שני פצועים סורים הועברו לבי"ח זיו לפנות בוקר

אחד הפצועים מת בדרך לבית החולים. עד כה טופלו בבית החולים 16 פצועים ממלחמת האזרחים בסוריה

Print Friendly

לפנות בוקר הועברו על ידי צה"ל למרכז הרפואי זיו בצפת שני פצועים סורים ממלחמת האזרחים. אחד הפצועים מת בדרך לבית החולים והגיע כאשר הוא ללא רוח חיים. במרכז הרפואי מאושפזים עתה שלושה פצועים סורים, אחד במחלקה הכירורגית ושניים במחלקה האורטופדית. אחד מהם עבר כריתה של אחת מרגליו עקב פציעה קשה והשני שוחרר ממחלקה לטיפול נמרץ לפני יומיים להמשך טיפול במחלקה. 

בשלושת החודשים האחרונים טופלו בבית החולים 16 פצועים סורים בדרגות פציעה שונות. הצוות הרפואי של המרכז הרפואי זיו מטפל במסירות בכל פצוע המגיע לטיפול, בכוונה להציל חיים מבחינה הומניטרית וכחלק מאמנת הרופאים עליו חתום הצוות. הצוות הרפואי אינו מעודכן לגבי זהותם או השתייכותם הפוליטית של הפצועים. 

רופאי המרכז הרפואי זיו מטפלים בפצוע סורי בחדר הטראומה (צילום: בית החולים)

רופאי המרכז הרפואי זיו מטפלים בפצוע סורי בחדר הטראומה (צילום: בית החולים)

מצה"ל נמסר, כי הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ אישר לחיילי צה"ל להעביר את הפצועים לטיפול במרכז הרפואי זיו בצפת וכי בסיום הטיפול הם יוחזרו למדינתם. בצה"ל הדגישו, כי אין שינוי במדיניות צה"ל בגבול עם סוריה.

Print Friendly

על אודות עמית קרטס בנין

רכזת כתבים ועורכת חדשות בעיתון "מגפון". משפטנית ועיתונאית. לשעבר: עורכת מוספי השבת והעמודים האדיטוריאליים בעיתונים "על המשמר" ו"דבר", עליהם השלום. חברה במועצת העתונות ויו"ר ועדת האתיקה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואליה, בארץ, בטחוני, בריאות, חדשות בריאות, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.