מדינה חולה

מדינת ישראל חולה אנושות. דור חדש קם, דור חדש שלא ידע ולא ידע לעולם מה פירוש המילה דמוקרטיה. ודור ותיק יותר שמאמין שלמנהיג מותר הכל.(ועוד מעז לצחוק על הצפון קוריאנים) אלו שחפצים ביושר, אמת, חופש ודמוקרטיה לא ימצאו אותה לעולם בישראל.

Print Friendly

מדינת ישראל היא מדינה חולה, לא שפעת קלה, לא הצטננות ואפילו לא דלקת ריאות מסיבית. מדובר בסרטן אכזרי עם גרורות לכל מקום.אפשרי. סרטן סופני שניתן לרפאו…אולי. רק עם גדיעה מסיבית של איברים חיוניים. מדינה שבא גזענות היא נורמה. ורוב אזרחייה אינם מבינים מה הבעיה. מדינה שבא מידת הרחמים היא נחלתם של בודדים, וזקניה ונכיה מושלכים לעת זקנה לשלג כדי למות בחוסר כל ובייסורים. מדינה ששליש מילדיה מתחת לקו העוני, וממשיכה לקרוא לעצמה מדינה מפותחת (רק חלק מהמילה נכון).

עם ישראל צולל לתהומות הנשיה

מדינה בה השחיתות איננה מוסתרת יותר, ואיש איננו מתרגש מעוד גנב, גם אם הוא ראש ממשלה. מדינה בה סתימת פיות היא סטנדרד וכל מי שמעז להשתמש בראש ולא חושב עם הזיקפה הלאומית הוא בוגד. מדינה, שכדי לכסות את ערוותם של נבחרי הציבור שלה, מוציאה שדים מהבקבוק מטפחת אותם ומשחררת אותם לרחוב.

מדינת ישראל היא מדינה חולה אנושות.

העם היהודי שוב זועק למלך, לא אכפת לו שהוא מיוסר לא בשוטים ולא בעקרבים. הוא רוצה מלך. את התורה על פיה הוא חי הוא שכח. אבל בו זמנית מחרף ומגדף את אלו שאינם מאמינים בה. אבל זה העם היהודי. עם עם מנגנון השמדה עצמי שמפעיל את עצמו כל תקופה בלתי מוגדרת ועוד גאה בתוצאות. עם שמבודד את עצמו באופן קבוע ומתפלא מדוע מתייחסים אליו באופן שונה. עם שמצפה מכל העולם לאהוב אותו, אבל לא אוהב אף אחד אחר. עם שכולא את עצמו באופן קבוע בגטאות, שעושה לאחרים את כל מה שעשו לו לאורך ההסטוריה. העם שהמציא את הטרור ועוד מתלונן שהוא מופעל כנגדו למרות הנסיבות הזהות לחלוטין.

עם ישראל הוא עם חולה… עם הספר, אולי, ספר אחד בלבד וגם אותו אפילו גדולי רבניו לא מכירים. לא כל שכן שאר החסידים השוטים חופשי הכיפות. מה שנשאר מהג'ניוס היהודי נשרף בחום הישראלי עד בלי הכר. ושאריות האינטיליגנציה שבו זולגים אט אט לארצות אחרות. עם שנהג להתייהר ולהתנשא על שכניו וראו זה פלא, עשה הכל כדי להגיע לאותו מקום ואפילו נמוך יותר.

עם ישראל אולי חי, אבל לא לאורך זמן. מדינת ישראל אולי תשרוד אבל איך תראה? מדינה עניה, גזענית, אלימה שתושביה בורים, מנהיגיה גנבים, והיא מרוצפת בגופות ילדיה שהוקרבו על ידי הוריהם על מזבח הטפשות, היהירות, וההערצה לעגל הזהב.

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה מאמר מערכת. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

9 תגובות על מדינה חולה

 1. מאת רפאל‏:

  עמית וגידי יקרים,

  גם אתם נופלים למלכודת הקטלנית שהורסת ומחריבה את בני האנוש.
  המלכודת היא: ההנחה שדעה היא אמת. דעה היא מחשבה ותו לא. כל מחשבה מתקיימת בראשנו בלבד. היא אולי האמת של בעל המחשבה אבל לא אמת אוניברסאלית (כולל דעתי שלי כמובן).
  ההוכחה: עצם ריבוי הדעות והרצון להגן על דעה ולתקוף כל מי שלא דוגל באותה הדעה הוא ההוכחה לכך שבתת-ההכרה אנו יודעים שדעתנו היא אינה אמת. אם היא היתה אמת כולנו היינו חושבים אותו הדבר ולא היו קונפליקטים.
  דוגמה לאמת אוניברסאלית: השמש חמה, המים רטובים וכוליי.
  גם השמאל וגם הימין בכל העולם חוטאים בחטא היהירות ובבורות.

