לפיד: תוכנית התגמול לבכירי בנק לאומי לא ראויה ולא מוסרית

הורה להצביע נגד תוכנית התגמול הנדיבה. "למדינה יש מניות בבנק לאומי. עליה להשמיע בבירור את קולה הקורא להציב גבולות ברורים וחד משמעיים להנהלת הבנק", הוא ציין

Print Friendly

הורה להצביע נגד. לפיד (צילום: דן בר דוב)

הורה להצביע נגד. לפיד (צילום: דן בר דוב)

שר האוצר, יאיר לפיד, הנחה את יו"ר חברת נכסים מ.י, החשבת הכללית באוצר מיכל עבאדי בויאנג׳ו, להצביע נגד תוכנית התגמול הנדיבה שאמורה לעלות מחר בדירקטוריון בנק לאומי. לפיד אמר כי הוא מתנגד בתוקף לתוכנית.

130 – 180 לחודש פלוס בונוסים

לפיד סבור שבתקופה זו, אין זה ראוי ולא מוסרי לאשר שכר, בונוסים ופיצויי פרישה כה גבוהים. לפיד אמר שאין הצדקה לתשלומים שנעים בין 130 ל-183 אלף שקל בחודש, להוסיף על כך משכורת 13, בונוסים ופיצויי פרישה של עד 250 אחוז.

שר האוצר, יאיר לפיד: "למדינה יש מניות בבנק לאומי. עליה להשמיע בבירור את קולה הקורא להציב גבולות ברורים וחד משמעיים להנהלת הבנק". לפיד אמר כי עמדתו זו היא לא רק כלכלית אלא גם ובעיקר ערכית. "אני בעד תגמול למנהלים מצטיינים, אני בעד בונוסים שיתמרצו הצלחה, אבל במקרה הזה צריך להגיד לבכירי הבנק: הגזמתם!".

Print Friendly

על אודות עמי אטינגר

עורך חדשות ב"דבר", "ידיעות אחרונות" ו-25 שנה עיתונאי ב"מעריב" בתפקידים: עורך חדשות, עורך כלכלי, רכז כתבים וכתב לענייני תעופה, תיירות ותעשיות ביטחוניות
פוסט זה פורסם בקטגוריה בנקאות, ג, כלכלה, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.