הנשיא ויועציו הקרובים יוצאים לחופשה בערבה

יבקר בחוות תנינים, יחלוב ויאכיל גדיים במשק בר קיימא במושב עידן, ישתתף בטקס שתילת עצי שיטה ואף יצעד עם מטיילים בשביל ישראל בערבה

Print Friendly

יבקר בחוות תנינים, יחלוב ויאכיל גדיים במשק בר קיימא במושב עידן, ישתתף בטקס שתילת עצי שיטה ואף יצעד עם מטיילים בשביל ישראל בערבה

מאת צבי זינגר

נשיא המדינה, שמעון פרס, יצא מחר לחופשת פסח מיוחדת בערבה התיכונה, יחד עם יועציו הקרובים בבית הנשיא ומשפחותיהם.

הנשיא, שיש לו יחס חם לערבה ולתושביה, ביקש לקדם את התיירות בנגב ובערבה והוא יתקבל על ידי עזרא רבינס, ראש המועצה האזורית. הנשיא וצוותו ילונו לילה אחד בערבה באורחן ובו צימרים ואוהלים, כיאה לאורחי המדבר, וייהנו מתוצרת גידולי ערבה, פירות וירקות העונה. הם עתידים לבקר במוקדי תיירות מרכזיים החושפים את פניה המעניינות של הערבה, המהווה יעד נפלא לבילוי לכל גיל.

הנשיא יבקר בחוות תנינים, יחלוב ויאכיל גדיים במשק בר קיימא במושב עידן, ישתתף בטקס שתילת עצי שיטה ואף יצעד עם מטיילים בשביל ישראל בערבה.

בחוות התנינים "קרוקולוקו", הפועלת מתוך תפיסה של שמירה על זנים בסכנת הכחדה ומניעת ציד בטבע, יקבל הנשיא הסבר מפורט על אודות גידול התנינים שהגיעו מאפריקה והם בני כ-50 שנה.

הנשיא, שהיה רועה צאן ורפתן בעברו, יזכה לביקור מיוחד בדיר האורגני של משפחת עפאיים במושב עידן, שם יצפה בחליבה מודרנית, יאכיל גדיים בבקבוקי חלב ויחזור לימיו בקיבוץ אלומות.

בעין יהב מתוכנן הנשיא לנטוע עצי שיטה במסגרת פרויקט "אמץ שיטה" בערבה. יחד עם הנשיא, הצטרפו לנטיעות ילדי עין יהב, החוגגים השנה בר מצווה. מטרת פרויקט "אמץ שיטה" היא ליצור תהליך המשלב מדע וחינוך, שאליו ירתמו תושבי הערבה מכל הגילאים, על מנת להנביט עצי שיטים, לגדל אותם, להשיב אותם לשטחים ייעודיים ולהמשיך לטפל בהם לאורך השנים.

עוד בתוכנית, קטיף עגבניות וערב שירה בציבור. למחרת יצעד הנשיא עם מטיילים בשביל ישראל, העובר בערבה בדרך הבשמים.

Print Friendly

על אודות צבי זינגר

יליד ישראל, 1952, עיתונאי מאז 1970 (שבועון "במחנה", עיתון הסטודנטים "פי האתון", "הארץ", "מעריב", "ידיעות אחרונות") אב לשלוש בנות
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.