Skip to content

משפחות החטופים ורבבות ישראלים בעצרת ענק: ״נגמר להם הזמן! חייבים לאשר את עסקת נתניהו!״

הערב, למחרת היום הארוך בשנה, מטה משפחות החטופים קיים את עצרת התמיכה במשפחות החטופים בסימן היום הארוך בשנה - ה-7 באוקטובר שנמשך עד היום - ה-260 באוקטובר. 120 חטופים וחטופות, אלפי משפחות ומדינה שלמה נשארו באותו יום שחור. עד שכל החטופים החיים ישובו לביתם ולמשפחתם והחללים לקבורה ראויה בארצם, לא נוכל להתחיל את השיקום ולעבור […]
פחות מדקה זמן קריאה: דקות

יוני לוי, אביה של נעמה לוי בכיכר החטופים: ״ראש הממשלה, ביום ההולדת ה-20 של הבת שלי אני דורש ממך: תחזיר לי את הילדה הביתה!״ ד״ר איילת לוי שחר ויוני לוי, הוריה של נעמה לוי שמציינת את יום הולדתה ה-20, כשהיא כבר 260 יום בשבי חמאס, נאמו הערב בכיכר החטופים, בעצרת התמיכה במשפחות החטופים.

רבבות בעצרת בכיכר החטופים (צילום דן בר דוב)
רבבות בעצרת בכיכר החטופים (צילום דן בר דוב)
ד״ר איילת לוי שחר ויוני לוי, הוריה של נעמה לוי (צילום דן בר דוב)
ד״ר איילת לוי שחר ויוני לוי, הוריה של נעמה לוי (צילום דן בר דוב)

יוני לוי "אני פונה אליך מכאן אדוני ראש הממשלה, מעל הבמה הזאת. ביום ההולדת ה- 20 של הבת שלי נעמה, החטופה בעזה כבר 260 יום – ודורש ממך: ואהבת לרעך כמוך. תאהב את נעמה שלי כמוך. תדאג לבת שלי ולכל החטופים והחטופות, בדיוק כמו שאתה אוהב ודואג לעצמך. בדיוק כמו שאתה אוהב ודואג לעצמך. תחזיר לי את הילדה הביתה״.

שורדת השבי שני גורן (צילום דן בר דוב)
שורדת השבי שני גורן (צילום דן בר דוב)

שורדת השבי שני גורן " "אני שני גורן, מקיבוץ ניר עוז. ארבל היא החברה הכי טובה שלי. חזרתי בפעימה האחרונה של העסקה הקודמת אחרי שהוחזקתי בת ערובה בשבי החמאס 55 ימים. מאז עברו 8 חודשים כמעט. אנשים שואלים אותי מה שלומי ואם אני מצליחה לעבד את מה שעברתי. אז התשובה היא שאין לי אפשרות. כל יום שאני קמה בבוקר אני עדיין מוחזקת בשבי כי עד שארבל, וכולם לא יחזרו הביתה, אין אפשרות בכלל לדבר על שיקום והמשכיות. אני יודעת, הייתי שם. תחזירו אותה הביתה. את כולם. עכשיו!"

פרופ׳ אסא כשר (צילום דן בר דוב)
פרופ׳ אסא כשר (צילום דן בר דוב)

פרופ׳ אסא כשר: ״אני רוצה לומר די, באו מים עד נפש! 120 אנשים, 260 ימים. אין אנשים בסכנה גדולה יותר מן החטופים והחטופות. סכנתם קיצונית ומיידית, היא לא מטופלת כלל, כל שאר הסכנות אלו לא קיצוניות או מיידיות כמו זו! ביסוד כל המאמצים שלנו להחזיר את החטופים הביתה, עומד הרעיון המרכזי של המדינה הדמוקרטית – ערך כבוד האדם וחיי האדם״. מי שלא יודע להחזיר אותם שיזוז הצידה ונציב במקומו מישהו שיודע. מישהו שלא רוצה להחזיר אותם שיעוף מפה.

עלה דוד, אחותו של אביתר דוד (צילום דן בר דוב)
יעלה דוד, אחותו של אביתר דוד (צילום דן בר דוב)

יעלה דוד, אחותו של אביתר דוד: "כל אחד ואחת מכם צריכים לדבר על מה היא תחושת ניצחון עבורנו – על מה הרגשנו באותה שבת שחולצו ארבעה חטופים. האם התחושה הזאת משתווה לתחושה שאנחנו מרגישים בעוד חיסול ממוקד של בכיר חמאס? בעוד גופה של מחבל? אני מנחשת שרובכם הגדול יבחר שוב ושוב, 120 פעמים להרגיש את התרוממות הנפש והשמחה באותה שבת בה חזרו ארבעה חטופים. זו תחושת ניצחון אמיתית. אני פונה לציבור, לממשלה ולמקבלי ההחלטות: תחושת הניצחון הזאת שדיברתי עליה, זה מה שהעם רוצה. זה מה שעם ישראל מרגיש ורואה כניצחון. זה הדבר היחידי שישקם אותנו כאזרחים וכמדינה- החזרה של כולם״.

