מי שעבר עבירה כח"כ או כחבר ממשלה לא יוכל לכהן כשר 14 שנה

יוזם ההצעה, ח"כ משה מזרחי (עבודה): "ההצעה נועדה להגביר את טוהר המידות בקרב הרשות המבצעת"

Print Friendly

"להגביר את טוהר המידות". ח"כ משה מזרחי (צילום: דן בר דוב)

"להגביר את טוהר המידות". ח"כ משה מזרחי (צילום: דן בר דוב)

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק יסוד הקובעת כי מי שעבר עבירה בזמן כהונתו כחבר כנסת או כחבר בממשלה, הורשע בפסק דין סופי ובית המשפט קבע שיש עם העבירה קלון ונדון לעונש מאסר בפועל לתקופה העולה על חצי שנה – לא יתמנה לשר במשך 14 שנים.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "בשנים האחרונות רבו המקרים בהם נבחרי ציבור שקיבלו מנדט מקהל הבוחרים עברו עבירות תוך כהונתם, בין כחברי כנסת ובין כשרי ממשלה, והורשעו על ידי בית המשפט בגין עבירה שיש עמה קלון. מטרתו של חוק זה, לשמור על כבודה של הממשלה ומעמדה בקרב הציבור במדינת ישראל ובאמון בה. החוק כיום, מאפשר למי שעברו 7 שנים מתום תקופת המאסר לכהן כשר בממשלה. יש לציין כי "קלון" אינו מושג בעל הגדרה משפטית מדויקת, והוא שאוב מעולם האתיקה ההתנהגות בחברה, במיקוד על נבחרי ציבור. לאור זאת, מוצע בזה לתקן את סעיף 6 לחוק יסוד: הממשלה, ולא לאפשר למי שהורשע על ידי בית המשפט בגין עבירה שיש עמה קלון תוך כהונתו כנבחר ציבור, לכהן כשר בממשלה."

יוזם ההצעה, ח"כ משה מזרחי (עבודה): "ההצעה נועדה להגביר את טוהר המידות בקרב הרשות המבצעת".

Print Friendly

על אודות צבי זינגר

יליד ישראל, 1952, עיתונאי מאז 1970 (שבועון "במחנה", עיתון הסטודנטים "פי האתון", "הארץ", "מעריב", "ידיעות אחרונות") אב לשלוש בנות
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.