 2. מאת גורן‏:

  עמית לא אכנס לוויכוח כול אחד יש לו עמדה הבעיה שלכם שאתם מאז המהפך צועקים ומדברים באותם סיסמאות והינה הפלא כל הנבואות השחורות שלכם לא מתקיימות

 3. מאת גידי‏:

  איזה גיבוב של שקרים ותעמולה רדודה .מדינה מושחתת כאשר שרים וראש ממשלה נחקרים נשפטים…?! דמוקרטיה חחחח אין לך הבנה מה זה אומר ואיך זה נראה."עם שמבודד עצמו" צונאמי מדיני…חחח תקרא עיתונים אפילו חברייך ירדו מהבלוף הזה .לא הכל טוב ומושלם עובדים על זה … מדד האושר עולה כאשר אתה וחברייך הדבילים נשארים בחו"ל. ועל אף כל מלעיזיה ישראל גדלה מתפתחת ומתחזקת התל"ג עולה והראש היהודי ממציא פטנטים.פעם הערכתי אנשי שמאל כחכמים משכילים מציאותיים מאז שנחשפתי אליהם אני לא יודע אם צריך לבוז או לרחם עליהם…?!

  • כן גידי עובדים על זה? למה לא גונבים עוד קצת, מפלים עוד קצת מתעללים עוד קצת, כן עובדים על זה נהדר. אתה יודע מה יהיה הכי נורא ? היום בו גם אתה תתפכח. ביום הזה תגלה שלא נשארו סביבך אנשים לדבר איתם . אני מאמין שאתה אדם ישר, או קי אכלת לוקשים כל החיים שלך וקשה לך עדיין להבין שכל מה שלמדת וגדלת עליו הוא בלוף מחורבן. אז אתה טומן ראש בחול. אבל לפחות אתה אדם ישר.

   • מאת גידי‏:

    עמית אני ממתין לרגע בו "אתפקח" ,נראה לי שאם זה יקרה לאחד משנינו …אני משנינו אקום ואודה בזה.יש כמה דברים שיהיה קשה לשכנע אותי או להראות לי את האור…!
    1.בכלכלה – תפיסתך שהעני צודק בלי קשר למה שעשה או לא עשה כדי להגיע למצב.
    2.בנושא הפלסטיני – לתפיסתך אנו אשמים בלי קשר למעשים והמחדלים שלהם.
    3.ביטחון -לשיטתך בזבוז כסף ומשאבים השלום יפתור את הבעיות…אני קונה את מה שאמרה גולדה שאם הערבים יניחו את נשקם יהיה שלום ואם אנו נניח את הנשק לא תהיה ישראל.

    • אלו בדיוק שלוש הנקודות שאתהמעדיף לחפש את ההסבר הפשטני שמגיע מהממשלה שלך:
     1. אף אדם לא רוצה להיות עני ! ואם תשים לב הרי שהעניים המרודים ביותר הם אלו שעובדים בשתי עבודות. ולממשלות (לא רק ישראל) יש 90% באשמה. פיתוח אזורי לקוי, אפליה, מקומות עבודה, תנאי מחיה, ועוד לא אמרנו על קצבאות …נכות אם תרצה (2500 ש"ח לחודש זה לא סכום שאפשר לחיות ממנו). תן לאדם הזדמנות והוא יצליח לקיים את עצמו
     2. כן אנחנו אשמים לא בגלל שאין להם מחדלים אלא בגלל שאנחנו מעדיפים להיות הכובש על פני לפתור את הבעיות הבוערות, התוצאה: המצב מחמיר ובמקום מרד מאורגן י לך היום מרד של אידיוידואליסטים שאין אפשר לעצור אותו.
     3. 9 צוללות לצורך המכה השניה? זה לא בטחון. שמירה על המתנחלים זה לבטחון שלהם לא שלך. זה לא שישראל לא זקוקה לצבא אחרי הכל לא מדובר בשוויץ אבל הוצאות הבטחון של ישראל גדולות פי כמה ממה שצריך להיות
     ואתה,, לא תתפכח כי אתה שיכור מפרסומים זולים. וגם לא תתפקח כי אתה מעדיף כמו ישראלים רבים לעצום עיניים

 4. מאת צבי זינגר‏:

  ״העם שהמציא את הטרור״? בחייאת!

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>