נציגי נערי משפחות החטופים (צילום דן בר דוב)
נציגי נערי משפחות החטופים (צילום דן בר דוב)

נציגי נערי משפחות החטופים שסיימו השבוע את שנת הלימודים עלו יחד להשמיע את קולם: גאיה גלבוע דלאל, אחותו של גיא גלבוע דלאל: "גיא אח שלי, אם אתה שומע, מאז השבעה באוקטובר, כל רגע בחיי הוא מאבק להחזיר אותך.  בינתיים סיימתי כיתה י', באופק מבחני בגרות, כיתה י״א וזה כל כך הזוי, כי שום בית ספר לא מלמד איך לעבור את המבחן של החיים. נמאס לי להיות אחות של חטוף, אני רוצה לחזור להיות אחות שלך, אבל כמה שאתה אמיץ וחזק, לא תוכל לחזור משם לבד.

מעיין כהן נהון, אחייניתו של אוהד יהלומי: "אוהד, מאז השבעה באוקטובר, היום שבו נחטפת, הזמן מרגיש כמו חיים שלמים שמרוכזים ביום אחד שלא נגמר. כשאיתן, הבן שלך, חזר מהשבי חווינו רגע מדהים של תקווה, אני מחכה כל כך לחוות את זה שוב, והפעם כשאתה חוזר. דוד שלי, סיימתי את השנה הראשונה בתיכון, אתה מאמין? כל זה בזמן שאתה מנותק מהעולם ומכל מה שמוכר לך ולכולנו. הבוקר הנורא ההוא לא נגמר ואתה כל הזמן הזה חטוף בעזה. למה אני, ילדה בת 15 שרק רוצה לצאת לבלות כמו נערה רגילה, צריכה להילחם להחזיר את המשפחה שלי?"

ברית ישראלי, בת דודתו של איתי חן: "אם רק יכולתי לתאר לכם עד כמה יום הזיכרון היה אחד הימים הכי קשים לי ולמשפחה. בבקשה תעצמו את העיניים ונסו לדמיין אותנו ביום הקדוש הזה בלי בית עלמין, בלי מצבה ובלי שיהיה לנו קבר לבכות עליו. לאיתי, גיבור ישראל שהגן בגופו עלינו, ועל המדינה, עדיין אין חלקת קבר ומגיע לו שהממשלה ששלחה אותו לקרב, תעשה הכל כדי שתהיה לו. זה כבוד בסיסי ומובן מאליו שאני בכלל לא מבינה למה כולנו צריכים להיאבק על זה.

חבריו של סשה טרופנוב (צילום דן בר דוב)
חבריו של סשה טרופנוב (צילום דן בר דוב)

חבריו של סשה טרופנוב, שהקימו עמדת קפה בכיכר החטופים כחלק מיוזמת Coffee 4 Sasha: “סשה שתדע שהתאחדנו כולנו, חברים מכל מסגרות החיים. הפכנו בן לילה לחמ״ל החברים של סשה, משפחה מבחירה. החיים של כולנו נעצרו ברגע שנחטפת, לא נפסיק להילחם עד שתחזור הביתה ותהיה כאן איתנו”.

קובי בן עמי, אחיו של אוהד בן עמי (צילום דן בר דוב)
קובי בן עמי, אחיו של אוהד בן עמי (צילום דן בר דוב)

קובי בן עמי, אחיו של אוהד בן עמי, נשא תפילה לשלום החיילים והחטופים. ליאור אשכנזי הנחה את העצרת, רונה קינן שרה את ״עיניים זרות״ ו״בדרך הביתה״.

הזמרת רונה קינן (צילום דן בר דוב)
הזמרת רונה קינן (צילום דן בר דוב)
המנחה ליאור אשכנזי (צילום דן בר דוב)
המנחה ליאור אשכנזי (צילום דן בר דוב)
פרוייקט האור (צילום דן בר דוב)
פרוייקט האור (צילום דן בר דוב)
צילום דן בר דוב
צילום דן בר דוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

error: התוכן באתר מגפון ניוז מוגן
דילוג לתוכן