ארבעה נערים יהודים נעצרו בעת שמסקו וגנבו זיתים של פלסטינים

ארבעה קטינים נוהגים בטרקטור סמוך להתנחלות איתמר בשומרון, נתפסו על חם על ידי בלשי הפשיעה הלאומנית של מחוז ש"י כשברשותם שקים מלאים זיתים אותם מסקו ממטע הזיתים השייך לפלסטינים

Print Friendly

stolen olives

שקי הזיתים שנתפשו (צילום: דוברות ש"י)

בלשי מפלג הפשיעה הלאומית במשטרת ש"י, לכדו היום, (שישי) לפנות בוקר, ארבעה קטינים יהודים בעת שמסקו זיתים במטע השייך לפלסטינים תושבי עווארתא הסמוכה להתנחלות איתמר שבמועצה האזורית שומרון, מדרום מזרח לשכם. הארבעה בני 13 – 16, נעצרו ב-04:30 בבוקר כשהם מוסקים ונוהגים בטרקטור שעליו נתפסו שקים מלאי זיתים במשקל של כמה מאות ק"ג.

הארבעה, תושבי ירושלים, בית שמש וצפת, נעצרו והובאו לחקירה. בחקירה הם הודו ואף הפלילו אחרים. במשטרת ש"י מתכוונים לשחררם למעצר בתנאים מגבילים לאחר סיום כל ההליכים נגדם.

המעצר נעשה לאחר שאתמול (חמישי), שלחו ארגוני רבנים למען זכויות אדם ויש דין, מכתב דחוף למפקדי החטיבות המרחביות  ובו דרשו כי צה"ל יפעל להגן על תושבי הכפרים הפלסטיניים מפני גניבות זיתים, השחתת עצי זית ושריפתם בעשרות מקרים שונים ברחבי הגדה המערבית.תושבי הכפר בעלי האדמות נמצאים בעימות מתמיד עם תושבי איתמר ופנו לא פעם בבקשה לעזרת כוחות הביטחון על מנת שיוכלו להגיע לאדמותיהם לבצע חריש, סיקול אבנים או מסיק.

Print Friendly
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, פליליים, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.