תעודת זהות.

מוזיאון ידידי ישראל . צילום: דויד סעד

המוזיאון ממוקם ברחוב יוסף ריבלין 20 נחלת שבעה ירושלים.

פרטים נוספים ותיאום ביקור או סיורים מראש בלבד טל 02-5329401 ובאתר

פסח באווירה בינלאומית במלונות הרשת IBIS  במרכז העיר במחירים נוחים לכיס

מלונות ibis   ירושלים מרכז העיר, שייכים לרשת  ACCOR הבינלאומית שהינה אחת הרשתות הגדולות בעולם. הרשת מונה מעל 5,500 בתי מלון ברחבי העולם הפרושים על 110 מדינות עם מעל 40 מותגים שונים.

חדר באיביס מרכז העיר ירושלים. צילום יעל הרמן

המלונות מעוצבים ברמה בינלאומית ובסטנדרטים הגבוהים של הרשת, לדוגמה, חדרי המלונות אטומים לרעש ובנויים על פי האיכויות והסטנדרטים של רשת ACCOR ומותגי ibis העולמיים. בכל חדר מיטה עם המזרן הייחודי Sweet Bed TM by ibis מבית היוצר של מותג  ibis העולמי, אותו ניתן גם לרכוש באופן פרטי. מלונות ibis ירושלים מציעים לאורחיהם WI-FI חופשי, עמדה להשכרת אופניים ועוד.

במלון ibis  ירושלים מרכז העיר  124 חדרי אירוח מאובזרים, משתייך לקטגוריית העולמית של המותג. על כן, מעוצב בצורה זהה ליתר המלונות בקטגוריה. העיצוב הינו צעיר, קליל ואורבני, ריהוט מחומרים טבעיים ובצבעים חמים ( עץ ואדום). חלק מהחזון הינו ליצור אינטראקציה בין האורחים המגיעים, לשם כך מציע המלון למבקריו, בין היתר, שולחנות בר ארוכים בחדר האוכל. שם אפשר לשבת וליצור שיח מגוון עם שאר האורחים.

מלון ibis Styles  מרכז העיר, הממוקם במדרחוב בן יהודה, בלב ליבה השוקק של ירושלים, שוכן בבניין היסטורי ומכיל 104 חדרי אירוח שונים בהם חדרי אירוח סטנדרטיים וחדרי משפחה, מיני סוויטות וחדרים עם מרפסות. המלון מעוצב בצורה ייחודית המושפעת מאווירת האזור בו הוא נמצא, שוק מחנה יהודה.

עיצוב מבואת הכניסה במלון איביס סטייל במדרחוב בן יהודה, בהשראת שוק מחנה יהודה הסמוך. צילום: סיגל גליל

השטחים הציבוריים וחדרי המלון מעוצבים כהומאז' לשוק של ירושלים, על הפירות והירקות הצבעוניים והצבעים המרכיבים את שוק מחנה יהודה עם מגוון איורים המכניסים את האורחים אל אווירת השוק הייחודית לעיצוב המלון. בהמשך לרעיון המרכזי של המלון, כל חדר מעוצב כמרחב מגורים בפני עצמו בו ניתן לנוח, להירגע או לעבוד. המלון מתאים באופן מושלם למשפחות עם ילדים. בקומה ה– 8 של המלון נהנים האורחים מארוחת בוקר עם נוף פנורמי מרהיב לירושלים.

סיור בעקבות עולי הרגל לירושלים

בימים רביעי חמישי שבת ושני  24-25.4 27.4 29.4. מוזמנים אורחי מלונות ibis ירושלים לסיור אביבי קסום בעקבות עולי הרגל לירושלים.

הסיור ייצא מהמלון דרך שכונת ממילא התוססת לעבר גיא בן הינום הירוק בעונה זו של השנה ויעלה להר ציון דרך המנהרה שחיברה את הר ציון לעיר המערבית עד 67. לאחר הסיור בקבר דוד ימשיכו המשתתפים אל העיר העתיקה לאורך הקארדו לתצפית מגגות העיר העתיקה לעבר הר הבית, שם יסופר סיפור עולי הרגל וברכת הכוהנים בחג הפסח. בהמשך ירדו המשתתפים אל הכותל המערבי ויצטרפו אל המוני בית ישראל החוגגים. מהכותל יעלו שוב אל הרובע היהודי דרך הסמטאות הקסומות ומשם אל הרובע הארמני ושער יפו.

משך הסיור: כ-3 שעות ומותנה במספר המשתתפים.

מלונות ibis ירושלים מציעים דיל לינות בחג הפסח במחירים אטרקטיביים עם סיור בעקבות עולי הרגל לירושלים

מלון ibis styles החל מ-435 ₪ לזוג בערב החג הראשון והחל מ433 ₪ בחג שני.

ב ibis מרכז העיר החל מ-620 ₪ לזוג ללילה כולל ארוחת בוקר בחול המועד ובחג השני חצי פנסיון 1255 ש"ח לחדר זוגי. בנוסף, בחול המועד למזמינים בבתי המלון שני לילות, הלילה השני ב25% הנחה.

למזמינים חדר זוגי בערב ליל הסדר במלון ibis מרכז העיר ע"ב חצי פנסיון כולל ארוחת ליל סדר החל מ- 2800 ₪ לזוג, וחדר יחיד באותה המתכונת החל מ- 2500 ₪. (בהזמנת מינימום 2 לילות). חצי פנסיון  – לילה ראשון ארוחת ליל הסדר + ארוחת בוקר  לילה שני ארוחת ערב  + ארוחת בוקר. כשרות רבנות ירושלים לאוכלי קטניות בלבד. בחג שני – 28-29/4 החל מ 1255 ₪ לחדר זוגי על בסיס חצי פנסיון.

בחול המועד ניתן להזמין חדר זוגי במחיר של החל מ-620 ₪ לזוג ללילה כולל ארוחת בוקר (בהזמנת מינימום 2 לילות)

במלון ibis styles למזמינים חדר זוגי בערב ליל הסדר במלון ibis styles  אף הוא במרכז העיר ירושלים מוצעת חבילה אטרקטיבית של חדר זוגי בלבד החל מ435 ₪. חדר זוגי לינה וא.בוקר החל מ- 585 ₪ לזוג. עלות של חדר ליחיד לילה + ארוחת בקר החל מ- 505 ₪. בחג השני 28-29.4 החל מ433 ₪ ללינה בלבד בחדר זוגי.  לינה וארוחת בוקר החל מ 585 ₪

חדר במלון איביס סטייל במדרחוב בן יהודה. צילום: סיגל גליל

בנוסף, בחול המועד למזמינים באחד ממלונות  ibis ירושלים שני לילות, הלילה השני ב25% הנחה.

לפרטים נוספים: מלונות איביס ירושלים   *9709  או  www.ibis.co.il   

error: התוכן באתר מגפון ניוז מוגן
דילוג לתוכן