אמנות – פשוט אמנות

בימים אלה מוצגת במרסיי תערוכת יצירות אמנות, שהמשותף להן הוא שלמדינות יוצירהן יש נציגות קונסולרית בעיר. בהקשר זה, סגירתה של הקונסוליה הישראלית במרסיי גרמה נזק לאמנים ישראלים. בעבר אמנים אלה השתתפו בתערוכות מסוג זה, והקונסוליה הישראלית סייעה להם בחשיפה ובפרסום

Print Friendly

יש תערוכות שאין הרבה מה לומר עליהן. שהן תולדה של שת"פ, או שהמייחד אותן הוא עניין סמנטי או ביורוקרטי או סתם קיטלוג. זה לא אומר שהן אינן מעניינות, להיפך. את התערוכה הבאה לא תראו בישראל, לא מדובר באמנים מפורסמים אלא אמנים צעירים רבים מהם בראשית דרכם. מ-40 מדינות.

שולחן שחמט מעץ

התערוכה מבוססת על אוסף של יצירות של אמנים ממדינות שונות, שהמייחד אותן הוא שיש להן קונסוליה במארסיי.  חיסול הקונסוליה הישראלית במארסיי, בסופו של דבר, גרם הרבה מאוד נזק לאמנים ישראלים, שבעבר היו מיוצגים, לעיתים קרובות בהופעות ותערוכות יחיד, כשהקונסוליה הישראלית דוחפת אותם ומסייעת להם להתקדם ולהתפרסם.

מסיכות מזכוכית

אבל גם ללא ישראל מדובר בתערוכה יפהפיה שהמוצגים בה הם ציורים, פסלים, עיצוב, כלים, ועוד. חומרים שונים החל מבד וכלה בזכוכית דרך עץ מתכת ועוד.

הריון

אישה פיסול בעץ

התערוכה נערכת בבית האמנים במארסיי והכניסה אליה חינם כמו לכל התערוכות הנערכות במקום. אז אם אתם בסביבה שווה ביקור לא ארוך אבל בהחלט מאיר עיניים.

Pototem קנקנים מקרמיקה

מינוטאור

יד ביד ביד ביד

אנושי

קוברה

צלחת

גשם ספרותי

שולחן אוכל - עץ וזכוכית

אישה - זכוכית

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה אמנות, סיפורים מצולמים. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.